Umywalka wisząca i wisząca, szklana łazienka narożna, owalny podwójny lub kwadratowy czarny zlew nad pralką - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Cechy i zalety zawieszanego zlewu (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Konstrukcja mebli sanitarnych i łazienkowych nie stoi w miejscu. Na rynku stale pojawiają się funkcjonalne i stylowe rozwiązania, które sprawiają, że łazienka jest piękna, wygodna i niezwykła. Konstrukcje te obejmują umywalkę naścienną do łazienki, która umożliwia stworzenie efektu unoszenia się w powietrzu dla lżejszego i przestronnego wnętrza. Ten zlew łazienkowy ma swoje cechy i zalety.


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-2


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-3

Rodzaje wiszących umywalek

Wspólną cechą takiego zlewu jest to, że są zamontowane na ścianie. Jednocześnie istnieje kilka podgatunków takich pocisków. Obejmują one:

 • Klasyczne wiszące umywalki do łazienki. Są to zwykłe umywalki przymocowane do ściany.
 • Zlew wiszący z dodatkową przestrzenią na kosmetyki. Miska takiej umywalki ma miejsce, w którym można umieścić kosmetyki i kosmetyki. Jednocześnie taka umywalka jest przymocowana do ściany bez dodatkowych elementów.
 • Umywalka naścienna Szafka podwieszana z umywalką przymocowaną do ściany. Taka konstrukcja umożliwia nie tylko przechowywanie rzeczy, ale także ukrywanie rur, drenów i innych urządzeń komunikacyjnych.
 • Ułożone w zlewie. Cechą tego projektu jest to, że umywalka jest nałożona na stojak lub wiszące meble.
 • Wbudowany zlew wiszący w łazience. W tym przypadku miska jest wbudowana w wiszące meble, tworząc jedną przestrzeń roboczą. Meble podwieszane ukrywają komunikację i umożliwiają przechowywanie akcesoriów łazienkowych i kosmetyków.


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-4


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-5

Również zawieszone muszle różnią się kształtem i wielkością. Kształt takiego zlewu to:

 • prostokątny;
 • okrągłe;
 • kwadrat;
 • owalny zlew podwieszony;
 • zlew wiszący podwójny lub pojedynczy;
 • asymetryczny;
 • owalny;
 • zlew narożny;
 • umywalka z blatem.


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-6


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-7


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-11


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-12


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-13

Zalety i wady umywalek podwieszanych

Zlewozmywaki podwieszane są bardzo popularne. Wynika to z ich znaczących zalet:

 • Wolna przestrzeń. System mocowania zawieszenia zapewnia dostępność wolnej przestrzeni pod nim. Stwarza to uczucie lekkości i zwartości. Ponadto nad pralką można zainstalować zlew, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w małej łazience.
 • Łatwy do czyszczenia. Czyszczenie w łazience, w której zamontowana jest wisząca konstrukcja, jest dużo łatwiejsze niż w łazience z umywalką podłogową. Ponadto zamontowany zlew ma wysoki wskaźnik ergonomii.
 • Funkcjonalność Umywalkę można zamontować na dowolnej wysokości. Pozwoli to niezależnie wybrać wysokość umywalki, dzięki czemu będzie wygodna w użyciu. Ponadto wybór wysokości umywalki pozwoli na najbardziej wygodne wykorzystanie użytecznej powierzchni małego pokoju.
 • Możliwość ukrywania komunikacji i wyposażenia. Zawieszone konstrukcje mogą ukryć całą komunikację wodno-kanalizacyjną. To może być używane wiszące stoły lub specjalnie wykonane pudełko.
 • Pomimo oczywistych zalet wiszących umywalek, mają też jedną wadę. Do ich instalacji wymagana jest solidna betonowa podstawa. Takie konstrukcje są montowane na ścianie, więc jeśli w tym miejscu znajduje się ścianka z płyt gipsowo-kartonowych, montaż będzie niemożliwy.


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-14


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-15

Aby zainstalować podwieszany zlew, sprawdź wytrzymałość ściany. Umywalki podwieszane można instalować tylko na solidnych ścianach. Konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych nie są w stanie niezawodnie naprawić produktu ze względu na niską nośność.


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-17


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-18


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-19

Etapy montażu podwieszonej skorupy:

 1. Wybór miejsca do instalacji. Konstrukcje podwieszane można instalować na dowolnej wysokości, dzięki czemu można wybrać najwygodniejszą opcję korzystania z umywalki. Podczas wykonywania pomiarów i oznaczeń należy wziąć pod uwagę odległość od podłogi oraz wymiary samej umywalki.
 2. Zainstaluj zlewy. Aby zainstalować umywalkę, należy wykonać otwory wiertarką lub perforatorem, a następnie włożyć w nie kołki. Następnie należy przymocować wsporniki do ściany, na której powiesić konstrukcję. Aby zwiększyć siłę mocowania, zaleca się wlać niewielką ilość kleju do otworów, a następnie zatkać kołki już na miejscu. Zainstalowany zlew powinien dobrze przylegać do ściany, a nie luźny. Podczas instalacji zlewu w ścianie zaleca się ukrycie rur kanalizacyjnych pod tapicerką.
 3. Połączenie umywalki. Po zamontowaniu do umywalki należy podłączyć syfon i podłączyć do kanalizacji. Następnie musisz podłączyć zlew do źródła wody. W takim przypadku zaleca się użycie specjalnego elastycznego okablowania. Aby zabezpieczyć konstrukcję przed wyciekiem, użyj taśmy fum. Dzięki niemu można niezawodnie uszczelnić wszystkie połączenia.
 4. Sprawdź pracę. Ważnym krokiem w instalacji jest testowanie umywalki. Aby to zrobić, włącz wodę i sprawdź jakość i niezawodność wszystkich połączeń. Jeśli pojawią się nawet nieznaczne krople, wyłącz wodę, dokręć wszystkie nakrętki ściślej, a następnie nasmaruj uprzednio wysuszone złącza szczeliwem.

Instalacja wiszącego zlewu nie powinna powodować trudności nawet dla niedoświadczonego mistrza. Jeśli jednak nie ma zaufania do jakości wykonywanej pracy, lepiej zadzwonić do profesjonalisty. W przeciwnym razie możesz uszkodzić kosztowną instalację wodociągową.


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-20


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-21


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-22

Stylowe i nietypowe umywalki wiszące z szufladą, szafkami nocnymi lub minimalistycznym wzornictwem są idealnym rozwiązaniem dla małych łazienek. Ponadto ich zastosowanie pozwala stworzyć piękny oryginalny projekt, a także poprawić higienę i łatwość korzystania z łazienki.


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-23


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto-24


osobennosti-i-preimushestva-podvesnoj-rakovini-25-foto.jpeg">

Obejrzyj film: Rolety rzymskie - jaki mechanizm wybrać (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send