Jak wybrać uniwersalną sokowirówkę do owoców, warzyw i owoców cytrusowych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać sokowirówkę? Na co zwrócić uwagę?

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli chodzi o prawidłowe odżywianie, pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl, to szklanka zdrowego świeżo wyciśniętego soku. Jeśli zdecydujesz się zostać zwolennikiem zdrowego stylu życia, prawdopodobnie już myślałeś o zakupie sokowirówki. Nie rób tego bez tego urządzenia i rodzin z małymi dziećmi, ponieważ soki w sklepie są dalekie od naturalnych, a użyteczności nie można porównać ze świeżo wyciśniętym.

Ludzie wyciskali sok z owoców i warzyw od niepamiętnych czasów. Przez bardzo długi czas głównym narzędziem były ręce lub proste urządzenia mechaniczne. I dopiero w połowie ubiegłego wieku w Austrii powstała pierwsza elektryczna sokowirówka. Obecnie urządzenia z silnikiem prawie całkowicie zastąpiły części mechaniczne do produkcji soku, ponieważ nie wymagają wysiłku i oszczędzają dużo czasu, dlatego przyjrzymy się bliżej sokowirówkom elektrycznym. Wśród nich są następujące odmiany:

 • uniwersalny odśrodkowy;
 • śruba;
 • cytrusy

Istnieją również połączone typy urządzeń, które łączą kilka typów jednocześnie. Na przykład często spotyka się kombinacje wszechstronnej sokowirówki z owocami cytrusowymi. Dysze do soku można również wyposażyć w młynki do mięsa i roboty kuchenne.


kak-vibrat-sokovizhimalku-na-chto-obrashat-vnimanie-5


kak-vibrat-sokovizhimalku-na-chto-obrashat-vnimanie-6

Wady sokowirówek odśrodkowych:

 • Ze względu na wysokie obroty sok podczas produkcji jest podgrzewany, co zmniejsza ilość użytecznych w nim substancji.
 • Kiedy wirówka jest obracana, sok wchodzi w kontakt z powietrzem, dzięki czemu szybko się utlenia. Ten produkt należy wypić w ciągu 20 minut, nie nadaje się do dłuższego przechowywania.
 • Wysokie zużycie surowców. Na przykład do produkcji szklanki soku jabłkowego konieczne jest przetworzenie 4-5 jabłek.
 • Wysoki hałas.

Wybierz sokowirówkę uniwersalną dla tych, którzy produkują sok w dużych ilościach. Jest to dobra opcja dla letnich mieszkańców, którzy robią kęsy na zimę.

W przeciwieństwie do urządzeń śrubowych, które działają nie dłużej niż pół godziny, urządzenia odśrodkowe mogą być obsługiwane praktycznie bez przerwy.


kak-vibrat-sokovizhimalku-na-chto-obrashat-vnimanie.jpeg">


kak-vibrat-sokovizhimalku-na-chto-obrashat-vnimanie-10

Jeśli interesuje Cię pytanie, jak wybrać sokowirówkę do warzyw, to urządzenie może łatwo spełnić wszystkie Twoje wymagania. Pozwala na wytwarzanie soku z dowolnych warzyw, w tym kapusty, a także wszelkiego rodzaju zieleni. Będzie zadowolony z fanów zdrowego stylu życia, ponieważ dzięki niemu możesz zrobić sok ze zbóż i sadzonek, a nawet zrobić mleko orzechowe lub mleko sojowe.

Zalety urządzeń śrubowych obejmują:

 • Oszczędność energii dzięki niższej mocy. W przeciwieństwie do sokowirówek odśrodkowych, nie wymaga pracy z dużą prędkością.
 • Ze względu na powolne działanie urządzenia sok nie nagrzewa się, więc wszystkie witaminy są w nim przechowywane.
 • W procesie działania urządzenia sok nie ma bezpośredniego kontaktu z tlenem, nie utlenia się i zachowuje swoje właściwości przez 2 dni.
 • Cicha praca.
 • Mechaniczne części urządzenia będą działać przez długi czas, ponieważ nie zużywają się z powodu siły obrotu.
 • Funkcja samooczyszczania pozwoli zaoszczędzić czas na konserwacji urządzenia.
 • Urządzenia ślimakowe mogą ekstrahować sok z szerokiej gamy produktów. Są to sokowirówki do warzyw dowolnego typu, do jagód i owoców, w tym dołów, a nawet do warzyw i zbóż.
 • Ilość odpadów po pracy jest minimalna.

Moc

Kupowanie urządzeń o dużej mocy ma sens tylko w celach komercyjnych lub zimowych. Do użytku domowego w celu przetworzenia niewielkiej ilości produktów nie są wymagane wysokie wartości mocy. W przypadku sokowirówki uniwersalnej najlepszy wskaźnik wynosi od 500 do 1000 W, dla ślimaka 200–400 W, a cytrusy mają wystarczającą moc do 100 W.

Pin
Send
Share
Send
Send