Pomysły na przechowywanie biżuterii w pudełkach, futerałach, szkatułach i innych pojemnikach, akcesoriach jubilerskich - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Niezwykłe sposoby przechowywania biżuterii jako dekoracji wnętrz (21 zdjęć)

W arsenale kobiety na pewno będzie kilka rodzajów biżuterii. Akcesoria odświeżają strój i zapewniają nawet najprostszą kompletność i indywidualność. Ale czasami dekoracje stają się tak bardzo, że pojawia się pytanie o ich właściwe przechowywanie.
Kluczowe zasady przechowywania biżuterii

Najlepszym sposobem przechowywania akcesoriów wykonanych z metali szlachetnych i pereł jest pudełko z biżuterią. Są produkowane z wieloma przedziałami, dzięki czemu żaden produkt nie dotyka ani nie rysuje. Ponadto organizer powinien być przycięty od wewnątrz miękką ściereczką i być w stanie zablokować kluczem.

Jubilerzy radzą przechowywać biżuterię w suchym miejscu. Przy zwiększonej wilgotności metal ciemnieje, a kamienie tracą swój naturalny połysk.

Pojemnik z dekoracjami powinien mieć dostęp do powietrza, a pudełka z biżuterią muszą być traktowane od wewnątrz specjalną kompozycją, która nie pozwala na ciemnienie metalu.
Zasady przechowywania biżuterii:

  • Wskazane jest umieszczenie dowolnego środka suszącego w pudełku z biżuterią. Może to być zwykła kreda lub tabletki z aktywnym węglem drzewnym. Ale trzeba je okresowo zmieniać.
  • Produkty perłowe są bardzo delikatne i podatne na zarysowania. Aby zachować swój urok, perły są umieszczone w miękkiej ciemnej saszetce.
  • Oddzielne od innych biżuterii powinny być przechowywane diamenty. Dzięki specjalnej twardości mogą łatwo uszkodzić sąsiednie akcesoria.
  • W obecności biżuterii ze szmaragdem konieczne jest zapewnienie, aby powietrze nie było zbyt suche. Z tego powodu na kamieniu mogą pojawić się mikropęknięcia.
  • Jeśli zwykłą biżuterię można złożyć w plastikowym organizerze, wówczas biżuteria jest niezbędna do przechowywania biżuterii, ozdobionej welurową tkaniną.
  • Metale szlachetne nie będą tolerować sąsiedztwa drewna dębowego ze względu na zawartość kwasów, które powodują ich ciemnienie.

Gdy nie jest możliwe użycie specjalnego organizera do przechowywania ulubionej biżuterii, możesz indywidualnie owinąć je zwykłym papierem. Dzięki temu zawsze pozostaną suche i unikną zadrapań.

Posiadacze biżuterii

Podczas przechowywania różnych koralików, naszyjników lub długich kolczyków lepiej jest używać specjalnych uchwytów. Istnieje kilka interesujących i przyciągających wzrok pomysłów.

Drzewo na akcesoria. Taki stojak sam w sobie ozdobi toaletkę i nie pozwoli na pomieszanie długich łańcuchów lub koralików.

Ramki do zdjęć. Jeśli powiesisz je na ścianie i zaczepisz haczyki, możesz powiesić dekoracje w środku. A ten rodzaj pamięci wygląda dość oryginalnie.

Wieszak na ręczniki. Oryginalne, niezwykłe i proste. Aby to zrobić, wystarczy wybrać model z zadbanymi haczykami i ciekawym wzorem.Szafka z lustrem. Dla oszczędności miejsca i wygody można uzyskać szafkę z drzwiami lustrzanymi. Wewnątrz mogą znajdować się zarówno haczyki, jak i specjalne pudełka na wszelkiego rodzaju akcesoria.Organizacja przechowywania różnych rodzajów biżuterii

W obecności różnych rodzajów i form biżuterii należy wybrać najlepszy sposób ich przechowywania.Najbardziej znany i całkiem wygodny sposób - wszelkiego rodzaju szkatułki. Opcje projektu lub wykończone modele idealnie pasują do wnętrza. A ich wygoda sprawia, że ​​ta opcja jest powszechna wśród dziewcząt, które wciąż nie mają zbyt wielu kobiecych rzeczy.

W obecności szuflady w toalecie możesz użyć różnych pudełek. Ich wygoda polega na obecności różnych działów, które różnią się wielkością. Dlatego bardzo wygodne jest użycie pudełka, jeśli dekoracje są ułożone w ich kategoriach.

Metalowe organizery są wygodne do transportu. Ale w tym przypadku musisz użyć torby lub użyć podkładek antykorozyjnych.

Często w filmach można zobaczyć piękny obraz, gdy otwiera się mała skrzynia, a tam są pomieszane kolczyki, koraliki, pierścionki. Oczywiście wygląda pięknie, ale niepraktycznie. Aby nie popsuć biżuterii i łatwo było znaleźć odpowiednią rzecz, pudełko jest wyposażone w różne przegródki.

Aby zmaksymalizować sortowanie i izolować biżuterię, możesz użyć pudełek do biura.

Zwykle mają wiele przegródek i łatwo zamieniają się w miejsce na ulubione kolczyki i pierścionki.Bransoletki, pierścionki i małe łańcuszki można zawiesić na rzeźbie dłoni. Ich oryginalne wykonanie doda uroku toaletce, a wygoda umiejscowienia akcesoriów z pewnością zostanie doceniona przez rodzaj kobiecy.

W przypadku braku specjalnych uchwytów można użyć dowolnych statuetek z występami. Okazuje się piękny, wygodny i łatwy sposób na umieszczenie ulubionej biżuterii.