Okrągłe lustro w ramie i bagietka wyrzeźbiona w sypialni lub łazience, wystrój i dekoracja we wnętrzu zawieszone i opcje pulpitu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Okrągłe lustro w wystroju domu - zamknięcie formularzy (24 zdjęcia)

Okrągłe lustro jest uniwersalnym elementem dekoracyjnym. Organicznie wpasuje się zarówno w klasyczny, jak i nowoczesny styl wnętrza. W zależności od obecności dodatkowych elementów lub ram, lustra mogą spełniać zarówno ich przeznaczenie, jak i funkcję dekoracyjną.Wybierając lustro, musisz skupić się na kilku parametrach, które zostaną omówione poniżej.

Rodzaj pokoju

Zanim dokonasz zakupu, warto zastanowić się, do jakiego pomieszczenia w domu będzie przeznaczone. Na przykład okrągłe lustro w łazience powinno nie tylko pasować do ogólnego stylu, ale także rozwiązywać praktyczne problemy:

 • nie zajmują dużo miejsca;
 • dobrze odzwierciedlać;
 • być odporny na wilgoć.

Ostatnia właściwość jest bardzo ważna. Od niego zależeć będzie, jak długo przetrwa lustro. Lepiej jest dawać pierwszeństwo produktom, do produkcji których użyto amalgamatu srebra. Ten rodzaj powierzchni odblaskowej jest hermetycznie zamknięty na krawędziach, pokryty ochronną warstwą miedzi, dzięki czemu lustro wytrzyma długo, nawet w warunkach dużej wilgotności w pomieszczeniu.

Wybór lustra w hallu lub sypialni pozostawia dużo więcej wyobraźni. Do dekoracji wnętrz w tych pokojach można kupić małe lustro na biurko i wiszące duże.

Rozmiar lustra

Tutaj przede wszystkim musisz zdecydować, co jest ważniejsze - funkcję dekoracyjną lub refleksyjną. Na przykład w sypialni należałoby spojrzeć na małe lustro na biurko na toaletce. Dla wielu kobiet wygodne jest stosowanie makijażu lub włosów przed małym lustrem.

Zaleca się umieszczenie dużego okrągłego lustra nad zagłówkiem. W ten sposób możesz wizualnie rozszerzyć przestrzeń, zwłaszcza jeśli naprzeciw lustra znajduje się źródło światła, okno lub lampa.

Wybierając lustro w łazience, skup się przede wszystkim na wielkości zlewu. Najlepszą opcją jest ta sama szerokość produktów. Chociaż nie ma żadnych ograniczeń, każdy wybiera model zgodnie ze swoimi preferencjami.

Projektowanie wnętrz za pomocą luster to bardzo ciekawy projekt. Tutaj możesz pokazać wyobraźnię i połączyć lustra o różnych rozmiarach i stylach. Funkcje odblaskowe oczywiście zanikają w tle.Lustra we wnętrzu, niezależnie od wielkości, mogą przekształcić pokój nie do poznania. Umieszczone naprzeciw źródła światła nadają pomieszczeniu lekkości i zwiewności, wizualnie sprawiają, że jest większy. Odbicie naprzeciw elementu wystroju, obrazu lub kwiatu, stworzy ciekawy akcent.

Rama lusterka

Teraz kupujący nie mają prawie żadnych ograniczeń co do wyboru, a okrągła rama lustra może być wykonana w dowolnym stylu z różnych materiałów.

W łazience lepiej jest preferować lustra w ramach wykonanych z plastiku lub metalu. Materiały te są odporne na wilgoć lub wysokie temperatury. Nie bój się, że okrągłe lustro w plastikowej ramie będzie wyglądać tanio.

Producenci luster przykładają dużą wagę do projektowania. Ramy często pokryte są kolorami imitującymi srebro, złoto, miedź i inne materiały. Kolor w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji i ogólnej kolorystyki, ale biel i metal są uważane za tradycyjne.

