Wielkanocna dekoracja, Domowa dekoracja dla wielkanocy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wielkanocny wystrój: tradycyjne motywy (33 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wielkanoc to wielkie święto, więc przygotowanie do niego jest zawsze poważne, zarówno pod względem przestrzegania starych tradycji, jak i pod względem tworzenia świątecznej atmosfery. Osobliwością tego święta jest dekoracja stołu i dekoracji wnętrz. Nie obejdzie się bez znanych namalowanych jaj i pachnącego wielkanocnego ciasta, ponieważ dania te są nie tylko głównymi na świątecznym stole, ale są również wykorzystywane jako element dekoracyjny.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-2


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-3

Zanim zaczniesz dekorować pokój, musisz nadać mu specjalny styl. Tradycje obchodzenia Wielkanocy w naszym kraju praktycznie nie różnią się od tradycji europejskich, jednak istnieją pewne osobliwości. Na przykład na Zachodzie symbolem tego prawosławnego święta jest Zajączek Wielkanocny, a my malowaliśmy jajka. Dlatego ważne jest, aby określić styl dekoracji.

Stwórz tajemniczą atmosferę i dodaj do wnętrza jasne kolory, które pozwolą na świeże, dzikie kwiaty. Małe bukiety w miniaturowych wazonach lub stojakach, uosabiające wiosnę i ciepło, wspaniale uzupełnią każde wnętrze.

Obecnie popularne są wieńce wielkanocne składające się z roślin, kwiatów, naturalnych materiałów i innych elementów dekoracyjnych - można je kupić w specjalistycznych sklepach dekoracyjnych lub wykonać własnymi rękami. Będzie to wymagało gorącego kleju, wybranych przedmiotów, drutu, naklejek, guzików i koralików.

Takie wieńce wspaniale zdobią drzwi, świąteczny stół i ściany, a także mogą być prezentem dla przyjaciół i krewnych. Wraz z wieńcem żywych roślin dajesz dobry i świąteczny nastrój.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-5


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-6


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-7

Oryginalnym pomysłem wystroju jest wielkanocna girlanda, którą można stworzyć z dowolnych dostępnych środków. Do produkcji takich girland wykorzystano dekoracyjne jaja przepiórcze (piankowe lub plastikowe), figurki zwierząt i ptaków, symbolizujące Wielkanoc (króliki, kurczaki lub ptaki). Taka girlanda nie pozostawi nikogo obojętnym, zmuszając ich do zwrócenia na siebie uwagi. Możesz ozdobić powierzchnię pokoju (stoły, szafki, półki) gałązkami wierzby, tworząc imitowane gniazda i kosze ozdobione zabawkami z tkaniny w postaci ptaków, jaj i kwiatów.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-8


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-9


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-10

Wcześniej wiosnę witano przy pomocy wiosennych drzew - więc dlaczego nie stworzyć ich na Wielkanoc i ozdobić je specjalnymi atrybutami! Takie drzewa można umieścić na podłodze, stojakach na kwiaty i innych powierzchniach.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-11


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-12


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-13

Szczególną uwagę należy zwrócić na szycie ozdobnych zabawek z juty lub innej tkaniny. W Internecie można znaleźć wzory absolutnie dowolnych zabawek: łatwo je uszyć, a gotowe ozdoby na Wielkanoc będą zadowolone przez cały tydzień świąteczny. Świąteczna dekoracja stołu na Wielkanoc jest kompletna bez świec ozdobnych w kształcie jajek. Można je również wytwarzać niezależnie, wlewając stopiony wosk do skorupy jajka.

Możesz także stworzyć mini-wazony na przebiśniegi lub inne małe kwiaty ze skorupki jajka pomalowane farbami akrylowymi złotymi, srebrnymi lub żółtymi.

Nie bój się improwizować, tworzyć wielkanocny wystrój ze złomu - pokaż swoją wyobraźnię, a wynik na pewno ci się spodoba!


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto.jpeg">


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-14

Zgodnie z tradycją, jesteśmy przyzwyczajeni do farbowania jaj na Wielkanoc za pomocą barwników spożywczych i skórek cebuli, a także dekorowania ich specjalnymi filmami. Wszystkie te metody pozwalają szybko osiągnąć oczekiwany rezultat, ale każdego roku chcesz stworzyć coś oryginalnego i nowego.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-16


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-17


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-18

Doświadczeni projektanci stworzyli kilka oryginalnych sposobów dekorowania jaj:

