Jasne akcenty w białej, szarej i beżowej kuchni i wnętrzach salonu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jasne akcenty kolorystyczne we wnętrzu: subtelności rozmieszczenia (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Można ożywić wnętrze, stworzyć w nim pozytywny nastrój i komfort, dodając do niego jasne akcenty. Pod kolorowymi akcentami odnosi się do obiektów, które różnią się od głównego tonu wnętrza. W roli takich przedmiotów może być wiele elementów dekoracyjnych, elementów tekstylnych, mebli, roślin i wiele innych. Jeśli chcesz urozmaicić neutralne wnętrze, wypełniając je świeżością, oryginalnością, jasne akcenty pomogą łatwo zrealizować ten cel. Najważniejsze jest, aby zdecydować się na wybrany styl, indywidualne preferencje i inne ważne punkty.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-2

Przeciętne wnętrze nowoczesnych pokoi prezentowane jest głównie w pastelowych kolorach. Meble wykonane są z reguły w kolorach czekolady i beżu. Ten schemat kolorów jest uniwersalny i nie przeszkadza przez długi czas. Możesz ulepszyć lub ożywić znajome wnętrze za pomocą bogatych mebli i różnych akcesoriów, które skutecznie zharmonizują się na tle neutralnych kolorów.

Nawet nieznaczny jasny element może wnieść do pokoju nowość i spektakularność. Jasna i chwytliwa paleta jest akceptowana w różnych pokojach.

Szczególnie będzie to istotne w kuchni, we wnętrzu salonu, w pokoju dziecięcym. Nawet jeśli twoje plany nie obejmują zakupu nowych mebli, możesz łatwo przekształcić przestrzeń za pomocą różnych akcesoriów: świeczników, wazonów, poduszek, obrazów i wielu innych. Ponadto, jeśli chcesz, możesz pokazać wyobraźnię i przekształcić meble, które są już w mieszkaniu lub domu.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-5


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-6

Od dawna udowodniono, że jasne kolory poprawiają nastrój i sprawiają, że człowiek jest nieco szczęśliwszy. W związku z tym, jeśli Twój nastrój jest smutny, a brak Ci pozytywnych emocji, to poprzez dodanie jasnych kolorów możesz zmienić postrzeganie świata na lepsze.

Zanim umieścisz jasne akcenty we wnętrzu, musisz wybrać kolor. Należy wybrać nie odcień z zakresu już zaprezentowanego we wnętrzu, a mianowicie kolor. Wynik końcowy zależy od kilku opcji:

  • Ciepła i zimna paleta. Jeśli pokój jest wykonany głównie w ciepłych kolorach (beż, piasek, pomarańcza, brzoskwinia, brąz), to zimny odcień należy wybrać jako soczysty akcent. Tak więc ciepło pomieszczenia zostanie podkreślone, a przestrzeń trochę się ochłodzi. I przeciwnie, wnętrze chłodnego koloru będzie wyglądało korzystnie, jeśli zostanie rozcieńczone przedmiotami wykonanymi w ciepłym kolorze.
  • Stosowanie schematu „komplementarnego”. Dzięki tej metodzie przekształcania wnętrza pomieszczenie może być silnie naładowane energią. Ten schemat dotyczy pomieszczeń, w których gromadzi się duża liczba osób. Są to pokoje dzienne, kuchnie, gry. W roli dodatkowych kolorów używane są odcienie, które są naprzeciw siebie. W roli koloru akcentującego zastosuj taki, który jest opcjonalny dla gamy głównej. Na przykład, jeśli pokój jest wykonany w kolorze pomarańczowym, niebieska i niebieska paleta powinny odgrywać rolę jasnych akcentów.
  • Korzystanie z obwodu „analogowego”. Ta opcja jest idealna do cichych pomieszczeń, w których panuje harmonia i komfort. Aby przełożyć ten pomysł na rzeczywistość, musisz dać pierwszeństwo palecie, która jest obok kolorów pierwotnego i wtórnego. Jeśli pokój jest wykonany w kolorze niebieskim, wskazane jest wybranie zielonych odcieni. Wnętrze kolorystyki brzoskwini można przekształcić za pomocą gamy jagód.
  • Neutralne wnętrze i akcenty. Jeśli wnętrze jest wykonane w ograniczonym zakresie kolorów, można użyć dowolnej palety. W razie potrzeby można zastosować wiele kolorów jednocześnie, aby utworzyć jasne plamy.

Kuchnia: jak poprawnie ustawić jasne akcenty?

Dzięki jasnym akcentom możesz łatwo zmienić znajome wnętrze kuchni. Kuchnia jest ważnym miejscem w każdym domu. W związku z tym jego wnętrze powinno być harmonijne i wygodne.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-8


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-9

Kolorystyka ścian, sufitu, mebli kuchennych jest niezwykle ważna. Należy go wybrać biorąc pod uwagę parametry pomieszczenia, oświetlenie, styl wnętrza. Należy pamiętać, że ciemne kolory sprawiają, że kuchnia jest wizualnie mniejsza, a lekka, wręcz przeciwnie, bardziej.

