Wewnętrzne szklane drzwi we wnętrzu Apartamenty i wejścia, składane i przesuwne, z matowym i czarnym szkłem barwionym, jak dekorować i dekorować - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Szklane drzwi do domu: typy i ich cechy (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Większość ludzi doświadcza sprzecznych uczuć, gdy widzą drzwi wykonane ze szkła - z punktu widzenia estetyki jest to naprawdę doskonałe, ale ten projekt sprawia, że ​​przedmioty za zamkniętymi drzwiami są widoczne dla oczu, co nie zawsze jest dobre. Niektórzy uważają, że drzwi ze szkła nie nadają się do mieszkań, ale bardziej odpowiednie do sal typu wystawowego.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-2


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-3

Jednak w rzeczywistości wszystko jest inne, a szklane drzwi w mieszkaniu są często umieszczane. W tym materiale musimy dowiedzieć się, jaką rolę pełnią szklane drzwi we wnętrzu mieszkania, a także dowiedzieć się, które drzwi lepiej zainstalować w salonie, kuchni lub łazience.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-4


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-5

Szklane drzwi typu wiosła

Szklane drzwi wiosła są najbardziej pożądane wśród konsumentów, ponieważ są ułożone w taki sam sposób jak proste drzwi wewnętrzne ze szkłem. Jeśli chodzi o design, produkty te mają dwie różne cechy: istnieją typy drzwi w odniesieniu do skrzynki drzwiowej, a istnieją typy, które po cichu działają bez tego systemu.

Drzwi z zawiasami, które są przymocowane do skrzynki, można uznać za najbardziej optymalną opcję dla drzwi wewnętrznych - skrzydło drzwi pasuje bardzo ciasno do powierzchni skrzynki, a także zapewnia bardzo dobrą izolację akustyczną pomieszczenia.

Konstrukcja takich drzwi jest identyczna jak w podobnych produktach wykonanych z drewna lub plastiku. Szklane drzwi do domu różnią się tylko materiałem płótna, a także specjalną konstrukcją zatrzasków i zawiasów drzwi. Produkty tego typu powstają w oparciu o różne technologie: z brakiem ramy i ramą (wykonaną z aluminium).


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto.png">


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-2.png">

Szklane drzwi aluminiowe mają jedną ważną zaletę: szklane skrzydło drzwi jest wyposażone w niezawodną ochronę przed możliwymi uderzeniami w obszarze krawędzi drzwi.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-6


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-7

Drzwi skrzydłowe ze szkła z brakującym pudełkiem to produkty o wahliwej konstrukcji, to znaczy mogą być otwierane w dowolnym kierunku. Taki system jest wygodny w użyciu, ale izolacja od tego podejścia jest nieco zmieniona. Dzięki specjalnemu mechanizmowi otwierania / zamykania i brakowi pudełka niemożliwe jest dokładne zamknięcie drzwi.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-8


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-9

Takie daszki drzwiowe mocują się w dwóch miejscach: w dolnej i górnej części otworu. Są to osie obrotowe, do normalnego funkcjonowania których potrzebne są szczeliny, które znajdują się pomiędzy skrzydłem drzwi a otworem. Jeśli wybierzesz między wahadłowymi i wahadłowymi szklanymi drzwiami, powinieneś dokonać tego wyboru, oceniając rzeczywistą sytuację: na przykład, jeśli pokój jest zajęty po określonej stronie, lepiej będzie zainstalować drzwi, które otwierają się w jednym kierunku.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-10


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-11

Drzwi wewnętrzne ze szkłem mogą się również różnić pod względem zastosowanego szkła. Jeśli nie chcesz widzieć pokoju za nim przez zamknięte drzwi, lepiej wybrać drzwi ze szkła matowego. Warto również dodać, że drzwi ze szkła matowego doskonale nadają się do wnętrza każdej łazienki. Jeśli masz już produkt ze szkła, ale chcesz pozbyć się jego przezroczystości, możesz zabarwić powłokę lustrzaną folią.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-12


