Ciemne wnętrze i sypialnia z brązowymi podłogami Klasyczne apartamenty, czarna tapeta i sufit w kuchni, szare ściany w korytarzu i korytarzu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Ciemne wnętrze: ciemny luksus lub czarna szlachta (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Na ciemnym wnętrzu bardzo trudno jest zdecydować. Z jakiegoś powodu w naszej kulturze wszystkie czarne akcenty dekoracji domowej są brane negatywnie, a czarny kolor jako taki związany jest tylko z żałobą. Jednak projektanci pracują niestrudzenie, aby udowodnić wszystkim, że ciemne kolory we wnętrzu mogą nie wyglądać ponuro i nudno, ale luksusowo, dając wszystko wokół specjalnej zmysłowej aury.

Początek ery „ciemnego luksusu”

Kilka lat temu prawdziwi twórcy trendów - Francuzi - zaprezentowali linię akcesoriów wykonanych w czarnym stylu. Były to luksusowe, czarne kryształowe wazony. Z czarnym kolorem natychmiast chciał eksperymentować i parno Włochów. Utalentowani rzemieślnicy postanowili użyć ciemnobrązowych i czarnych odcieni, aby stworzyć ekskluzywne żyrandole ze szkła Murano.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto.png">


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-2

Stopniowo akcesoria i drobne elementy wnętrza przenikały do ​​klasztorów współczesnego człowieka, coraz bardziej podbijając jego miłość. Dzisiaj możemy spokojnie założyć, że czarne naczynia, meble w ciemnym kolorze, „ciemne” dekoracje ścian lub sufitu, godne szacunku tkaniny i śmiałe eksperymenty z podłogami w różnych pokojach są hołdem dla mody i znakiem dobrego smaku, a nie jakimś nudnym i nudna kompozycja.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-3


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-4


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-5

Styl i wygoda

Wnętrze mieszkania w ciemnych kolorach lub z czarnymi akcentami może dać poczucie spokoju i komfortu. Zaskakująco, brązowe, czekoladowe, czarne kolory mogą znacznie zwiększyć dostępną powierzchnię. W tym celu wystarczy poprawnie umieścić lustrzane elementy w pokoju. W rezultacie sytuacja będzie bogata i arystokratyczna.

Często „mroczne” wnętrze ciemnego pokoju jest preferowane przez ludzi kreatywnych zawodów, którzy chcą otoczyć się ekskluzywnymi, niezwykłymi rzeczami, które emanują specjalnym kolorem, nadają pożądany nastrój, inspirują do nowych kreatywnych wyczynów.

Czarny jest kolorem skromności i stałości, spokoju i harmonii, seksualnej zmysłowości i erotyzmu, uosabia chłodny spokój i siłę natury. Czarna paleta pozwoli odkryć wszystkie jej aspekty i „talenty” w ciemnym wnętrzu nowoczesnych apartamentów.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-7


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-2.png">

Pokój dzienny w ciemnych kolorach

Wnętrze ciemnego salonu będzie najłatwiejsze do aranżacji. Zazwyczaj w mieszkaniu jest największy i jasny pokój, więc możesz eksperymentować z czarnymi akcentami. Psycholodzy zalecają wybór brązowej, ciemnej popiołu lub czerni jako podstawy przyszłej kompozycji wnętrz dla osób, które spędzają większość czasu pracy w hałaśliwych miejscach, a także w pomieszczeniach, które są szczególnie szare (na przykład w szpitalach lub pomieszczeniach biurowych).

Tajemnicze wnętrze salonu będzie szczególnie bogate i luksusowe, jeśli wybierzesz ciemną bordo jako bazę. Zaleca się stosowanie wyłącznie matowych tekstur, pozbawionych połysku.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-8


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-9


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-10

Co może, a czego nie?

Jedynym tabu, nie tylko w salonie czy korytarzu, ale także w każdym innym pomieszczeniu, jest ciemny sufit we wnętrzu. Jest w stanie wizualnie zmniejszyć wysokość pomieszczenia i, na poziomie podświadomości, spowodować, że osoba odczuwa niepokój i dyskomfort moralny. Dla ciemnego wnętrza lepiej wybrać lekki sufit, najlepiej o błyszczącej teksturze.

Oto kilka sztuczek i zwycięskich kompozycji, które pomogą zaprojektować projekt ciemnego korytarza lub salonu:

 • Na ściany i podłogę wybierz ciemny, bogaty kolor (czarny, brązowy, ciemnoszary, niebiesko-czarny, ciemnozielony, ciemny bordowy). Meble wybierają delikatne pastelowe odcienie, które będą wyglądały tak neutralnie, jak to możliwe, ale małe przedmioty i stylistyczne akcenty powinny być jaskrawymi nasyconymi kolorami;
 • Jeśli podstawa nie jest niepotrzebnie ciemna, a kolory podstawowe to bogaty podton (popielaty, grafitowy, drzewny, wyciszony szmaragdowo zielony, ciemna terakota, mleczna czekolada), meble powinny być wybierane w bardziej nasyconych kolorach, a jasne akcenty powinny być duże iw małych ilościach.

Połączenie jest uważane za idealne: czarne podłogi i ściany, białe (lub bardzo lekkie) meble i tkaniny, a także kilka jasnych akcesoriów. Druga opcja: lekkie, beżowe, miękkie szare ściany we wnętrzu, ciemne, masywne meble i przewiewne elementy tekstylne.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-11


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-12


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-13

Kompozycja wnętrza buduaru

Klasyczne wnętrze w ciemnych kolorach doskonale przejawia się w intymnej atmosferze buduaru. Jednocześnie sypialnia może być zarówno bardzo mała, jak i bardzo przestronna. Co więcej, czarny design można bezpiecznie wykorzystać do zagospodarowania mieszkania jednopokojowego, gdy jest miejsce na intymny wypoczynek, ale brakuje mu prywatności i pewnej „autonomii”.

