Umywalka narożna mała z szafką w łazience lub toalecie, umywalka podwieszana z kamieniem w kuchni, ceramiczna mini umywalka ze stali nierdzewnej z cokołem we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zlew narożny: praktyczność, ergonomia i funkcjonalność (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Narożna umywalka w kuchni i łazience - ciekawe rozwiązanie, które pozwala na kolejne „odtworzenie” wolnej przestrzeni w pokoju. Każdego dnia coraz więcej rzeczy pojawia się w domu, nie można już wyobrazić sobie życia bez pralki, kuchenki mikrofalowej czy lodówki. Oto projektanci i podchodzą do wszelkich sztuczek, wymyślając nie do pomyślenia projekty, tak aby projekt kuchni i łazienki był doskonały, a przestrzeń została prawidłowo wykorzystana.


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-2

Szczególne zasługi

Zlew narożny jest najczęściej instalowany w mieszkaniach o standardowym układzie. Zlew kuchenny uzupełnia kompozycję wnętrza i meble, urządzone w kształcie „g”.

Wśród głównych zalet używania zlewów i zlewów tego typu warto zauważyć, że:

 • Mały zlew narożny w dowolnej konfiguracji zawsze zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjna wersja prostokątna;
 • Ze względu na ogromną liczbę formularzy, rozwiązań kolorystycznych, nietypowych eksperymentów, które poprawiają ergonomię i sprawiają, że projekt jest wyjątkowy, możliwe jest wybranie najbardziej optymalnego projektu dla każdego wnętrza;
 • Przestrzeń pod zlewem narożnym okazuje się dość duża. Wystarczy tam wygodnie przechowywać chemię gospodarczą, naczynia i inne akcesoria.

Zwykle przestrzeń w kuchni, w której znajduje się narożny zlew kuchenny, jest używana nieco inaczej niż w wersji klasycznej. Odległość między piecem, blatem i samym zlewem jest znacznie zmniejszona. Dzięki temu gospodyni może wykonywać wszystkie manipulacje z wielką wygodą.

Każde urządzenie, nawet najbardziej nowoczesne i przemyślane pod każdym względem, może wciąż mieć wiele wad. Popularna umywalka narożna w toalecie, kuchni lub łazience może zawieść właścicieli z następujących powodów:

 • Kąt jest prawie zawsze w takich konstrukcjach staje się tak zwaną „martwą strefą”. Im większy rozmiar prania, tym większy kąt. Niektóre przedsiębiorcze hostessy wyposażyły ​​blat w półkę, gdzie przechowywane są różne akcesoria domowe lub tylko pamiątki i drobiazgi;
 • Wykonaniu niezbędnych środków hydraulicznych może towarzyszyć szereg nieoczekiwanych trudności.

Wady tego typu zlewozmywaków nie są tak duże, a zalety są znacznie większe. Co więcej, różnorodność kształtów i rozmiarów pozwala wybrać model, który zaspokoi wszystkie potrzeby i wymagania ich właścicieli.

Formularze

Pomimo specyfiki samego projektu, kształty i wygląd zlewów są dość zróżnicowane. Rozważ najlepsze opcje:

 • Klasyczna narożna umywalka w łazience i kuchni wygląda jak urządzenie z kilkoma miseczkami, które znajdują się pod kątem 45 stopni. Sama miska pod zlewem może być okrągła, owalna, trójkątna, kwadratowa lub o nieregularnym kształcie (w przypadku ekskluzywnej linii wzorniczej). Konstrukcja podłogi jest wyposażona w jedno lub dwa skrzydła do naczyń. Te modele są dość ogólne. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca w łazience lub w kuchni, lepiej odrzucić takie urządzenie. Standardowe wzory narożników są optymalne dla dużych rozmiarów;
 • Mała umywalka narożna do łazienki i kuchni to zaokrąglony model, bardziej w konfiguracji przypominającej standardowe wzory, które są umieszczone wzdłuż ściany. Główna różnica polega na tym, że umywalki są wbudowane w powierzchnię blatu;
 • Zlew wiszący narożny - model osadzony w części obszaru roboczego w nietypowy sposób - przechylony.

