Pomysły na meble z drewnianych palet i palet do wnętrza ogrodu i domku, jak zrobić - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Meble z palet: kreatywne i dochodowe (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Meble są niezbędne do każdego wnętrza. Zawsze niosą kawałek duszy właściciela, który wybrał je do konkretnego pokoju. Ciekawe meble nie muszą być kupowane w drogich sklepach. Jak pokazuje praktyka, własnymi rękami możesz robić rzeczy, które podkreślają indywidualny gust i styl właściciela bez dodatkowych kosztów. Na przykład meble wykonane z drewnianych palet są szeroko stosowane do różnych celów, co umożliwia kreatywną przestrzeń.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto.png">


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-2

Funkcje palet

Palety, inaczej zwane paletami, są drewnianymi konstrukcjami opakowaniowymi, w których transportowane są towary różnego rodzaju. Mogą również pełnić funkcję podpór używanych do materiałów budowlanych i wykończeniowych. Palety charakteryzują się:

  • siła;
  • twardość;
  • odporność na zużycie;
  • zdolność do wytrzymania dużej wagi;
  • różnorodność zastosowań.

Główną cechą palet jest również to, że wykonane są z surowego drewna. Oznacza to, że mogą być bezpiecznie używane do produkcji mebli dowolnego typu: od krzeseł i ławek po stoły i półki.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-3


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-4


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-5

Oryginalna tabela

Aby uzyskać ten mebel i sprawić, by był nietrywialny, wystarczy użyć palet średniej wielkości. Nieprzetworzone deski, które wyróżniają paletę, znajdują się w niewielkiej odległości od siebie i mogą być doskonałym materiałem na stół, którego nie można znaleźć w żadnym innym sklepie.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-7


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-8

Jak zrobić meble z palet? Na przykład chcesz zdobyć stół. Aby to zrobić, wystarczy wziąć paletę, lekko przeszlifować i lakierować. Jeśli dodasz do niego paski, które będą pełnić funkcję nóg, projekt będzie nieco trudniejszy. Następnie zaktualizowana paleta może być bezpiecznie używana jako wygodny stolik do kawy. Z pewnością udekoruje pokój w wiejskim domu lub będzie doskonałą dekoracją ogrodu, altanki lub strefy podmiejskiej.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-9


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-10


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-11

Możesz zostawić stół w jego oryginalnej formie lub możesz go pomalować, aby wniósł coś nowego do wnętrza. Ponadto możesz umieścić na powierzchni grube szkło, a wewnątrz umieścić jasne obrazy lub ciekawe zdjęcia.

Wielu rzemieślników używa kół, aby uczynić stół paletowy bardzo mobilnym i łatwym do poruszania się po całej powierzchni podłogi, w której się znajduje.

Oprócz stolika lub stolika, który stanie się elementem mebli wiejskich, możesz zbudować opcję biurową. Aby to zrobić, ułóż palety tak, aby były prostopadłe do blatu stołu, a następnie powstały lakier biurkowy lub lakierniczy. Ten ciekawy projekt może być również wyposażony w szuflady lub przegródki, w których przechowywane będą czasopisma, teczki papierowe, foldery itp.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-12


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-13


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-14

Łóżka dla domu i ogrodu

Meble z palet z własnymi rękami można reprezentować nie tylko stoły lub stoły, ale także przestronne łóżka. Aby to zrobić, możesz wziąć kilka palet i ułożyć je w jednym rzędzie, lub użyć interesującego pomysłu i zbudować opcję dwupoziomową, umieszczając jedną grupę palet na drugiej. Następnie łóżko można pomalować na kolor pokoju i umieścić wygodne materace. Ten mebel z pewnością wpisze się w wnętrze i stanie się jego ozdobą.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-15


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto.jpeg">


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-16

Łatwo jest zmienić paletę w zawieszoną sofę, którą można umieścić na tarasie lub werandzie. Aby to zrobić, budujemy strukturę jak łóżko, a następnie zawieszamy powstałe meble z palety na grubych kablach lub mocnych łańcuchach. Jeśli deski pozostaną, możesz zbudować z nich tył lub zagłówek, co uczyni ten mebel bardziej wygodnym.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-17


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-18


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-19

Możesz zaprojektować wygodną sofę do salonu. Aby to zrobić, połóż palety i wyrównaj rogi i krawędzie. Po przymocowaniu dwóch palet należy je wyciąć prostopadle, a następnie wyrównać przednią krawędź boku z dolnym przednim rogiem sekcji. Łącząc pionową konstrukcję z siedziskiem, możesz uzyskać świetną wersję sofy. Pozostaje tylko wypolerować uzyskany mebel z palety, pomalować go i położyć na nim poduszki.

Nawiasem mówiąc, możliwe jest wykonanie przenośnego łóżka lub łóżka z palet.

Aby to zrobić, musisz przymocować koła do projektu. To prawda, warto pamiętać, że muszą być mocne, ponieważ muszą wytrzymać ciężar nie tylko desek, ale także osoby na nich leżącej.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-20


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-21


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-22

Ławki i półki zewnętrzne

Kolejną świetną opcją są meble ogrodowe wykonane z palet. Dzięki dobrze rozmieszczonym konstrukcjom można budować przytulne ławki, na których wygodnie jest siedzieć w altanie lub gdzieś w ogrodzie, w cieniu rozłożystych drzew.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-23


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-2.jpeg">


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-24

Aby to zrobić, musisz przeciąć paletę, a następnie za pomocą rogów przymocować nogi. Oddzielnie z powrotem zapinany na metalowe paski. Cała powierzchnia musi być starannie wypolerowana, aby nie było na niej odprysków ani nierówności. Powstała ławka może być pomalowana na ulubiony kolor, a następnie ozdobiona miękkimi podkładkami.

Jeśli zostawiłeś palety leżące bezczynnie, można je dostosować do półek, na których będą znajdować się pojemniki z kwiatami.

Są śmiało umieszczane pod otwartym niebem, aby rośliny otrzymały porcję słońca i ciepła. Aby to zrobić, musisz wziąć kilka palet, połączyć je, aby uzyskać jeden rząd, a następnie przybijać je do pionowo umieszczonych desek z dolną częścią. Opcjonalnie można wykonać składaną półkę, która będzie wymagała zawiasów i łańcuchów. Z ich pomocą dolną część można w razie potrzeby podnieść.


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-25


mebel-iz-poddonov-kreativ-i-vigoda-29-foto-26

Tworzenie unikalnych mebli z drewnianych palet jest nie tylko opłacalne, ale także fascynujące, ponieważ ten dostępny materiał pomoże Ci pokazać swój talent projektowy i zaoszczędzić dużo pieniędzy. Uwierz w siebie, nie bój się wdrażać najśmielszych pomysłów, a na pewno odniesiesz sukces!

Pin
Send
Share
Send
Send