Lustro w drewnianej ramie jest bardziej odpowiednie do umieszczenia w holu lub salonie. Rama wykonana z naturalnego drewna lub imitująca ją nada pomieszczeniu bardziej szlachetnego i solidnego wyglądu. Nawiasem mówiąc, produkt w bagietce nie wygląda tak masywnie jak okrągłe rzeźbione lustro. W sprzedaży można znaleźć zarówno gotowe ramki, jak i zamówić oprawę w warsztacie opraw.

Dodatkowe funkcje

Lustro powinno być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. Zapotrzebowanie od kupujących nie pozwala producentom na relaks. Dzisiaj możesz wybrać produkty wyposażone w dodatkowe funkcje.

Bardzo wygodne w użyciu obustronne lusterko na pulpicie. Zaletą takich modeli jest to, że są kompaktowe, mobilne, mają coraz większą stronę. Zazwyczaj te lustra są przymocowane do nogi lub stojaka, aby rozszerzyć produkt, jeśli to konieczne, prawą stroną: normalną lub powiększającą. Rama i rama wykonane są z metalu lub tworzywa sztucznego w szerokiej gamie stylów i kolorów.

Bardzo popularnym rozwiązaniem do projektowania łazienek w ostatnim czasie stało się okrągłe lustro ze światłami. Ponadto podświetlenie można wykonać na kilku technologiach:

 • lampa jest montowana oddzielnie, z boku lub z góry;
 • wbudowane lampy LED.

Zaletą wbudowanego oświetlenia jest to, że można je ustawić zarówno wzdłuż krawędzi płótna lustrzanego, powtarzając kształt produktu, jak i formę różnych wzorów w środku, przechodząc od jednej krawędzi do drugiej.

Wiele nowoczesnych modeli lusterek łazienkowych wyposażono nie tylko w lampy lub wbudowane oświetlenie, ale także w półki. Co czyni je bardziej wygodnymi w użyciu.

Wystrój

Kupując lustra, klienci mają doskonałą możliwość wyboru modeli:

 • zwięzły styl minimalizmu;
 • nowoczesny z dodatkowymi funkcjami;
 • klasyczny;
 • wyłącznie w bagietce lub rzeźbionej ramie.

Dość często są okrągłe lustra w ramie, wykonane w formie światła słonecznego. Takie produkty wyglądają oryginalnie i będą doskonałą dekoracją wnętrz. Możesz kupić jedno duże lustro lub umieścić obok niego kilka małych.

Ciekawym rozwiązaniem może być sferyczne (wypukłe) lustro w nietypowej ramie lub lustrzanym panelu. Możesz stworzyć interesującą grę świateł w prosty sposób: okrągłe lustra o tym samym rozmiarze można przekształcić w kwadrat lub prostokąt. Aby uzyskać większy efekt, możesz umieścić go przed kwiatem lub obrazkiem.

Czasami nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby kupić odpowiedni model lub istnieje chęć udekorowania wnętrza oryginalnym, w przeciwieństwie do innych przedmiotów. W takim przypadku wskazane może być samodzielne wykonanie dekoracji okrągłego lustra. Po prostu połącz wyobraźnię.

Rama lustra w tym przypadku może być obramowana absolutnie dowolnym materiałem:

 • tkaniny;
 • rośliny i kwiaty;
 • malować;
 • mozaika koralików, kawałków szkła, papieru.

W Internecie można znaleźć wiele warsztatów na temat zdobienia luster własnymi rękami.

Bez względu na cel zakupu lustra, najważniejsze jest wybranie produktu wysokiej jakości. Modele pokryte srebrem są uważane za bardziej trwałe. Produkty o powierzchni pokrytej aluminium są tańsze, ale odbijają przedmioty gorsze i szybciej się psują.

Powierzchnia odbijająca powinna być gładka i równa, wolna od wad i pęknięć. Warto zwrócić uwagę na minus. Zielony i niebieski odcień wskazują, że lustro jest odporne na wilgoć. Więc można go bezpiecznie powiesić w łazience.