Styl Tiffany w wnętrzach kuchni i sypialni, projektowaniu i dekoracji ścian, meblach, urządzeniach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl „Tiffany” - elegancja mody (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nawet ci, którzy są daleko od biżuterii i świata mody, nazwa „Tiffany” kojarzy się z luksusem, elegancją i wyrafinowaniem. Powodem tego był amerykański popularny film z początku lat 60. ubiegłego wieku „Breakfast at Tiffany” z niezrównaną Audrey Hepburn w roli tytułowej.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-2


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-3

Pomysł jej bohaterki na temat szczęścia, bogactwa, wygodnego i dostatniego życia był nierozerwalnie związany z sklepem jubilerskim Tiffany & Co. - międzynarodowa firma specjalizująca się w sprzedaży drogiej biżuterii i przedmiotów luksusowych.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-4


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-5


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto.jpeg">

Markowe sklepy firmy, które pozycjonują się jako punkt odniesienia dla stylu, smaku i jakości, są obecnie otwarte w wielu krajach. Sprzedają wykwintną biżuterię ze złota i kamieni szlachetnych, luksusowe perfumy, luksusowe artykuły piśmiennicze, wyszukane akcesoria, zegarki, kryształ, porcelanę, żyrandole i ekskluzywne wyroby skórzane.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-2.jpeg">


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-8

Historia tworzenia stylu Tiffany

Louis Comfort Tiffany, który dorastał w luksusie i od dzieciństwa otoczony wspaniałymi rzeczami, postanowił poświęcić swoje życie sztuce. Był artystą i projektantem wnętrz oraz szkłem. Witraże o niezwykłej urodzie, żyrandole i abażury z witraży, wykonane we własnej technice, przyniosły mu międzynarodowe uznanie.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-9


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-8

Artysta wykonał wiele prac, które stały się popularne na całym świecie. Do dziś produkty te są uważane za szczyt wyrafinowania i wyrafinowania, a nowoczesne - styl, w którym projektant stworzył swoje prace - zaczęto nazywać stylem Tiffany'ego.

Styl Tiffany nabrał osobliwych cech, które odróżniają go od tradycyjnej europejskiej nowoczesności. Charakteryzuje się:

  • połączenie prostoty i elegancji;
  • otwarta przestrzeń i otwarte przestrzenie;
  • szacunek, a nawet sztywność;
  • funkcjonalność i komfort;
  • brak dekoracyjnych ekscesów;
  • wykorzystanie najnowszej technologii;
  • sztuka użytkowa;
  • ciepłe pastelowe kolory w połączeniu z jasnymi akcentami.

Stworzony pod koniec XIX wieku styl wnętrza Tiffany był świeży, nowoczesny, a jednocześnie drogi i indywidualny. Projektant wymyślił wiele nowych rozwiązań wnętrz: jasne meble, innowacyjne kombinacje kolorów i niezwykłe kolory tapet. Tiffany szeroko stosowała witraże, żyrandole i lampy podłogowe we wnętrzach.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-14


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-15


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-16

Styl ten polega na wykorzystaniu gładkich linii i spektakularnych kompozycji pozbawionych symetrii we wnętrzu. To jest jego szczególny urok.

We wnętrzach Tiffany zastosuj wyrafinowany, skomplikowany projekt łuków i otworów. Obowiązkowe jest stosowanie wysokiej jakości materiałów naturalnych: tekstyliów, drewna, kamienia naturalnego. Na ścianach zazwyczaj stosuje się farbę lub tapetę, a na podłogach kładzie się drewniany parkiet lub kamienne płyty. Paleta kolorów Styl Tiffany tworzą pastelowe kolory.

Kolor Tiffany: turkusowy w Twoim wnętrzu

Ci, którzy lubią modę i design, bez wątpienia nie słyszeli ani razu o kolorze „Tiffany”. Tak zwany delikatny, ale jednocześnie nasycony turkusowy odcień. Jak pojawiła się ta nazwa? Wróćmy do historii imperium biżuterii Tiffany & Co. i jeden z jego założycieli, Charles Lewis, Tiffany, który nazwał swego syna tak niezwykłym, nawet według dzisiejszych standardów, imieniem Komfort.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-17


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-18

Już w XIX wieku w sklepach firmy zaczęto stosować bardzo udaną sztuczkę marketingową: wykwintną biżuterię Tiffany pakowano w pudełka w kolorze turkusowo-niebieskim, wiązane białymi wstążkami. Stopniowo ten chwytliwy i zauważalny odcień zyskał nazwę domu biżuterii Tiffany, stał się znakiem rozpoznawczym marki i zarejestrowanym znakiem towarowym.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-3.jpeg">


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-19

W barwach tiffany ozdabiają wielkie uroczystości weselne, produkują kolekcje modnych ubrań i, oczywiście, używają tego koloru do dekoracji pomieszczeń.

Kolor Tiffany we wnętrzu kojarzy się z falą morza, świeżością, beztroskim odpoczynkiem. Ten odcień będzie odpowiedni w każdym pomieszczeniu, czy to w kuchni, salonie czy sypialni.

Ten kolor jest skutecznie łączony z bielą, kremem i piaskiem, które są często używane jako odcienie tła. Wystarczy dodać kilka małych elementów w kolorze Tiffany we wnętrzu, aby pomieszczenie się zmieniło.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-20


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-21

Szczyt rozkwitu secesji, którego amerykański kierunek uważany jest za styl Tiffany, jest 1900 rokiem światowej wystawy w Paryżu. Nowy styl ukazał się w całej okazałości i przez 10 lat triumfalnie przemaszerował po świecie i dominował w sztuce. Stopniowo sytuacja na świecie stawała się coraz bardziej skomplikowana, a nowoczesność stawała się coraz mniej pożądana. Na początku lat 20. zrezygnował ze swojego stanowiska w nowym kierunku: energetycznym, technicznym i bardziej nowoczesnym stylu Art Deco.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-22


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-23

Sztuka Louis Comfort Tiffany jest przedmiotem dokładnych badań historyków sztuki, jego bogate dziedzictwo artystyczne jest starannie zachowane w muzeach, a kolekcjonerzy dzieł sztuki są gotowi dać wspaniałe sumy na żyrandole i lampy podłogowe. Pomieszczenia, urządzone przez artystę, praktycznie nie zachowały się do dziś, ale styl Tiffany, który zadziwia wyobraźnię, jest nadal wykorzystywany przez współczesnych projektantów do tworzenia i projektowania luksusowych wnętrz.


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-24


stil-tiffani-izyashestvo-visokoj-modi-30-foto-25

Pin
Send
Share
Send
Send