Tynk wenecki we wnętrzu apartamentu kuchennego, przedpokoju i sypialni, typy powłok, opcje aplikacji i wykończenia - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tynk wenecki we wnętrzu - włoski szyk (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kiedy kwestia projektowania mieszkań staje się istotna, każdy niuans jest szczególnie ważny. Zwróćmy uwagę na świetną opcję okładzin ściennych: dekoracyjny tynk wenecki, który może być dodatkiem do wykończonego wnętrza, ponieważ jego faktura i ogólny wygląd są doskonale połączone z klasycznym i barokowym, lub stanowią najlepszą podstawę do stworzenia nowego wyglądu pomieszczenia. Jeśli wolisz drugą opcję, to pod wenecką podłogą wybierz meble i wystrój mieszkania.


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-2


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-3


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-5


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-6

Każdy rodzaj marmurkowego tynku weneckiego jest dobry i piękny na swój sposób, charakteryzuje się wysoką jakością i wspaniałym efektem dekoracyjnym.

Do podstawowych kolorów wybieranych do tynku weneckiego w sypialni należą naturalne odcienie imitujące powierzchnię kamienia naturalnego: biały, beżowy, szmaragdowy, żółto-brązowy, szary.

Palety zielone, niebieskie, złote, brązowe i srebrne są również powszechne.

Skład tego materiału wykończeniowego obejmuje wszystkie te same składniki co kilka wieków temu, ale teraz mistrzowie wolą syntetyczne dodatki, a to z kolei psuje wizerunek tak naturalnej kompozycji.


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-9


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-10


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-11


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-13


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-14


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-15

Kiedy należy preferować gips wenecki?

 • Jeśli chcesz urządzić pięknie duże powierzchnie pionowe i poziome: duże pokoje, klatki schodowe.
 • Jeśli w domu są zwierzęta, które mogą zepsuć inne delikatniejsze rodzaje okładzin.
 • Pomysł wnętrza polega na zwróceniu uwagi na pewne elementy wystroju, a ściany powinny być neutralne, wykonane w kojących kolorach.


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-16


venecianskaya-shtukaturka-v-interere-italyanskij-shik-24-foto-17

Technologia nakładania tynków weneckich

Wprowadzenie tynku weneckiego to żmudny proces wymagający pewnej wiedzy i umiejętności. Tynk do mokrego jedwabiu, przestrzegając określonej technologii, zamieni każde pomieszczenie w luksusową obudowę, którą można uzupełnić o najbardziej śmiałe rozwiązania wewnętrzne.

Przed zakończeniem dekorowania tynku weneckiego konieczne jest przygotowanie powierzchni, wyrównanie ścian do idealnego stanu.

Po nałożeniu specjalnego podkładu i pozostawieniu do wyschnięcia. Etap przygotowawczy należy traktować bardzo poważnie, ponieważ jest to gwarancja, że ​​możemy uniknąć wad w procesie nakładania materiału i tworzenia pożądanej tekstury.

Druga warstwa to chaotyczne i asymetryczne uderzenia, które należy wykonywać bardzo ostrożnie i co najważniejsze szybko. Z technologii ruchu łopatki i siły nacisku narzędzia zależy efekt, którego należy się spodziewać. Każda kolejna warstwa narzuca, przecinając się z poprzednią. I łącząc się ze sobą, tworzą wzór o wyglądzie podobnym do kamienia naturalnego.

 • Gładka powierzchnia. Wiele plastrów charakteryzuje się nieprzyjemnym dotykiem, są szorstkie w dotyku. Marmurowy tynk wenecki - gładki, ślizgowy, nie można go podrapać.
 • Odporny na obciążenia mechaniczne i uszkodzenia. W takim przypadku nie dotykaj go brudną ręką, nie zarysuj go ani nie uszkodz go.
 • Płynne przejścia i brak połączeń. Ponieważ nałożenie każdej warstwy następuje równomiernie i stopniowo, wygląd ściany wygląda całościowo.
 • Ściany można myć i czyścić. Lepiej nie narażać tynku na wysoką wilgotność, ale może wytrzymać mycie wodą lub wodą z mydłem. Jeśli to konieczne, możesz go szczotkować.
 • Uniwersalne zastosowanie, ponieważ nakłada się na mur i na betonową podstawę oraz na drzewo.
 • Tynk wenecki w kuchni zamaskuje wszystkie nierówności, skazy w ścianach.
 • Ten rodzaj pokrycia ścian jest trwały, nie gorszy pod względem właściwości niż kamień lub płytki ceramiczne.
 • Bezpieczne powlekanie ścian, ponieważ w składzie tynku weneckiego nie ma toksycznych składników. Ponadto nie emituje zapachu.
 • Ognioodporny tynk „jedwabny”.
 • Jeśli to konieczne, jeśli kawałek ściany jest uszkodzony, można go przywrócić.
 • Projekt jest zróżnicowany pod względem koloru i wyglądu.

Główne wady tynku weneckiego

Wysoki koszt pracy i materiałów. Do gipsu leżącego na ścianie z wysoką jakością, drobiazgowo, artystycznie, aplikacja musi wykonać swoje zastosowanie. Ponadto tworzy indywidualny i ekskluzywny projekt hali, wykonywany ręcznie.

Pin
Send
Share
Send
Send