Terrarium domowe dla pająków, jaszczurek, legwanów, żółwi i innych gadów, jak zrobić własne ręce, zaprojektować i pielęgnować - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Terrarium we wnętrzu mieszkania: cechy treści (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Terrariumistika to modne hobby, które nie tylko pomoże Ci udekorować dom, ale także przyjrzy się światu dzikiej przyrody. Teraz terraria stają się coraz bardziej popularne niż akwaria. Z pająkiem lub wężem możesz robić zdjęcia, obserwować, jak rosną i topią się, obserwować polowanie na żółwia lub jaszczurkę i jeść. Czyszczenie terrarium w domu jest również łatwiejsze niż wymiana wody w akwarium. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stara się ozdobić wnętrze terrariami.


terrarium-v-interere-kvartiri-osobennosti-soderzhaniya-26-foto


terrarium-v-interere-kvartiri-osobennosti-soderzhaniya-26-foto-2

Jak wybrać terrarium i zamówić?

Najpierw musisz zdecydować, jakie zwierzę będziesz miał. Terrarium dla legwana lub kameleona powinno być wystarczająco duże i duże. Nie dajcie się zwieść niewielkim rozmiarom waszych zwierząt domowych - płazy i gady rosną bardzo szybko, kilkakrotnie przekraczając pierwotny rozmiar. Potrzebują także dużo miejsca do poruszania się. Małe terraria są odpowiednie tylko dla pająków, jeśli zamierzasz je zachować w spokoju. Pająki są stworzeniami raczej małymi i zazwyczaj siedzą w jednym miejscu.

Jak wyposażyć terrarium w gady lub pająki? Najlepszą ziemią terrarium jest podłoże kokosowe. Możesz wziąć zwykłą ziemię, a dla niektórych jaszczurek piasek jest odpowiedni. Najważniejsze jest upewnienie się, że ziemia nie jest traktowana dla owadów. Pamiętaj, że ziemia na kwiaty nie pasuje do gadów i pająków!

Jak zrobić terrarium dla żółwia lub kraba? Sam możesz zrobić szklany dom dla żółwia, ale lepiej kupić go w sklepie. Terrarium dla żółwia wodnego lub kraba nazywa się paludarium lub aquaterrarium. Jest to takie domowe terrarium dla zwierząt, w którym znajduje się zarówno woda, jak i ziemia. Dla żółwia potrzebujesz dużej ilości wody i lądu, które mogą być zrobione z piasku lub kamieni.

Paludarium wymaga opieki i czyszczenia. Konieczna jest wymiana wody około dwa razy w miesiącu, rzadziej, jeśli zainstalowany jest dobry filtr. Z czasem musisz wyrzucić kawałki mięsa, owoce, resztki żywego pokarmu, w przeciwnym razie woda szybko się zgnije.

Terrarium dla chomików lub myszy jest dość łatwe do wyposażenia. Wewnątrz trzeba włożyć trociny, położyć koryto domów. Pożądane jest, aby domy były wykonane z drewna lub twardego plastiku, wtedy zwierzęta nie będą w stanie ich gryźć.

Umieść terrarium w domu w taki sposób, aby było oświetlone w wystarczającej ilości światła słonecznego, ale zwierzę nie przegrzewa się. Terrarium dla jaszczurki lub owada należy umieścić na nocnym stoliku, aby zwierzę znajdowało się na poziomie oczu. Ułóż terrarium, abyś mógł je rozważyć, wykonywać prace domowe lub pracować, ale zwierzę nie przeszkadza nikomu.


terrarium-v-interere-kvartiri-osobennosti-soderzhaniya-26-foto-2.jpeg">


terrarium-v-interere-kvartiri-osobennosti-soderzhaniya-26-foto-23


terrarium-v-interere-kvartiri-osobennosti-soderzhaniya-26-foto-24

Pin
Send
Share
Send
Send