Lustro podłogowe w ramie Metalowej lub drewnianej mobilnej na kółkach lub z krawężnikiem do korytarza - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Lustro podłogowe w wystroju domu - poza lustrem (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Lustra od dawna stają się nieodzownymi atrybutami każdego domu. Ale dziś, częściej, podobne produkty są używane jako elementy dekoracyjne.

Delikatne szkło może być nowoczesnym dodatkiem do mody, tworząc oryginalny akcent we wnętrzu. Duże lustro podłogowe wypełni pomieszczenie światłem, wizualnie rozszerzy przestrzeń, nadając jej lekkości i swobody. Z tego powodu lustra stały się pełnoprawną dekoracją, za pomocą której często powstają prawdziwe arcydzieła sztuki dekoracyjnej.


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto.jpeg">

Różne lustra podłogowe

Profesjonalni projektanci wyróżniają kilka odmian podobnych produktów. Każdy gatunek ma swoje własne różnice i cechy:

  • Psyche. Ta opcja projektowa jest uważana za klasyczną. Konstrukcja luster pozwala na szybką i bezproblemową zmianę kąta nachylenia, co czyni proces obsługi wygodniejszym. Tkanina lusterka jest zamocowana na specjalnej osi, pomiędzy parą podpór. Produkty są często dwustronne, a jedna ze stron ma coraz większy wpływ. Lustro podłogowe z regulowanym kątem jest idealne do sypialni lub garderoby, gdzie ważne jest, aby zobaczyć odbicie w pełnym rozwoju. Wygląda ciekawie owal produktu.
  • Lustro na stojaku. Konstrukcja tych produktów może być bardzo różna. Istnieją modele z szafką, szufladami, półkami ułatwiającymi przechowywanie. Ich urządzenie przypomina poprzedni model, ale tutaj lustro jest bezpiecznie przymocowane do ramy i nie zmienia nachylenia.
  • Załączone produkty. Ten model jest uważany za najpopularniejszy w środowisku projektowym, ponieważ może być prawdziwym dziełem sztuki. Lustra nie mają nóg, więc po prostu opierają się o ścianę. W przypadku takich produktów powstają luksusowo zdobione oryginalne ramy, które harmonijnie zaglądają do wnętrza salonu lub sypialni, przyciągając uwagę i dekorując cały pokój. Specjalny urok pokoju da stare lustro.
  • Ekran lustrzany. To kolejny popularny model, który będzie doskonałym rozwiązaniem dla domu. Ekran pomaga podzielić przestrzeń na strefy funkcjonalne, pokazuje odbicie w pełnym wzroście.

Współcześni producenci tworzą oryginalne tkaniny do luster, na przykład pokryte srebrem lub aluminium. Elite modele są pokryte chromem i złotem. Produkty wykonywane są przy użyciu bagietek, ramek ozdobnych, wyposażonych w oświetlenie wewnętrzne. Szczególnie atrakcyjne i luksusowe ramy oprawek. Projektanci ożywiają odblaskową powierzchnię pięknym wystrojem, tworząc sztuczne ramy w stary sposób. Bardzo popularne produkty w stylu Prowansji, wprowadzające do pokoju specjalny smak.

Drewniane bagietki będą doskonałą opcją dla pokoju o klasycznym wyglądzie. Do ich produkcji wykorzystywane są różne rodzaje drewna: mahoń, dąb, sosna i inne.

Lakoniczna konstrukcja płótna lustrzanego nadaje się do konserwatywnego minimalistycznego wnętrza. Odpowiednie będą kolory brązowe, srebrne, brązowe lub złote. Cień powinien pasować do istniejącego projektu pomieszczenia. Minimalizm wnętrza można łatwo podkreślić lustrem bez ramy.


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-4


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-5

Koneserzy przytulnej domowej atmosfery powinni zwrócić uwagę na lustro podłogowe w ramie, które wykonane jest z wykorzystaniem kutych elementów. Rzeźbione lustro w stylu barokowym lub stare modele dodają wnętrzu ciepła i miękkości. Metalowe ramy, gładkie lub teksturowane, matowe lub błyszczące są bardziej odpowiednie do nowoczesnego wzornictwa.

Zgodnie z tradycją, lustro podłogowe jest wybierane na korytarzu. To w tym pokoju zakłada się odzież wierzchnią i przygotowuje się do wyjścia. Pełne lustro odzwierciedla wygląd i pewność siebie. Powierzchnia odblaskowa w korytarzu nie tylko spełnia swoje tradycyjne przeznaczenie, ale również wizualnie rozszerza przestrzeń i sprawia, że ​​mały pokój jest jasny. Często używa się tutaj koloru wenge.

Białe lustro jest idealne do łazienki. Jego kolory są zgodne z kolorem instalacji wodociągowej. Ze względu na wysoki poziom wilgotności w tym pomieszczeniu lepiej jest wybrać modele ze specjalną powłoką hydrofobową.

Duże lustro na stojaku doskonale nadaje się do przestronnych łazienek, w których można stworzyć prawdziwie królewskie wnętrza. Ponadto w tym pomieszczeniu konieczne jest również wykonanie pełnej długości.


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-9


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-10

W salonie jest właściwie mobilne lustro podłogowe, które można w razie potrzeby przesunąć. Kształt i kolory należy wybrać w zależności od wnętrza pomieszczenia. Zwiększenie wizualne pomieszczenia pomoże produktowi na stojakach, które zajmują całą ścianę. Skutecznie lustro odbijające wygląd lamp. Stary produkt z nogami sprawi, że salon będzie bardziej przytulny i wygodny.


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-2.jpeg">


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-11

Wybierając model do sypialni, należy zwrócić uwagę na owalny kształt, który wygląda dość interesująco. Konieczne jest dokładne rozważenie położenia lustra, aby nie przeszkadzało w pełnym odpoczynku. Eksperci zalecają zainstalowanie go nie przed zagłówkiem, ale z boku. Metalowe lustro podłogowe pasuje do nowoczesnego stylu.

W jadalni pięknym lustrem będzie wspaniała dekoracja.

Wystarczy przyłożyć go do ściany i natychmiast zmiany będą zauważalne na lepsze.


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-12


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-13

Zalety luster podłogowych

Główną zaletą takich modeli będzie możliwość pełnego spojrzenia na siebie. Nie tylko kobiety to lubią, ale także mężczyźni, którzy zawsze starają się wyglądać idealnie. Różnorodność wzorów pozwala wybrać produkt odpowiedni do każdego wnętrza.


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-14


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-15


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-16

Lustra na kołach są szczególnie praktyczne, ponieważ można je łatwo przenieść w odpowiednie miejsce. Produkty wytwarzane są z reguły w formach geometrycznych, jednak ramy różnią się w szerokim zakresie, użycie elementów dekoracyjnych nie ogranicza się do absolutnie niczego.


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-17


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-18


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-19

Antyczne i nowoczesne lustra harmonijnie łączą się z różnymi stylami, tworząc atrakcyjny efekt.


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-20


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-21


napolnoe-zerkalo-v-dekore-doma-granici-zazerkalya-25-foto-22

Pin
Send
Share
Send
Send