Awangardowy styl w aranżacji wnętrz - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Awangarda w domu: śmiałe eksperymenty (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Odważne, eksperymentalne, wyzywające, jasne, odważne - wszystkie te epitety można w pełni przypisać stylowi wnętrza zwanemu „awangardą”. Początkowo awangardę lub awangardę nazywano prądami w sztuce europejskiej i światowej, która pojawiła się na przełomie XIX i XX wieku pod wpływem sentymentów rewolucyjnych.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-2


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-3

Były bardzo popularne wśród niezależnych i kreatywnych młodych ludzi tego czasu, wyróżniających się oryginalnym smakiem, innowacyjnym myśleniem i eksperymentalnym podejściem do kreatywności. W pewnym momencie te innowacyjne trendy dokonały przełomu w rzeźbie i malarstwie oraz w projektowaniu pomieszczeń.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-4


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-5


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-6

Styl ten zyskał największą popularność w projektowaniu wnętrz w okresie powojennym, podczas zmian, kiedy nastąpiła reorganizacja ludzkiej świadomości, przemyślenie przestarzałych wartości życiowych, pogwałcono zwyczajowe tradycje i wiele standardowych pomysłów odrzucono jako bezużyteczne i niepotrzebne.

W architekturze i wystroju wnętrz paradoksalna i ekspresyjna awangarda jest uważana za absolutne przeciwieństwo klasyki, rodzaj wyzwania rzuconego w tradycyjny styl. Charakteryzuje się dystansem od standardowych kanonów, do pewnego stopnia buntowniczości, ale bez nadmiernej pretensjonalności i fantastycznych elementów.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-9


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-10

Awangarda wyróżnia się „rewolucyjnymi” metodami, które zapewniają ostry sprzeciw. Charakteryzuje się:

 • śmiałe pomysły projektowe;
 • niezwykłe kombinacje materiałów;
 • eksperymenty z formami;
 • kontrastowe kolory;
 • wykorzystanie innowacyjnych narzędzi.

Najnowsze materiały wykorzystywane przez dynamiczną awangardę przydadzą się we wnętrzu nowoczesnej kuchni. Plastik, szkło i metal będą wyglądały organicznie w tym pokoju, a meble kuchenne w jasnych kolorach sprawią, że będzie stylowy, wygodny i funkcjonalny.

Do projektowania w stylu awangardowego, idealnego pokoju o niestandardowym układzie. Zamiast ścian ten styl wykorzystuje podział na strefy lub przegrody z przezroczystych materiałów. Przyjmuje się również stosowanie łuków, stopni i ozdobnych podium.

Awangardę można wykorzystać do dekoracji wnętrz zarówno w mieszkaniu, jak iw domu. W każdym razie pokoje powinny być wystarczająco przestronne. W małym pokoju ten styl jest mało prawdopodobny, aby mógł być w pełni wdrożony i ujawniony.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-11


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-12


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-13

W każdym stylu wnętrz awangarda skupia się na jednym z przedmiotów, który należy bić z wielką starannością i stać się punktem wyjścia do projektowania całego pomieszczenia, jego jasnego „podświetlenia”. W kuchni lub jadalni jest to zazwyczaj stół, łóżko staje się kluczowym elementem sypialni i duża sofa w salonie.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-14


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-15

Charakterystyka awangardowego stylu w aranżacji wnętrz

Awangarda stylistyczna we wnętrzu praktycznie eliminuje tapetę na ścianach. Charakteryzuje się kolorami i najbardziej nieoczekiwanymi kombinacjami kolorów. Cztery ściany, pomalowane w zupełnie inne, czasem kontrastujące kolory - to rozwiązanie w duchu awangardy. Jednakże, stosując taką technikę, ważne jest obserwowanie harmonii i nie łamanie bardzo cienkiej linii między jasnością a wulgarnością. Zła kombinacja kolorów będzie miała negatywny wpływ na domową atmosferę i komfort.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-16


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-17


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-18

Meble w awangardowym wnętrzu również nie powinny być banalne. Korzystanie z zestawu słuchawkowego lub standardowego miękkiego narożnika jest wykluczone. Podobnie jak każdy detal wnętrza w stylu awangardy, meble muszą być wyjątkowe: jasne, niezwykłe, funkcjonalne i stylowe. Ważne jest, aby wtopiła się w ogólną koncepcję wystroju wnętrz i nie zawierała niepotrzebnych elementów dekoracyjnych, które nie są typowe dla tego obszaru.

Oświetlenie odgrywa ważną rolę we wnętrzach w stylu awangardowym: powinno być dużo źródeł światła. Lampy, kinkiety, żyrandole, lampy podłogowe i lampy stołowe o oryginalnych kształtach i kolorach ozdobią pokój.

Mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów: ceramiki, metalu, szkła, plastiku. Pożądane jest, aby były wykonywane w tym samym stylu.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-19


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-20

Przy dekorowaniu okien niewłaściwe zasłony wielowarstwowe, zasłony i eleganckie draperie. Im prostsze będzie okno, tym bardziej będzie pasowało do stylu. Zasłony nie powinny zwracać na siebie zbyt dużej uwagi, ale tylko dyskretnie uzupełniają wnętrze.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-21


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-22


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-23

Awangarda - odważny eksperyment

Dla wnętrza w stylu awangardy charakteryzuje się brakiem drobnych elementów i drobiazgów. Elementy dekoracyjne muszą być duże i umieszczone w pokoju w jednej ilości. Do tego celu nadają się jasne przedmioty, wazy o geometrycznym kształcie, obrazy w stylu „kubizmu”, oryginalne kompozycje projektowe wykonane z metalu i kolorowego szkła.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-24


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-25

Cechami tego eksperymentalnego stylu wnętrza są:

 • duże przestronne pokoje z podziałem na strefy zamiast ścian;
 • wiele źródeł sztucznego oświetlenia;
 • wykorzystanie innowacyjnych technologii i materiałów wykończeniowych;
 • odstępstwo od tradycji i ogólnie przyjętych norm;
 • oryginalne i funkcjonalne meble;
 • obecność we wnętrzu najnowszej technologii.

Awangarda to styl dla kreatywnych, odważnych i kreatywnych osób. Dla tych, którzy są gotowi na eksperymenty, którzy kochają radykalne zmiany, niekonwencjonalne kroki i śmiałe innowacyjne pomysły we wnętrzu. Każde awangardowe rozwiązanie powinno być innowacyjne, ekscytujące, paradoksalne i mające na celu przekształcenie zwykłego pokoju w wyjątkowe dzieło sztuki użytkowej.


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-26


avangard-v-dome-smelie-eksperimenti-29-foto-27

Jeśli chcesz urządzić pokój w stylu awangardy, nie bój się eksperymentować i wprowadzać innowacje w swoim domu. A potem uda ci się przekształcić chaos w oryginalną kompozycję i stworzyć organiczny zespół we wnętrzu, w którym każdy detal jest przemyślany, ma gotowy wygląd i jest na swoim miejscu.

Pin
Send
Share
Send
Send