Płytki ceramiczne sufitowe bez szwu, układanie na podłodze w łazience, Płytki porcelanowe klinkierowe pod drzewem na ścianie kuchni, montaż białego PCV - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Bezszwowe kafelki we wnętrzu: stwórz nowy samolot (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Materiały kaflowe są poszukiwane na różnych etapach prac wykończeniowych i krajobrazowych. Wśród ich zalet - kompaktowy rozmiar, który pozwala wykonać zadanie jednego mistrza bez przyciągania niewykwalifikowanej siły roboczej. Płytka o małym formacie jest układana na powierzchniach o złożonym kształcie i na podłodze w pomieszczeniach o niestandardowym planowaniu tak łatwo, jak na prostych powierzchniach. Wszyscy znają tradycyjny wzór powierzchni wyłożony płytkami, którego cechą jest obecność szwów. Jest tak popularny, że produkuje panele z PCV dla prostszego wykończenia powierzchni. Jednak wielu potencjalnych nabywców, którzy są niezadowoleni z obecności szwu. Płytka bez szwu z ceramiki, płytki porcelanowej, klinkieru, a nawet spienionego polistyrenu pomoże uzyskać powierzchnię monolityczną.


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-2


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-3

Bezszwowe płytki podłogowe

Technologia układania płytek bez szwu pozwala na stworzenie solidnej powierzchni na podłodze, która będzie przypominać solidny kamień lub parkiet. W przeciwieństwie do klasycznych kolekcji ceramiki, dachówka bez szwu ma następujące zalety:

  • doskonałe właściwości estetyczne powierzchni;
  • bez brudu i gruzu, tradycyjnie gromadzą się w szwach płytek na podłodze;
  • w szwach na podłodze w łazience nie gromadzi się woda, niszczy zaczyn i stwarza warunki do rozwoju mikroorganizmów;
  • doskonałe właściwości wytrzymałościowe;
  • szerokie możliwości dekoracyjne.

Główną zaletą materiału jest idealna tekstura powierzchni, wśród wad jest złożoność instalacji, ograniczony zakres temperatur pracy i wysokie wymagania jakościowe.

Najszersza gama płytek bez szwu oferowanych przez producentów porcelany. W ich katalogu znajdują się kolekcje, które idealnie imitują szlachetne drewno, kamień naturalny, rzadkie skóry i powierzchnie metalowe. Płytka porcelanowa bez szwu ma nazwę rektyfikowaną, jej technologia produkcji ma swoje własne niuanse, co czyni płytkę droższą.


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-4


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-5

Cechy okładziny z płytek bez szwu

Lay ten materiał musi być wysokiej klasy specjalistów. Doświadczeni rzemieślnicy zawsze polegają na stawach do układania płytek, co pozwala ukryć wady w pracy. Szew minimalizuje różnice wysokości płytki podłogowej, kompensuje grubość nałożonego kleju i błędy instalacji. Płytka ceramiczna bez szwu zachowuje następujące cechy:

  • podstawa musi być idealnie pozioma;
  • podstawa musi być mocna i stabilna;
  • układanie płytek jest lepsze dzięki specjalnym przyssawkom;
  • Potrzebuję specjalnego profesjonalnego narzędzia do przycinania porcelany.

Zaleca się stosowanie dużych rozmiarów płytek, co prowadzi do dodatkowych kosztów.


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-6


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-7

Płytki ceramiczne wielkoformatowe i małoformatowe są stosowane do powierzchni zarówno poziomych jak i pionowych. Rectified gres porcelanowy to popularna podłoga dla restauracji, dużych centrów handlowych, ekskluzywnych butików i poważnych biur. Znajduje zastosowanie w luksusowych hotelach i na ostatnim etapie prac wykończeniowych w domkach i apartamentach miejskich. Bogata faktura płytek, szeroki wybór kolorów pozwala rozwiązać najbardziej złożone problemy projektowe.


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-9


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-10


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-11

W ostatnich latach popularne stało się układanie płytek na powierzchniach pionowych. Szczególnym przedmiotem tego materiału są fartuchy kuchenne nad obszarami roboczymi. Płytkę bezszwową stosuje się również do okładzin ściennych w kuchni, łazience i łazience. Niektórzy projektanci ćwiczą fragmentarycznie leżąc na ścianie salonu, gabinetu lub sypialni.

Specjalnym rodzajem ceramiki bez szwu jest płytka klinkierowa, która wyróżnia się wysoką wytrzymałością i odpornością na działanie agresywnych chemikaliów, olejów mineralnych, paliw samochodowych. Pod względem wszechstronności materiał ten wyprzedza gres porcelanowy, tylko nieznacznie gorszy pod względem właściwości estetycznych. Klinkier doskonale zastępuje płytkę, może być stosowany do wnętrz i na zewnątrz, w tym do garaży.


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-12


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-13


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-14

Wybierając przedmiot do wyłożenia płytkami bez szwu, nie należy zapominać o rozszerzalności cieplnej. Szew odgrywa ważną rolę kompensacyjną i nie należy kłaść tego materiału na ulicy lub na ogrzewanych podłogach. Na ścieżkach i placach zabaw na ulicy znajdują się płyty chodnikowe, które nie mają silnej rozszerzalności cieplnej. Jednak nie jest to warte ryzyka i lepiej jest preferować klasyczną nawierzchnię chodnika.


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-16


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-17

Płytki sufitowe bez szwu

Lekkie, bezszwowe płyty sufitowe są idealnym materiałem do dekoracyjnych wykończeń. Wykonany jest ze spienionego polistyrenu lub polichlorku winylu, ma wygodny format do instalacji. Szybko wypiera plastikowe panele, które mają wyższy koszt, dzięki użyciu budowniczych. Płytka bez szwu na suficie jest produkowana nie tylko w kolorze białym: w asortymencie producentów kolekcji z odcieniem beżowym, różowym, szarym, stalowym i niebieskim. Jeśli producenci ceramiki oferują produkty, których powierzchnia imituje drewno lub kamień naturalny, gama producentów płyt sufitowych jest bardziej zróżnicowana.


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-18


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-19


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto.jpeg">

Nowoczesne bezszwowe płyty sufitowe odtwarzają złożoną fakturę stiukowych sufitów pałaców i zamków, sufitów z papieru-mâché, które były używane do dekoracji wielu słynnych budynków. Symuluje materiał i drewno oraz drogie odmiany marmuru, co pozwala na wykorzystanie go w projektach o dowolnej złożoności. Montaż odbywa się za pomocą specjalnego kleju do płytek, a do pracy potrzebne są idealnie gładkie powierzchnie.


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-20


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-21


besshovnaya-plitka-v-interere-sozdaem-novuyu-ploskost-23-foto-22

Wybór na dachówkę bez szwu wynika z niezwykle spektakularnego efektu końcowego. Producenci oferują szeroką gamę produktów do wnętrz w różnych stylach. Zanim kupisz materiał, powinieneś uważnie przeczytać, jak prawidłowo i skutecznie umieścić płynną płytkę. Może się okazać, że pojawią się problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych rzemieślników. Jeśli są specjaliści z doświadczeniem w pracy z takim materiałem, to bez zastanawiania się można wybrać spektakularną płytkę bez szwu wykonaną z ceramiki, gresu porcelanowego lub nowoczesnych materiałów polimerowych.

Pin
Send
Share
Send
Send