Szara płytka na podłodze we wnętrzu łazienki i kuchni, matowa i błyszcząca z rysunkiem, połączenie płytki porcelanowej z innymi kolorami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szare płytki we wnętrzu lokalu: harmonia nowego koloru (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Szary kolor, mimo że wielu uważa go za całkowicie bez twarzy i bezbarwny, jak każdy inny, składa się z dodania całkowicie pewnych kolorów widma słonecznego. Szara płytka ceramiczna nabiera koloru, gdy w pigmentach występują czerwone, zielone i niebieskie składniki widma słonecznego.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-2

Pozorna przygnębienie podstawowego szarego koloru znika pod kontrolą kompetentnych kolorystów i projektantów. Nie można podać dokładnej liczby odcieni szarości, chociaż paleta kolorów RGB zawiera 256 dostępnych półtonów. Neymery włożył również wiele wysiłku w promowanie różnorodności odcieni. Jakie są nazwy kolorów: perła rzeczna, feldgrau, marengo lub szara gołębica. I to nie jest pełna lista możliwych wariantów na temat szarości.

Szare płytki we wnętrzu pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych są często rozpatrywane wyłącznie w połączeniu z kontrastowymi białymi tonami. Motywacja w takich przypadkach jest prosta: ciemnoszare odcienie, rozcieńczone jasnym białym kolorem, nie tworzą wrażenia ciemności. Hołdując każdemu gustowi i preferencjom, warto zauważyć, że to podejście do kombinacji kolorów jest nieco prymitywne.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-5


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-6

Szara płytka ma wiele nie tylko kolorów, ale także inne powiązane aspekty, które mają wizualny i psychologiczny wpływ. Ważnym elementem determinującym, który odróżnia płytkę podłogową od płytki ściennej, jest jej tekstura, rozmiar elementów układu i kształt.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-9


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-10

Jasność wnętrza, ozdobiona kolorem odcieni szarości, dodaje szklane dekoracje i meble, projekt oświetlenia z żółtą poświatą oświetlenia. Dobry efekt wizualny uzyskuje się w łazience, ozdobionej nietypowym kształtem i dużymi lustrami, szczególnie wyposażonymi w wstawki odpowiadające odcieniom szarości.

Rozproszone lustra z wbudowanym oświetleniem sprawią, że projekt będzie wyjątkowo wygodny.

Szary, wbrew powszechnemu błędnemu przekonaniu, harmonijnie łączy się z wieloma kolorami towarzyszącymi. Cała paleta beżowo-brzoskwiniowa dobrze się z nią łączy, nadając aksamitne i ciepłe uczucie.

Zacienione czarne i brązowe wnętrze imitujące szary kamień nabiera surowości i doskonałości. Zielone, wszystkie odcienie niebieskiego, kolory lawendy to harmonijne pary tandemowe w odcieniach szarości.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-11


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-12

W przemyślanym wnętrzu kuchni jasnoszara płytka wygląda bardzo ładnie. Specjalny urok nadaje mu szary element podłogowy z imitacją naturalnego wzoru starego drewna. Gres porcelanowy na podłodze może mieć inną kombinację z szarym: brązowym, czarnym, białym.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-13


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-14


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-15

Wartość kształtów, tekstur i rozmiarów płytek

Obciążenie projektowe i projektowe wraz z kolorem to inne cechy materiałów wykończeniowych i elementów dekoracyjnych:

  • wielkość, jaką mają płytki ceramiczne, płytki porcelanowe, granice i inne elementy dekoracyjne;
  • forma elementów kafelkowych;
  • faktura powierzchni, która ma kafelkowy materiał wykończeniowy.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-17


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-18

W przybliżeniu taka sama sytuacja powstaje, gdy łączy się płytkę ścienną imitującą naturalną cegłę z elementami, które podkreślają połysk polerowanego metalu z jej wzorem. Popularna mozaika artystyczna, którą wykonuje się przy użyciu elementów z płytek ceramicznych, stała się dostępna wraz z pojawieniem się technologii produkcji płytek o małych rozmiarach.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-19


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-20

Szare płytki na podłodze mogą mieć bardzo różne tekstury powierzchni. Tradycyjny granit cętkowany jest prawie całkowicie zastąpiony przez płytki imitujące różnorodne materiały pochodzenia naturalnego, tworząc artystyczne panele w stylu graffiti. Ceramiczne płytki podłogowe imitujące cegłę krzemianową zyskały popularność wśród fanów stylu loft.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-21


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-22

Pod ceglaną osobowością twórczą widać całą kuchnię, a elementy zagospodarowania przestrzeni. Płytki pod granitem, marmurem, innymi naturalnymi skałami, mierzącymi jak cegła, są używane przy projektowaniu ekranów kuchennych, łuków, przejść i miejsc z imitacją zapadniętego tynku. Niezależnie od tego, jak jest teksturowana, dekoracja powierzchni za pomocą szarych płytek przypominających cegłę ma swoich wielbicieli. Beżowa lub inna zaprawa kontrastowa tylko podkreśli styl industrialny.

Wykorzystanie szarości w projektowaniu przestrzeni życiowej dzięki różnorodności odcieni, rozmiarów i faktur płytek ceramicznych wymaga przemyślanego i uważnego podejścia. Nie zawsze wizualizacja sprzętowa projektu daje pełny obraz tego, jak będzie wyglądać wnętrze łazienki, kuchni lub przedpokoju, urządzone w odcieniach szarości. Jest kilka powodów:

  • wskaźniki naturalnego i sztucznego oświetlenia powierzchni mają znaczący wpływ na wizualne postrzeganie szarości. Na przykład matowa płytka zintegrowana z błyszczącym wnętrzem zmiękcza wizualny kontrast powierzchni w nadmiernie jasnym świetle;
  • projekt pomieszczenia w odcieniach szarości wymaga starannego doboru akcesoriów i mebli o określonym zakresie kolorów, co nie zawsze jest możliwe do wyświetlenia na monitorze. Może się zdarzyć, że szara płytka w łazience, na przykład imitująca cegłę, w obrazie sprzętu jest dobrze połączona z meblami o śnieżnobiałym kolorze, prawdziwy tandem nie jest tak harmonijny.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-24


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-25

Szary kolor we wnętrzach, pomimo istniejących przeszkód, jest popytem i popularnością. Konsultacje kompetentnego projektanta, własne wizje i preferencje kolorystyczne pomogą Ci wybrać optymalne kombinacje kolorów wszystkich elementów dekoracji pokoju.


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-26


seraya-plitka-v-interere-pomeshenij-garmoniya-novogo-cveta-27-foto-27

Pin
Send
Share
Send
Send