Huśtawki ogrodowe z drewna i metalu, zawieszone dzieci i dorośli, jak wybrać domki - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Huśtawki ogrodowe: rekomendacje do wyboru (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Huśtawka wiejska jest integralnym atrybutem działki ogrodowej. Dzisiaj producenci oferują duży wybór tych produktów. Różni się w różnych wzorach, materiałach produkcyjnych i jakości akcesoriów. Idąc do sklepu, niezwykle ważne jest prawidłowe wybranie żądanego modelu. Huśtawki ogrodowe, które należy dać, powinny być niezawodne i wygodne. Główne cechy struktur to:

  • Poziom obciążenia Może osiągnąć do 300 kg.
  • Waga modelu wynosi od 15 do 70 kilogramów.
  • Obecność poduszek, podłokietników, markiz, moskitier itp.).
  • Materiał ramy (drewno, metal).
  • Materiał siedziska i tapicerka.
  • Cechy produkcji oparcia. Może być dwupozycyjny lub regulowany.
  • Siedzenia, wymiary.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-2


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-3

Zalety huśtawki wiejskiej

Wygodne i funkcjonalne huśtawki ozdobią każdy domek. Ten projekt nie zajmuje dużo miejsca. Może być zainstalowany na dowolnej powierzchni. Jest wyposażony w specjalną powłokę, która pomaga chronić przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.

Huśtawka zawieszana do strefy podmiejskiej wykonana jest przy użyciu nowoczesnej technologii, dlatego charakteryzuje się wygodą i ergonomią.

Projekt można pozostawić na noc. Wystarczy zasłonić markizę. Produkty mogą być instalowane na początku sezonu wiosennego, zdemontowane pod koniec jesieni. Nadają się do różnych warunków klimatycznych.

Istnieją różne rodzaje huśtawek ogrodowych. Klasyczny model jest przedstawiony w formie huśtawki, która jest zawieszona za pomocą łańcuchów lub sztywnych prętów.

Huśtawka ogrodowa wykonana z metalu jest bardzo poszukiwana. Doskonale łączą się z drewnem, kuciem, wkładkami poliwęglanowymi. Najlepiej jest wybrać modele z daszkiem. Powinien być szeroki i niski, aby zapewnić niezawodną ochronę przed deszczem.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto.jpeg">


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-9

Huśtawki ogrodowe wykonane z drewna są droższe niż wyroby metalowe. Ten projekt wygląda poważnie. Konstrukcja modelu drewna doskonale pasuje do ogrodu. Drewno łączy wszystkie uroki ciepłej pogody i komfortu. Niezwykle ważne jest, aby konstrukcja z drewna była wysokiej jakości i trwała. Doskonale pasują do modeli takich gatunków drewna jak cedr, modrzew, dąb, brzoza, sosna. Drewniane huśtawki do dawania są podzielone na ramy, zawieszone i w skali.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-2.jpeg">


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-10

Konstrukcje drewniane muszą być starannie konserwowane. Każdego roku drzewo huśtawki ogrodowej powinno być traktowane specjalnym związkiem. Drewniane huśtawki ogrodowe są praktyczne i wszechstronne. Są przyjazne dla środowiska i łatwe w instalacji. Takie projekty wymagają specjalnego umieszczenia. Nad produktem znajduje się specjalna markiza lub czasza, która pomoże chronić przed wpływem niekorzystnych czynników. Na elementach metalowych należy wykluczyć rozwój rdzy. Obciążenia muszą być współmierne.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-11


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-12

Próbki z tworzyw sztucznych są używane znacznie rzadziej. Jest to ekonomiczna opcja dla ogrodu. Takie modele nie są odpowiednie dla dorosłych, ponieważ są w stanie wytrzymać niskie obciążenia. W wysokich temperaturach konstrukcja może uwalniać substancje toksyczne do atmosfery.

Na szczególną uwagę zasługuje zakup huśtawki dla najmłodszych. Dla dzieci producenci wytwarzają specjalne modele przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i podstawowym.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-14


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-15

Huśtawka dla dzieci różni się od wzorów dla dorosłych przede wszystkim parametrami geometrycznymi. Maksymalne dopuszczalne obciążenie nie powinno przekraczać 100 kilogramów. Jeśli przyjmiesz, że Twoje dziecko będzie jeździło z przyjaciółmi, braćmi lub siostrami, wskazane jest wybranie modeli, które wytrzymają wagę co najmniej 75 kilogramów.

Najczęstszą formą huśtawki dla dziecka jest wspornik w kształcie litery U z siedzeniami, oparciem i podłokietnikami.

Dla modyfikacji dziecka są wysokie środki bezpieczeństwa. Niezwykle ważne jest, aby dziecko nie przypadkowo wypadło z wiszącego krzesła. Musi być podnóżek i przednia płyta ochronna. Dotyczy to konstrukcji ogrodowych zaprojektowanych dla najmniejszych. Dla dzieci w wieku szkolnym możesz wybrać modele bez powyższych urządzeń.

Istnieją różne rodzaje modeli ogrodowych, w zależności od sposobu montażu ruchomej części produktu. Duża liczba osób jest świadoma struktur poziomych. Wyróżnia je obecność długich poprzeczek z punktem podparcia umieszczonym w środkowej części. Do działania tego modelu potrzebne będą dwie osoby o podobnej wadze, które siedzą na obu częściach. Produkty wyposażone w wieszak pionowy służą głównie do indywidualnego użytku.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-20


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-21

Opierając się na parametrach i wymiarach, rozróżniają również różne typy struktur. Dla całej rodziny preferuje się wygodne siedzisko wykonane w formie ławki. Ma plecy i pomaga zachować komfort. Jeśli jest to fotelik dziecięcy, musisz zadbać o obecność pasa do mocowania. Również dzisiaj możesz kupić przenośne modele. Charakteryzują się mobilnością i łatwością obsługi. Schemat kolorów można zmieniać. Często używane naturalne odcienie - zielone, brązowe kolory.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-22


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-23

W celu zaprojektowania huśtawki ogrodowej trwa tak długo, jak to możliwe, należy zwrócić uwagę na właściwości wodoodporne tapicerki łóżka lub krzesła. Powinno być przyjemne w dotyku. Oddzielnie należy wyjaśnić wypełniacz tapicerki, zapytać o jego bezpieczeństwo dla środowiska.

Jeśli obecne są metalowe elementy, nie powinny być cienkie. Cienki metal łatwo się łamie i deformuje. Konstrukcja huśtawki powinna być niezawodnie chroniona przed przewróceniem.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-24


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-25

Obecnie rynek konsumencki jest reprezentowany przez wiele różnych modeli. Każdy kupujący będzie mógł wybrać dla siebie najlepszą opcję. Aby dokonać właściwego wyboru, wskazane jest uwzględnienie dużej liczby czynników. Konieczne jest, aby zakupiony model był praktyczny, funkcjonalny, miał atrakcyjny wygląd i był bezpieczny.


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-26


sadovie-kacheli-rekomendacii-po-viboru-30-foto-27

Pin
Send
Share
Send
Send