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-13

Przesuwne szklane drzwi

Szklane drzwi wewnętrzne typu przesuwnego znacznie oszczędzają miejsce. Obszar potrzebny do otwarcia drzwi wahadłowych można wykorzystać bardziej racjonalnie. Przesuwne szklane drzwi prezentowane są w kilku wariantach jednocześnie. Różne wzory takich drzwi są powiązane z jednym szczegółem - mechanizmem rolkowym z prowadnicami, który umożliwia otwieranie produktów tego projektu.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-3.png">


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-14

Drzwi przesuwne

Przesuwne szklane drzwi o podobnej konstrukcji są zazwyczaj umieszczone z boku otworu. Drzwi mogą być podwójne lub pojedyncze. Aby otworzyć takie drzwi, musisz je odepchnąć. Drzwi o podobnym wzorze działają dwukierunkowo. Przesuwne szklane drzwi można zainstalować w prawie każdym pomieszczeniu.

Składane szklane drzwi mają dwa różne wzory: ramowe i bezramowe. Gdy drzwi bezramowe mają większe przekroje niż w przypadku konstrukcji ramy. Montowane wewnątrz drzwi składane nadają wnętrzu bardzo wyrafinowany styl. Mogą być ozdobione specjalnymi foliami lub piaskowaniem.

Prawie każdy wie, że wszystkie istniejące drzwi mają swój własny, niepowtarzalny cel. Są drzwi, które są używane wyłącznie w mieszkaniach i są drzwi przeznaczone do przestrzeni publicznych. Rozumiemy projekt drzwi wewnętrznych wykonanych ze szkła, więc postaramy się zrozumieć, jak działają opcje drzwi wejściowych.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-21


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-22

Szkło do drzwi ma wielką siłę. Są w stanie wytrzymać każde obciążenie. Stopień grubości użytego materiału, jak również specjalne technologie produkcji, umożliwiają produkcję drzwi wejściowych, które mogą wytrzymać wstrząsy o dowolnej sile. Jeśli jesteś niezadowolony z obecności przezroczystości, szklane drzwi można łatwo przyciemnić.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-23


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-24

Zakrzywiony kształt jest charakterystyczny dla radykalnych szklanych drzwi, dlatego takie produkty nie nadają się do każdego wnętrza. Powołanie jest wyłącznie wyspecjalizowane, stosowane na radykalnych ścianach lub jeśli istnieje potrzeba zapewnienia wejścia do określonego pomieszczenia od strony narożnej. Pod względem wzornictwa drzwi te są:

  • coupe;
  • przesuwne;
  • kołysanie

Cechy dekoracji szklanych drzwi

Aby ozdobić szklane konstrukcje, wielu przedstawicieli nowoczesnego wzornictwa stosuje specjalne techniki.

Stwórz unikalną konstrukcję drzwi, która może być szybka i bardzo tania, dzięki specjalnej folii dekoracyjnej.

Piękne drzwi mogą być wykonane w inny sposób, trafią bardziej do portfela, ale mogą zapewnić jakość. Ta metoda projektowania polega na zastosowaniu piaskowania, koszt takiego wystroju jest taki sam jak drzwi.


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-25


steklyannie-dveri-dlya-doma-vidi-i-ih-harakteristiki-29-foto-26

Szkło Triplex może zapewnić nie tylko piękny wygląd, ale także wysoki poziom wytrzymałości konstrukcji drzwi. Przy dekorowaniu pokoju równie ważna jest barwa użytego szkła. W większości przypadków, aby zapewnić wyjątkową atmosferę, szklane drzwi są używane w kolorze, który idealnie komponuje się z otaczającym wnętrzem. Największe zapotrzebowanie dotyczy drzwi z czarnego szkła.

Pin
Send
Share
Send
Send