Za pomocą zimnej palety możesz stworzyć przyjemną atmosferę chłodu i świeżości we wnętrzu kuchni.

Muszą być używane w pokojach skierowanych na południe. Jeśli oświetlenie pomieszczenia jest niewystarczające, pożądane jest wybranie ciepłych lub kojących odcieni. Ciepłe kolory pomogą zwiększyć komfort i ciepło w pomieszczeniu.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-10


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto.jpeg">

Jeśli poprawnie umieścisz jasne akcenty we wnętrzu, będzie grać w nowy sposób, będzie wyglądać oryginalnie i atrakcyjnie. Akcenty można umieszczać za pomocą różnych jasnych przedmiotów: tekstyliów, naczyń, mebli. Jeśli pokój jest mały, wystarczy użyć jednego chwytliwego elementu. Pamiętaj, że nasycone kolory powinny mieć proste kształty geometryczne. W związku z tym lepiej nie używać skomplikowanych i zbyt oryginalnych mebli. Przestrzeń może wydawać się zatłoczona. Idealny - gra kontrastów. Nie używaj więcej niż dwóch lub trzech jasnych elementów w pokoju.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-11


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-12

W ostatnim czasie bardzo pożądane jest projektowanie wnętrz kuchennych o eleganckim białym kolorze. Ten kolor jest idealny do każdej decyzji w stylu. Białe wnętrze wygląda wyrafinowane i stylowe. Jeśli jednak w kuchni jest dużo białego koloru, osoba zaczyna szybko się męczyć. Jasne kuchnie rozcieńczone soczystymi plamkami będą wyglądać bardzo świeżo i modnie.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-13


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-14

Kuchnia w jasnoszarych kolorach wygląda szlachetnie i luksusowo. Doskonale współgra z fioletowymi, różowymi, jasnymi niebieskimi kolorami. Oryginalna i piękna kuchnia w neutralnym kolorze połączona z jasnozielonymi, czerwonymi, pomarańczowymi akcentami.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-15


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-16

Nasycone kolory w kuchni pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną. Kolory czerwony i pomarańczowy pobudzają apetyt. Niebieskie, zielone odcienie, przeciwnie, tłumią się. Ten wystrój jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozbyć się dodatkowych kilogramów.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-17


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-18

Psychologiczne aspekty jasnych akcentów we wnętrzu

Każdy element wystroju pokoju może być jasnym akcentem. Ostre wtrącenia pomagają zwiększyć przestrzeń do małego pokoju, wypełniając go oryginalnością. Jasne plamy wypełniają świeżość, oryginalność i komfort. Dzięki filozofii akcentu przy minimalnych kosztach materiałów można zmienić styl wnętrza. Na przykład salon można zmienić nie do poznania, jeśli dodasz stylowy i efektowny panel, błyszczące poduszki sofy, oryginalne wazony. Jasne akcenty będą szczególnie odpowiednie w neutralnym wnętrzu. Najważniejsze jest prawidłowe obserwowanie równowagi proporcjonalnej. Jeśli pokonasz jasną gamę pomieszczenia, wtedy, będąc w niej, osoba szybko się zmęczy.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-19


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-20

Wybierając bogatą paletę wnętrz, nie należy kierować się wyłącznie trendami mody. Zaleca się najpierw ustawienie własnych preferencji. Za pomocą jasnej palety właściciel mieszkania może łatwo wykazać swoją indywidualność, niepowtarzalny smak, dzięki czemu wnętrze jest kompletne. Goście i bliscy będą chętnie spędzać czas w pokoju, gdzie bogate kolory harmonijnie łączą się z główną paletą.

Osobną uwagę zasługują akcenty kwiatowe. Z ich pomocą możesz stworzyć specjalny komfort w pokoju.

Cieszą oko. Przy pomocy kolorów możesz ozdobić tapetę. Bardzo popularne są panele artystyczne i różne naklejki winylowe. Będzie wyglądać bardzo ładnie na tapecie w jasnych kolorach obrazu w kolorze różowym.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-21


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-22

Jasne ładunki gamma z pozytywnym nastrojem dają żywość i wygodę. Możliwe jest ułożenie jasnych punktów w pomieszczeniach w różnych miejscach. Nasycony kolor zapewnia oryginalność dekoracji. W roli jasnej plamy w pomieszczeniu może pełnić rolę samej ściany.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-23


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-24

Dzisiaj modne jest używanie lamp. Wypełniają pokój ciepłym lub chłodnym kolorem, zapewniając mu komfort.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-25


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-26

Preferując jasne akcenty we wnętrzu, konieczne jest zapewnienie ich znaczenia. Wybór koloru nie jest łatwym zadaniem, nie lubi zamieszania. Kompetentnie zbierając jasne akcenty, możesz wypełnić pokój świeżą atrakcyjną farbą.


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-27


yarkie-cvetovie-akcenti-v-interere-tonkosti-razmesheniya-29-foto-28

Pin
Send
Share
Send
Send