Konstrukcja zlewów może być bardzo różna. Projektanci lubią eksperymentować z formą, materiałami i innymi parametrami. Istnieje jednak jeden wymóg, który pozostaje niezmieniony w każdej sytuacji: głębokość samego prania. Powinien wynosić 20 centymetrów (możliwe odchylenie od 3–4 centymetrów). Zbyt głęboki zlew zmusi cię do ciągłego chudnięcia, co jest wyjątkowo niewygodne. Jeśli miska jest płytka, bardzo niewygodne będzie mycie naczyń i wykonywanie innych ważnych procedur domowych.


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-5


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-6


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto.jpeg">

Rodzaje zlewów według typu instalacji

Zlew narożny we wnętrzu kuchni lub łazienki może wyglądać zupełnie inaczej. Zależy to w dużej mierze od sposobu, w jaki konstrukcja została wbudowana w część obszaru roboczego:

 • Wbudowany zlew typu umywalka (projekt, ponieważ został zakopany w monolicie blatu);
 • Zlewozmywak narożny natynkowy (za pomocą małych boków cała konstrukcja jest utrzymywana na blacie stołu);
 • Modele pod stołem (takie zlewy są nieco mniejsze niż poprzednie wersje są instalowane za pomocą specjalnych zacisków pod blatem stołu).

Niezależnie od rodzaju instalacji, preferowane są zwykle okrągłe mini-zlewozmywaki. Wybierając umywalkę, należy wziąć pod uwagę, ile naczyń zostanie w niej umytych, jak często, jakie inne manipulacje prawdopodobnie przeprowadzą.


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-8


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-9

O materiałach

Charakterystyka działania, cechy wykorzystania modelu i jego wygląd w dużej mierze zależą od materiałów użytych do jego produkcji. Nawet najmniejsza umywalka narożna z cokołem, umieszczona w łazience, potrwa znacznie dłużej, jeśli do jej wykonania użyto naprawdę wysokiej jakości materiałów i akcesoriów.

Stal nierdzewna

Konstrukcje ze stali nierdzewnej są idealne do kuchni. Dzięki specjalnym właściwościom metalu można tworzyć produkty o dowolnym kształcie i konfiguracji. Wśród głównych zalet stali nierdzewnej warto zauważyć:

 • Bezpretensjonalna operacja;
 • Odporność na uderzenia;
 • Metalowe misy nigdy nie pękają;
 • Kolor stali harmonijnie łączy się z mikserami, a także różnymi akcesoriami i sprzętami gospodarstwa domowego;
 • Metal nie jest narażony na działanie wysokich temperatur i chemii gospodarczej;
 • Niski koszt produktów ze stali nierdzewnej.

Są też wady, ale nie są one tak znaczące. Błyszcząca powierzchnia może zarysować urządzenia. W przypadku nieostrożnego działania krople detergentu mogą pozostać na powierzchni zlewozmywaków ze stali nierdzewnej, resztek jedzenia, nawet zwykła woda może „zabarwić” połysk.

Hałas spadającej wody i wszelkie dźwięki pochodzące z kubka ze stali nierdzewnej będą zakłócane przez ich niezwykłą objętość. Również konstrukcje stalowe są używane specjalnie do kuchni, ale w łazience można spotkać „metal szlachetny” rzadziej. Wyjątkiem jest przypadek, gdy projekt łazienki harmonijnie łączy się z produktami ze stali nierdzewnej (nowoczesne, techno, minimalizm, futurystyczny kierunek).


