Morskie muszle we wnętrzu, wystrój domu rękoma - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Muszelki w wystroju wnętrz - spokój morski (27 zdjęć)

Jednym z trendów mody w dekoracji i dekoracji pomieszczeń jest powszechne stosowanie materiałów naturalnych: surowego drewna, korka, ratanu, kory, bambusa, poprzecznych cięć drewnianych, gładkich kamieni przybrzeżnych i muszli.
Nie tylko przytulność i komfortowa atmosfera w domu, ale także jego wyjątkowy wygląd zależy od wystroju. Jeśli sam zdecydujesz się ozdobić swój dom, możesz być pewien, że będzie on wyglądał ekskluzywnie i niepowtarzalnie, a przez długi czas znajdziesz ekscytującą aktywność.
Wspomnienia o ciepłym morzu

Prawdopodobnie nie ma takiego domu, gdzie jest co najmniej jedna muszla morska jako przyjemne wspomnienie beztroskiego wypoczynku. Przyłożysz do niego ucho, zamkniesz oczy i usłyszysz cichy szelest fali, która powoli spada na rozproszenie okrągłych morskich kamyków. Ale obawy domowe nie pozwalają na długie wspomnienia, a skorupa znów trafia na półkę. I tak chcesz przedłużyć ten moment.
I to jest możliwe! Udekoruj swoje wnętrze, tworząc niezwykły wystrój muszelek, aw Twoim mieszkaniu zawsze będzie komfortowa atmosfera, a będziesz miał optymistyczny, wakacyjny nastrój. Nawet jeśli mieszkasz tysiące kilometrów od ciepłego morza i raz w roku odwiedzasz wybrzeże, kawałek morza wraz z dekoracją muszelek będzie mieszkał w twoim mieszkaniu i przyniesie Ci radość o każdej porze roku!

Główną zasadą przy używaniu muszelek w dekorowaniu pomieszczeń jest umiar. Muszle o różnych kształtach i kolorach mogą ozdobić meble, lustra, lampy, ramy i świeczniki.

Możesz używać tylko muszli lub łączyć je z innymi materiałami dekoracyjnymi. Najważniejsze to nie przesadzać. Nadmierny entuzjazm dla wystroju morskiego może przeciążyć wnętrze, a efekt tego będzie odwrotny.
Powłoki dekoracji wnętrz różnych stylów

Idealny wystrój z muszelek będzie wyglądał w tematycznych wnętrzach w stylu morskim. Może to być oryginalny salon w stylu domu na statku, sypialnia z romantyczną atmosferą inspirowaną motywem morskim, zabawny dziecięcy styl „Piraci z Karaibów” z dwupoziomowym łóżkiem brygantynowym lub wspaniała łazienka, gdzie każdy szczegół przypomina resztę morza.
Nie oznacza to, że inne obszary projektowania mogą być pozbawione wspaniałych elementów wystroju z muszli. W każdym stylu znajduje się miejsce na małe ozdoby wykonane z muszli:

  • Styl kolonialny. Muszle będą organicznie patrzeć na charakterystyczne dla tego stylu pamiątki przywiezione z dalekich podróży. Figurki, świeczniki, monety, tradycyjne produkty sztuki dekoracyjnej ludów świata, wraz z muszlami nadają wnętrzu niepowtarzalną atmosferę i nieopisany smak.
  • Styl śródziemnomorski. Udekorowanie wnętrza muszlami, kamykami morskimi, koralami, witrażowymi butelkami i zaczepami nada wnętrzu tego stylu poczucie bliskości morza i niezapomnianych wakacji na wybrzeżu.
  • Grecki styl. Ciekawe akcenty w postaci przedmiotów zdobionych muszlami byłyby odpowiednie w pokoju urządzonym w tym stylu. Zabytkowe ornamenty, amfory, wazy, rzeźby i muszle oddadzą atmosferę południowego kraju morskiego.
  • Skandynawski styl. Wikingowie, jak wiemy, byli zręcznymi żeglarzami, więc do dekoracji pomieszczeń w stylu skandynawskim projektanci często wykorzystują morski motyw: starożytne mapy, kamienie morskie, muszle i części maszyn okrętowych.
  • Ecostyle. Dekorowanie pomieszczeń w tym stylu wiąże się z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewna, gałązek, szyszek, winorośli, muszli, juty, suszonych kwiatów. Zaczepy, gałązki, kawałki i kora, rozgwiazdy, kamienie i piasek - wszystkie te materiały nadają się do stworzenia oszałamiającego wnętrza, wypełnionego naturalną energią.
Morski nastrój

Wystrój z muszelek wprowadzi morski nastrój do twojego wnętrza i stanie się jego „główną atrakcją”. Jak można użyć muszelek przywiezionych z ciepłego wybrzeża we wnętrzu? Możesz to zrobić:

  • Kompozycja muszelek, gwiazd koralowych i morskich. Rozmiar kompozycji i jej wygląd mogą być ograniczone tylko przez ucieczkę wyobraźni.
  • Dekoracyjny wianek z muszelek, który może ozdobić drzwi i ściany. Wszyscy wiedzą, jaki uroczysty nastrój świąteczny tworzy nowy rok i wieńce świąteczne przed feriami zimowymi. Stwórz letni wianek z muszli, a duchy towarzyszyć Ci będą przez cały rok!
  • Wystrój ramy lustra. Ten element wnętrza, ozdobiony muszlami, będzie wyglądał świetnie nie tylko w łazience, ale także w sypialni, jadalni lub salonie. Zarówno duże, jak i małe lustra, których ramy ozdobione są muszlami, przyciągną uwagę i zachwycą gości. A wystrój lustra z muszli własnymi rękami będzie powodem do dumy.
  • Ramki do zdjęć ozdobione muszlami wyglądają stylowo i kreatywnie we wnętrzu. A jeśli w ramce wstawisz zdjęcie zrobione nad brzegiem morza, podwójnie przyjemnie będzie pamiętać o dobrze spędzonych wakacjach.
  • Przezroczysty wazon wykonany z gładkiego szkła, wypełniony po brzegi różnymi muszlami, będzie doskonałą dekoracją morską dla Twojego domu. Będzie świetnie wyglądać na stoliku do kawy, na stoliku nocnym lub na półce.
Możesz ozdobić muszle meblami, wazonami, doniczkami, pudełkami z biżuterią, a nawet dekoracjami świątecznymi! Artystyczny panel muszelek będzie świetną ozdobą ścian Twojego mieszkania. Korzystając z wyobraźni, możesz stworzyć niepowtarzalny wystrój w swoim wnętrzu, który zmieni Twój dom, sprawi, że będzie przytulny i wygodny.