  • „Stare tradycje”. Gotowane jajka w łuskach cebuli wymyśliły nasze prababki, ale trochę później ludzie zdali sobie sprawę, że niesamowicie piękne „Krashenki” są uzyskiwane, gdy przed gotowaniem wbiją miniaturowe kwiaty, liście pietruszki i inne elementy. Ta metoda zdobienia jaj jest dziś popularna.
  • Wystrój przędzy wielkanocnych jajek. Ta opcja zdobienia jaj nadaje się tylko wtedy, gdy nie planuje się jedzenia. Aby to zrobić, nie ma potrzeby używania prawdziwych jaj - można je łatwo zastąpić plastikowymi lub piankowymi (łatwo je kupić w przeddzień święta na rynku lub w dowolnym sklepie). Konieczne jest przyklejenie przędzy do jaj za pomocą gorącego kleju. Aby uzyskać wzór, musisz zmieniać kolory przędzy.
  • „Magiczne konfetti”. Najbardziej przystępny i łatwy sposób na tworzenie jasnych i atrakcyjnych pisanek. Aby to zrobić, wyciąć kilka kółek o różnych rozmiarach z kolorowego lub błyszczącego papieru i przykleić je klejem PVA do skorupki jajka.
  • Koralik dekorujący jajka. Ta wersja dekoracji pisanek jest uważana za pracochłonną i dość kosztowną, ale wynik jest tego wart. Jednak teraz, oprócz opatrunku cukierniczego, w sprzedaży znajdują się słodkie koraliki, które można wykorzystać nie tylko do dekoracji szczytów wielkanocnych ciast, ale także do jaj.
  • Decoupage Dla wielu ta metoda zdobienia przedmiotów wielkanocnych jest trudna, ale w rzeczywistości nie ma tu nic trudnego. Wystarczy znaleźć piękną serwetkę z wizerunkiem kwiatów, roślin lub zwierząt i wyciąć je, a następnie przykleić do skorupki jajka klejem.
  • Produkcja jadalnych jaj z innych produktów. Jaja będą wyglądały pierwotnie w skorupce czekoladowej, ale nadzienie może składać się z twarogu i brzoskwini w puszkach w formie okręgu, przypominającego wyglądem żółtko jaja. Żaden gość, zwłaszcza dzieci, nie odmówi takiej delikatności.
  • Proste wzory. Możesz malować jaja zwykłymi, wielokolorowymi długopisami żelowymi lub akwarelą. Uczeń wykona doskonałą robotę przy tym zadaniu, jak prawdopodobnie praktykował to w klasach pracy.
  • Koronkowe jaja. Za pomocą sznurówek do tkanin możesz tworzyć niepowtarzalne wzory koronek, owijając w nie jajka i zanurzając je w roztworze z barwnikiem spożywczym.

Jak widać, istnieje wiele opcji dekorowania pisanek. Najważniejsze jest, aby mieć bogatą wyobraźnię i śmiało angażować dzieci w tę zaskakująco interesującą działalność. Nie ma nic bardziej ekscytującego niż udział małych artystów w tworzeniu wielkanocnego wystroju Twojego domu.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-19


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-20


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-21

Wielkanocna dekoracja na świąteczny stół

Jeśli wydałeś już świąteczny pokój z atrybutami wielkanocnymi, możesz bezpiecznie przystąpić do dekoracji stołu. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na jego serwowanie, wybór sztućców, serwetek i przygotowywanie potraw tematycznych. Oprócz ciast wielkanocnych i jajek, można wypiekać aromatyzowane kruche ciastka w kształcie kurczaków, jajek i królików, ozdobione kolorową glazurą i jasnym dressingiem cukierniczym.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-22


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-23


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-24

Serwetki na stół świąteczny nie muszą być wybierane z rysunkami tematycznymi - wystarczy zrobić z nich zając (schematy są dostępne w Internecie). Aby stworzyć wyjątkową świąteczną atmosferę w pokoju, możesz zbudować małą ozdobną choinkę ze zwykłych szczotek do mycia butelek i ozdabiać ją wiklinowymi koszami lub improwizowanymi gniazdami z jajami.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-25


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-26


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-27

Jeśli masz niezbędny sprzęt do wyrobu glinianych figurek, nie krępuj się tworzyć wszystkiego, czego dusza zapragnie na Wielkanoc. Warkoczyki mogą dziać zabawki, serwetki, wieńce wielkanocne i inne ozdoby z przędzy. Wielkanocna dekoracja własnymi rękami z przędzy zawsze uzupełnia wnętrze komfortem.


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-28


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-29


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-30


pashalnij-dekor-tradicionnie-motivi-33-foto-31

Stworzenie własnej dekoracji domowej na Wielkanoc to świetny sposób, aby uzyskać świąteczny nastrój i pokazać swoje zdolności twórcze. I nie ma potrzeby korzystania z drogich materiałów i starać się tworzyć złożone elementy dekoracyjne, ponieważ jest dość realistyczne dekorowanie wnętrza pokoju prostymi i dostępnymi rzeczami. Proszę sobie i swoim gościom z przytulnym domem wakacyjnym!

Pin
Send
Share
Send
Send