Luksusowe wnętrze sypialni w ciemnych kolorach jest zawsze tajemnicze i intymne. Ci, którzy boją się przesadzić z ciemną paletą, mogą wybrać tylko jedną ścianę jako powierzchnię akcentującą. Również w tym przypadku ciemna podłoga we wnętrzu będzie wyglądać imponująco.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-14


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-15


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-16

Dbałość o szczegóły

Zauważono, że zwierzęce odbitki, które odbijają się echem od ciemnej ściany akcentu i wspólnej lekkiej podstawy, zawsze wyglądają korzystnie w sypialni. Mogą to być „paski zebry”, niezwykłe kolory lamparta, niektóre afrykańskie kolorowe ozdoby.

Możesz użyć nie tylko ciemnej tapety we wnętrzu, ale także znaleźć bardziej złożoną, a przez to atrakcyjną opcję. Wygląda świetnie na ścianę, ozdobiony stylowym fototapetą. Motywy dla wagi projektowej:

 • Przestrzeń zewnętrzna;
 • Światła miasta nocy;
 • Przerażająca ciemność egzotycznych lasów;
 • Obrazy zwierząt;
 • Motywy gastronomiczne;
 • Abstrakcyjne rysunki;
 • Zdjęcie rodzinne w czerni i bieli.

Wnętrze sypialni jest silnie uzależnione od oświetlenia. Jeśli inteligentnie pomyślisz o oświetleniu w pomieszczeniu, pokój będzie wyglądał po prostu magicznie.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-17


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-18


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-19

Oświetlenie

Projektanci zdecydowanie zalecają stosowanie w sypialni co najmniej dwóch rodzajów różnych typów i zasad opraw oświetleniowych. Nawet tapeta we wnętrzu sypialni będzie wyglądać inaczej.
Na przykład można połączyć oczy na suficie z taśmą LED biegnącą po przekątnych pomieszczenia. „Classic” sugeruje obecność luksusowego żyrandola z kryształowymi wisiorkami. Wyraźnie „zaprzyjaźnia się” z 3-5 kinkietami, zdobionymi w podobnym stylu.

Jeśli z jakiegoś powodu nie było możliwe zainstalowanie więcej niż dwóch kinkietów w pokoju, możesz ozdobić wnętrze nieco inaczej. Aby to zrobić, po prostu umieść efektowną lampę biurkową, ozdobioną bogatym klasycznym stylem.

Czarne akcenty w kuchni i jadalni

Ciemna kuchnia wygląda szczególnie elegancko w apartamentach typu studio. W tym przypadku brązowe, czarne i szare wykończenia pozwalają skutecznie ograniczyć przestrzeń. Nawet jeśli lokalizacja kuchni jest oddzielnym pokojem, zawsze można odróżnić obszary robocze i jadalne za pomocą kontrastowych kolorów.

Najpopularniejszą wersją wnętrza w ciemnych kolorach jest brązowa kuchnia, w której najciemniejsze akcenty koncentrują się na meblach i tkaninach, jeśli występuje w dużych ilościach. Brązowy kolor w formacie kuchennym można otworzyć z nowej strony.

Tutaj możesz bawić się różnymi motywami gastronomicznymi. Na przykład zorganizuj kuchnię w kolorze kawy. Do takiej kuchni z ciemną podłogą pasują beżowe meble, tekstylia i akcesoria do kawy, ściany można ozdobić rysunkami na temat kawy, a na oknach i półkach można umieścić rzemiosło z ziaren kawy.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-20


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-21


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-22

Wewnętrzny korytarz

Zwykle nikt tak naprawdę nie myśli o tym, jak będzie wyglądać sytuacja na korytarzu. Główny wymóg: funkcjonalność mebli i możliwość przechowywania wielu rzeczy w tym pokoju.

Dla korytarza ważne jest również oświetlenie. Urządzenia oświetleniowe dzielą się na dwie kategorie:

 1. Lampy dające funkcjonalne światło (na przykład nad lustrem, w pobliżu skrzyni z kluczami);
 2. Elementy dekoracyjne zwiększające estetykę elementów wnętrza.

Ciemne tapety i śmiałe eksperymenty z teksturami pomogą przekształcić wygląd najprostszego korytarza. Oto odpowiednie wskazówki wymienione powyżej. Jednak projektanci zalecają stosowanie bardziej oryginalnych rozwiązań dla korytarza.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-23


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-24


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-25

Na przykład ściany można ozdobić ciemną tapetą, pozostawić podłogę w neutralnym kolorze „pod drzewem”, ale zrobić lustro sufitowe. W zależności od rodzaju układu elementy lustrzane korytarza można ułożyć w inny sposób. Główną zaletą tego „odbioru” jest to, że połączenie ciemnego wykończenia i lusterek odblaskowych może wizualnie rozszerzyć najmniejszy pokój.
Czarny kolor i wszystkie ciemne odcienie wyglądają stylowo i oryginalnie. Warto zastanowić się nad niuansami oświetlenia, zwrócić szczególną uwagę na faktury i nie zapomnieć o jakości wszystkich materiałów, które zostaną wykorzystane w procesie przekształcania pomieszczeń. Sukces w tym przypadku jest gwarantowany.


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-26


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-27


temnij-interer-mrachnaya-roskosh-ili-chernoe-blagorodstvo-30-foto-28

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 129 Ciemny salon - aranżacje wnętrz, program wnętrzarski (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send