Pomysły na meble z drewnianych palet i palet do wnętrza ogrodu i domku, jak zrobić - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Meble z palet: kreatywne i dochodowe (29 zdjęć)

Meble są niezbędne do każdego wnętrza. Zawsze niosą kawałek duszy właściciela, który wybrał je do konkretnego pokoju. Ciekawe meble nie muszą być kupowane w drogich sklepach. Jak pokazuje praktyka, własnymi rękami możesz robić rzeczy, które podkreślają indywidualny gust i styl właściciela bez dodatkowych kosztów. Na przykład meble wykonane z drewnianych palet są szeroko stosowane do różnych celów, co umożliwia kreatywną przestrzeń.
Funkcje palet

Palety, inaczej zwane paletami, są drewnianymi konstrukcjami opakowaniowymi, w których transportowane są towary różnego rodzaju. Mogą również pełnić funkcję podpór używanych do materiałów budowlanych i wykończeniowych. Palety charakteryzują się:

  • siła;
  • twardość;
  • odporność na zużycie;
  • zdolność do wytrzymania dużej wagi;
  • różnorodność zastosowań.

Główną cechą palet jest również to, że wykonane są z surowego drewna. Oznacza to, że mogą być bezpiecznie używane do produkcji mebli dowolnego typu: od krzeseł i ławek po stoły i półki.
Oryginalna tabela

Aby uzyskać ten mebel i sprawić, by był nietrywialny, wystarczy użyć palet średniej wielkości. Nieprzetworzone deski, które wyróżniają paletę, znajdują się w niewielkiej odległości od siebie i mogą być doskonałym materiałem na stół, którego nie można znaleźć w żadnym innym sklepie.Jak zrobić meble z palet? Na przykład chcesz zdobyć stół. Aby to zrobić, wystarczy wziąć paletę, lekko przeszlifować i lakierować. Jeśli dodasz do niego paski, które będą pełnić funkcję nóg, projekt będzie nieco trudniejszy. Następnie zaktualizowana paleta może być bezpiecznie używana jako wygodny stolik do kawy. Z pewnością udekoruje pokój w wiejskim domu lub będzie doskonałą dekoracją ogrodu, altanki lub strefy podmiejskiej.
Możesz zostawić stół w jego oryginalnej formie lub możesz go pomalować, aby wniósł coś nowego do wnętrza. Ponadto możesz umieścić na powierzchni grube szkło, a wewnątrz umieścić jasne obrazy lub ciekawe zdjęcia.

Wielu rzemieślników używa kół, aby uczynić stół paletowy bardzo mobilnym i łatwym do poruszania się po całej powierzchni podłogi, w której się znajduje.

Oprócz stolika lub stolika, który stanie się elementem mebli wiejskich, możesz zbudować opcję biurową. Aby to zrobić, ułóż palety tak, aby były prostopadłe do blatu stołu, a następnie powstały lakier biurkowy lub lakierniczy. Ten ciekawy projekt może być również wyposażony w szuflady lub przegródki, w których przechowywane będą czasopisma, teczki papierowe, foldery itp.
Łóżka dla domu i ogrodu

Meble z palet z własnymi rękami można reprezentować nie tylko stoły lub stoły, ale także przestronne łóżka. Aby to zrobić, możesz wziąć kilka palet i ułożyć je w jednym rzędzie, lub użyć interesującego pomysłu i zbudować opcję dwupoziomową, umieszczając jedną grupę palet na drugiej. Następnie łóżko można pomalować na kolor pokoju i umieścić wygodne materace. Ten mebel z pewnością wpisze się w wnętrze i stanie się jego ozdobą.
Łatwo jest zmienić paletę w zawieszoną sofę, którą można umieścić na tarasie lub werandzie. Aby to zrobić, budujemy strukturę jak łóżko, a następnie zawieszamy powstałe meble z palety na grubych kablach lub mocnych łańcuchach. Jeśli deski pozostaną, możesz zbudować z nich tył lub zagłówek, co uczyni ten mebel bardziej wygodnym.
Możesz zaprojektować wygodną sofę do salonu. Aby to zrobić, połóż palety i wyrównaj rogi i krawędzie. Po przymocowaniu dwóch palet należy je wyciąć prostopadle, a następnie wyrównać przednią krawędź boku z dolnym przednim rogiem sekcji. Łącząc pionową konstrukcję z siedziskiem, możesz uzyskać świetną wersję sofy. Pozostaje tylko wypolerować uzyskany mebel z palety, pomalować go i położyć na nim poduszki.

Nawiasem mówiąc, możliwe jest wykonanie przenośnego łóżka lub łóżka z palet.

Aby to zrobić, musisz przymocować koła do projektu. To prawda, warto pamiętać, że muszą być mocne, ponieważ muszą wytrzymać ciężar nie tylko desek, ale także osoby na nich leżącej.
Ławki i półki zewnętrzne

Kolejną świetną opcją są meble ogrodowe wykonane z palet. Dzięki dobrze rozmieszczonym konstrukcjom można budować przytulne ławki, na których wygodnie jest siedzieć w altanie lub gdzieś w ogrodzie, w cieniu rozłożystych drzew.
Aby to zrobić, musisz przeciąć paletę, a następnie za pomocą rogów przymocować nogi. Oddzielnie z powrotem zapinany na metalowe paski. Cała powierzchnia musi być starannie wypolerowana, aby nie było na niej odprysków ani nierówności. Powstała ławka może być pomalowana na ulubiony kolor, a następnie ozdobiona miękkimi podkładkami.

Jeśli zostawiłeś palety leżące bezczynnie, można je dostosować do półek, na których będą znajdować się pojemniki z kwiatami.

Są śmiało umieszczane pod otwartym niebem, aby rośliny otrzymały porcję słońca i ciepła. Aby to zrobić, musisz wziąć kilka palet, połączyć je, aby uzyskać jeden rząd, a następnie przybijać je do pionowo umieszczonych desek z dolną częścią. Opcjonalnie można wykonać składaną półkę, która będzie wymagała zawiasów i łańcuchów. Z ich pomocą dolną część można w razie potrzeby podnieść.Tworzenie unikalnych mebli z drewnianych palet jest nie tylko opłacalne, ale także fascynujące, ponieważ ten dostępny materiał pomoże Ci pokazać swój talent projektowy i zaoszczędzić dużo pieniędzy. Uwierz w siebie, nie bój się wdrażać najśmielszych pomysłów, a na pewno odniesiesz sukces!