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-10


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-11


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-12

Ceramika

Ceramiczne szafki narożne z szafkami łazienkowymi są bardziej akceptowalne niż w kuchni. Istnieją różne rozmiary, które pozwalają skutecznie pokonać wolną przestrzeń w pokoju. Mini-modele nadają się do małych łazienek, gdzie jest minimalna ilość wolnego miejsca.

Duże umywalki ceramiczne z postumentem i kilkoma przegrodami do przechowywania różnych opraw będą odpowiednie w przestronnych apartamentach. Nowoczesna ceramika jest ogniotrwałym, mocnym materiałem używanym do produkcji różnorodnych urządzeń sanitarnych.

Zazwyczaj z tego samego rodzaju ceramiki tworzą cały zestaw do łazienki. Standardowo zawiera umywalkę (czasami nawet uzupełnioną zapasową umywalką), a także bidet z toaletą. W tym przypadku zlew, podobnie jak inne elementy, może być wbudowany w inne elementy funkcjonalne.

Ceramika zawsze wygląda stylowo, nie zmienia swojego wyglądu przez długi czas. Jedynym minusem jest stosunkowo wysoki koszt w porównaniu z odpowiednikami ze stali nierdzewnej.


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-13


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-14


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-16


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-17


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-2.jpeg">

Emaliowany żeliwny zlew uosabia skromną elegancję. Główną zaletą żeliwa - niesamowita siła. Mini-projekty dzięki obróbce wysokiej jakości emalii będą mogły ozdobić każde wnętrze.

Kamień

Kamień naturalny i wysokiej jakości gres porcelanowy doskonale uzupełniają każdą kompozycję wnętrza. Ogromne kamienne umywalki i mini wersje sztucznych odpowiedników, które naśladują luksusowy marmur lub granit, dodadzą pomieszczeniu szczególnego szacunku, projekt będzie się wydawał bogatszy i droższy.

Trudno znaleźć bardziej szlachetny materiał, zarówno do kuchni, jak i do łazienek. Produkty wysokiej jakości cieszą się szczególnymi zaletami:

 • Odporny na zarysowania;
 • Łatwość opieki;
 • Wyroby kamienne nie boją się ciosów;
 • Powierzchnie nie zmieniają koloru ani tekstury pod wpływem środków czyszczących;
 • Zawsze istnieje wiele możliwości wyboru koloru, odcienia, tekstury, imitacji pewnych naturalnych „wzorów”;
 • Mini-umywalki wykonane z gresu porcelanowego wyglądają równie imponująco i bogato jak duże konstrukcje;
 • Rozmiary, formy, konfiguracje modeli są prezentowane w szerokim asortymencie.

Produkty z kamienia są atrakcyjne w swojej stylistycznej wszechstronności. W łazience lub w kuchni można wielokrotnie zmienić koncepcję wnętrza, ale zlewozmywak z kamienia szlachetnego będzie wyglądał spektakularnie w każdej wersji.


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-18


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-19


uglovaya-rakovina-praktichnost-ergonomichnost-i-funkcionalnost-22-foto-20

Materiały kompozytowe

Materiały kompozytowe to połączenie granitowych i kwarcowych wiórów z zastosowaniem specjalnych technologii z żywicą akrylową, która nadaje mieszance specjalną odporność na ciepło i imponujące właściwości wytrzymałościowe. Najpopularniejsze materiały to strongcryl i corian.

Umywalki wykonane z kompozytu wyglądają stylowo, a także zachwycają ich wykonaniem. Jednocześnie umywalki są atrakcyjne w formacie mini, nawet jeśli rozmiar modelu jest imponujący.

Wybór umywalki, w szczególności materiału, jest ważnym krokiem w aranżacji przestrzeni kuchennej i łazienki. Nie zaniedbuj zaleceń ekspertów. Również przy zakupie jakiegokolwiek produktu ważne jest zapoznanie się z certyfikatami jakości.

Obejrzyj film: K4 - nowoczesna kuchnia, przykłady zastosowanych rozwiązań (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send