Przeniesienie kuchni do salonu, korytarza, salonu lub balkonu, jak zgodzić się na mieszkanie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przenoszenie kuchni do różnych części domu i mieszkania: główne trudności (22 zdjęcia)

Decyzję o przebudowie mieszkania i przeniesieniu kuchni podejmują właściciele mieszkań i domów z różnych powodów. Najczęściej transfer odbywa się w celu zwiększenia przestrzeni życiowej lub stworzenia najbardziej dogodnego układu pomieszczeń.

Jednak ludzie często napotykają problemy, w których nie można przenieść kuchni do salonu. Głównym powodem, dla którego nie można dokonać przebudowy kuchni, jest niespójność planu przebudowy z aktualnymi normami i standardami sanitarnymi i krajowymi.

Najważniejszą rzeczą do zrobienia przy planowaniu przebudowy mieszkania jest zaplanowanie i uzasadnienie transferu kuchni. Po uzyskaniu pozwolenia można przystąpić do prac budowlanych.

Przeniesienie kuchni na korytarz

Przeniesienie kuchni na korytarz nie jest łatwym zadaniem. Pierwszym krokiem jest zmierzenie powierzchni pomieszczeń i sporządzenie planu przebudowy. Upewnij się, że wszystkie meble, kuchenka i lodówka pasują. W niektórych przypadkach wykorzystano ponowne wyposażenie partycji, a także ruch komunikacji.

Nie rozpoczynaj prac budowlanych przed uzyskaniem zgody na przeniesienie kuchni.

Przebudowa mieszkania nie jest łatwym zadaniem, wymagającym dużo czasu, pieniędzy i wysiłku. Jeśli jednak zachowasz ostrożność, stworzysz kompetentny plan, naprawa będzie szybsza, a wynik przyniesie radość właścicielom domów.

Do przebudowy kuchni potrzebne będą następujące materiały:

 • Kilka arkuszy płyt kartonowo-gipsowych;
 • Rury z tworzyw sztucznych;
 • Rury odgałęźne;
 • Umywalka i mikser.

Najłatwiej jest podzielić kuchnię z salonami za pomocą łuków wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych lub innego materiału. To rozwiązanie konstrukcyjne pozwoli wpuścić więcej światła z innych pomieszczeń.

Po zakończeniu montażu ścian przystępują do układania komunikacji. Trzymana jest ciepła i zimna woda, instalowane są rury kanalizacyjne.

Przeniesienie kuchni do przedpokoju pozwala wyposażyć małe mieszkanie, zrobić dodatkową sypialnię lub salon.

Co musisz wiedzieć o przeniesieniu kuchni do salonu?

Aby chronić sąsiadów z dołu, wybierz kuchnię dla obszaru niemieszkalnego. Jeśli jednak nie jest to możliwe, należy podjąć dodatkowe środki, w przeciwnym razie plan przebudowy nie zostanie zatwierdzony.

Aby uzyskać pozwolenie na przeniesienie kuchni do salonu, należy podjąć szereg działań: położyć warstwę materiału hydroizolacyjnego na podłodze, zainstalować wentylację wyciągową, upewnić się, że system wentylacji kuchni nie jest połączony z wentylacją łazienki.

Zgodnie z rosyjskim prawem przeniesienie kuchenki gazowej do sypialni lub salonu jest surowo zabronione. Uzyskanie pozwolenia na przebudowę jest możliwe tylko przy instalacji piekarnika elektrycznego.

Przed przeniesieniem kuchni sporządza się układ mebli kuchennych, kuchenki, lodówki i zlewu. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie kuchni na strefy i zainstalowanie partycji. Kuchnię można podzielić na dwie strefy: strefę przechowywania i strefę gotowania.

Przeniesienie kuchni na balkon

Najlepszym sposobem na zwiększenie powierzchni jest połączenie kuchni i balkonu, ale nie zawsze jest to możliwe. Aby połączyć kuchnię z balkonem, potrzebujesz:

 1. Glazurować i izolować balkon;
 2. Aby zdemontować drzwi, wykonaj połączenia kablowe;
 3. Zaprojektuj ściany, podłogę i sufit, przenieś meble.

Aby przeprowadzić transfer kuchni na loggię bez połączenia z pokojem, należy upewnić się, że możliwe jest przeprowadzenie rury kanalizacyjnej. Przynosząc okap kuchenny na balkon, musisz zainstalować specjalne zawory.

Instalacja grzejników na balkonie jest surowo zabroniona, więc musisz zastanowić się, jakiego rodzaju ogrzewania użyć w kuchni. Po przeniesieniu kuchni na balkon można zainstalować grzejniki elektryczne małej mocy.W jakich przypadkach przebudowa kuchni jest niedozwolona?

Aby przeprowadzić transfer kuchni do pokoju, należy upewnić się, że taka przebudowa zostanie uznana za legalną. Niespójna przebudowa może mieć smutne konsekwencje - możesz narazić siebie i swoich sąsiadów na ryzyko.

