Stolik konsoli przesuwny biały w nowoczesnym korytarzu i wnętrzu salonu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tabela konsoli: projekt i funkcjonalność (36 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Stół konsoli można nazwać „powracającą” nowością w nowoczesnym designie. Wielu kojarzy go ze świeckimi salonami minionych epok. Korzenie takich tabel sięgają renesansu i panowania króla słońca Ludwika XIV.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-2

Wtedy można je znaleźć tylko w wykwintnych pałacach. Obecnie projektanci oferują nam szeroką gamę prostszych i bardziej funkcjonalnych stołów. Niewielu ludzi chce zamienić swój dom w muzeum, a teraz stoły konsolowe we wnętrzu są raczej klasycznym podstawowym elementem projektu niż luksusowym przedmiotem.

Stół konsoli jest wąskim stołem lub stojakiem o długiej formie. Często są przymocowane do ściany i mają od 1 do 4 nóg. Ale możesz także znaleźć zrównoważone modele, które mogą działać niezależnie. Ich wysokość wynosi 70-110 cm. Wysoki zwykle używany do celów dekoracyjnych, ale jeśli planujesz siedzieć za nimi, powinieneś wybrać niższy.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto.jpeg">


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-4

Do produkcji nowoczesnych stołów przy użyciu różnych materiałów: metalu, drewna, plastiku, marmuru, a nawet szkła.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-5


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-6

Konsola tabel plusów:

  • estetyka;
  • zwartość;
  • wielofunkcyjność;
  • mały rozmiar;
  • dynamiczny pod względem stylów;

Główną zaletą takich stołów jest ich zwartość. Tabele typu konsoli mogą łączyć funkcje jadalni, stołu komputerowego i stołu na korytarzu. Często dla właścicieli małych mieszkań problem wolnej przestrzeni staje się problemem głównym.

Ze względu na swoją wszechstronność mogą być używane w dowolnej części domu. W zależności od pokoju są pewne niuanse i zalecenia, które pomogą Ci wybrać najbardziej udaną opcję. Rozważ je poniżej.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-12


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-13

Jako elementy dekoracyjne możesz układać kwiaty, wazony, świece lub zdjęcia rodzinne. A także można go dodać z lustrem, piękną lampą biurkową lub kinkietami ściennymi. Ta kombinacja stworzy uroczą i przytulną atmosferę w pokoju i, oczywiście, przekształci każdy nieokreślony róg.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-16


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-17

Świetnym pomysłem byłoby umieszczenie stołu konsoli za sofą.

Bardzo wygodnie będzie umieścić na niej książkę lub postawić filiżankę kawy bez obawy, że wylejesz ją na sofę. Ponadto, ponieważ pokój wygląda znacznie bardziej komfortowo. Teraz możesz wybrać wiele opcji dla klasycznych, luksusowych, złoconych i minimalistycznych stołów.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-20


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-21

Stolik kuchenny

W kuchni taki stół może doskonale zastąpić blat barowy. Jeśli jedna ściana jest pusta i nie ma wystarczającej ilości miejsca do zainstalowania szafki lub szafki, stół konsoli będzie idealnym rozwiązaniem problemu. Może być używany jako element dekoracyjny i jako mini-bufet.

Tabele konsoli są często używane do wypełnienia pustej przestrzeni. Biorąc pod uwagę, że główną zaletą jest zwartość, można ją umieścić dosłownie wszędzie. Na przykład stół konsoli wygląda świetnie na schodach, zwłaszcza drewniane modele ręcznie. Mogą ozdobić wąski korytarz lub wolną ścianę.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-23


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-24

W ten sposób elementem dekoracyjnym jest sama konsola i jej kadrowanie. W rezultacie stół nie jest już tylko atrybutem mebli, ale prawdziwym obiektem sztuki. Ponadto może być również używany do maskowania grzejników grzejnych.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-25


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-26


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-27

Konsola idealnie nadaje się do dekoracji obszaru telewizyjnego. Na takim stole nie jest trudno umieścić system stereo lub inną elektronikę, a będzie wyglądać bardzo stylowo i schludnie.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-28


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-29

Jeśli sofa znajduje się pod ścianą, między nimi znajduje się stół konsoli. Stwarza to dodatkowe miejsce na książki, lampy lub zdjęcia rodzinne.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-31


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-32

Na pierwszy rzut oka stół konsoli jest bardzo prosty i dyskretny, ale w rzeczywistości zasięg jego użycia jest znacznie szerszy niż można by się spodziewać. Łącząc w sobie estetyczną jakość i funkcjonalność, stół konsoli będzie doskonałym dodatkiem do wnętrza każdego pomieszczenia.


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-33


konsolnij-stol-dizajn-i-funkcionalnost-36-foto-34

Pin
Send
Share
Send
Send