Problemy, które pojawiają się przy przenoszeniu kuchni do innego pokoju, dotyczą nie tylko trudności w łączeniu komunikacji i elektryczności, ale także możliwości zawalenia się części budynku, co często spotyka się podczas przenoszenia kuchni na balkon bez zezwolenia WIT.Przeniesienie kuchni może być zabronione w kilku przypadkach:

 • Przeniesienie kuchni do pomieszczenia, w którym znajduje się łazienka nad podłogą, może być dużym problemem dla właścicieli domów. Zezwolenie na taką przebudowę można uzyskać tylko wtedy, gdy mieszkanie ma dwa poziomy lub znajduje się na ostatnim piętrze;
 • Jeśli na parterze znajduje się pokój, w którym planuje się kuchnię, jest pokój dzienny. Główna zasada obserwowana podczas budowy budynków wielokondygnacyjnych - lokali mieszkalnych i niemieszkalnych znajduje się ściśle pod sobą;
 • Brak okna z otwarciem okna jest główną przyczyną niepowodzeń odmowy. Dotyczy to jednak kuchni, które instalują urządzenia gazowe.

Głównym problemem jest to, że kuchnia jest uznawana za lokale niemieszkalne. Właściciele mieszkań na pierwszym piętrze mają wielką przewagę nad innymi - mogą przeprowadzać przebudowę, jak im się podoba.

Należy pamiętać, że nie wolno przenosić kuchni do ciemnego pomieszczenia, które nie ma dostępu do świeżego powietrza i naturalnego światła.

W jakich przypadkach dozwolona jest przebudowa kuchni

Jeśli planujesz przenieść kuchnię do innego pokoju, korytarza lub holu, musisz skoordynować plan przebudowy z WIT. Transfer jest dozwolony, jeśli kuchnia znajduje się powyżej i poniżej terytorium korytarzy, pomieszczeń magazynowych lub innych obszarów niemieszkalnych budynku mieszkalnego.

Jeśli w pokoju nie ma okna, należy je zainstalować, jeśli to możliwe, lub zapewnić światło dzienne z innego pokoju. Aby to zrobić, wystarczy zainstalować szklane drzwi wewnętrzne.

Co musisz wiedzieć o komunikacji podczas przebudowy kuchni?

Dla wielu właścicieli mieszkań jest już za późno, by sądzić, że przy przenoszeniu kuchni konieczne jest dostarczenie całej komunikacji i zapewnienie odpływu do kanalizacji.

Z orurowaniem często nie ma problemów. Mogą być umieszczone pod dowolnym kątem i na dowolnej wysokości. Trudności zaczynają się głównie od ułożenia ścieków, które należy układać pod pewnym nachyleniem.

Jeśli kuchnia zostanie przeniesiona na znaczną odległość, najlepiej jest kupić specjalny osad, przy pomocy którego różnica między wlotami a wejściem do pionu będzie mniej znacząca.

Nie zapominaj również o systemie wentylacji. Aby zabezpieczyć kuchnię przed dymem i wysoką wilgotnością, ustaw kanał i kaptur. Muszą być podłączone do kanału wentylacyjnego, ale w żadnym wypadku do kratek wentylacyjnych.

Podczas instalacji skrzynki wentylacyjnej może być niewygodne:

 • Może być konieczne zainstalowanie dodatkowego wentylatora, aby poprawić ciąg;
 • Hałas z wentylacji może być zbyt głośny. W takim przypadku wymagana jest instalacja tłumika;
 • Aby poprawić wygląd pomieszczenia, musisz ukryć rurę za sufitem podwieszanym, ale nie zawsze jest to możliwe;
 • Jeśli nowa kuchnia znajduje się z dala od swojej poprzedniej lokalizacji, podczas układania ścieków i wentylacji w ścianach wybijane są duże otwory.

Jeśli początkowy układ w mieszkaniu pasuje do właścicieli, powinieneś wybrać miejsce, w którym kuchnia znajduje się jak najbliżej poprzedniego miejsca, aby wyeliminować trudności związane z okablowaniem komunikacji.

Najlepsze opcje przenoszenia kuchni

Projektanci oferują dużą liczbę opcji przebudowy mieszkania i przeniesienia kuchni do innego pokoju. Jeśli budżet jest ograniczony, najlepszym sposobem jest wyburzenie ścian nośnych i połączenie kilku pomieszczeń, a także podział na strefy za pomocą partycji.

Przeniesienie kuchni do salonu lub holu, jeśli pokój znajduje się w pobliżu i ma odpowiednie wymiary, jest również łatwe do wdrożenia. Najczęściej problemy pojawiają się przy przenoszeniu kuchenki gazowej. Jeśli nie ma pieniędzy na zakup kuchenki elektrycznej i konieczne jest przeniesienie pokoju, można zainstalować ścianki ochronne między salonem a kuchnią.

Planując naprawy i przebudowę, należy pamiętać, że w wielu starych domach instalacja kuchenki elektrycznej jest niemożliwa. Okablowanie może nie wytrzymać wzrostu obciążenia. Przeniesienie kuchni w jednopokojowym mieszkaniu zbudowanym za czasów Stalina i Chruszczowa jest często niemożliwe z tego powodu.

Najczęściej przeprowadzano transfer kuchni na korytarzu oraz połączenie kuchni z loggią. Jeśli planując naprawę, właściciele mieszkania przeszli specjalistyczne konsultacje i zalegalizowali transfer, to nie ma problemów z przebudową, naprawa jest szybka i łatwa.