Płytka w podłodze salonu i ceramice ściennej lub kafelkach, projekt i wykończenie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytka w salonie: możliwości nieoczywiste (32 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wcześniej uważano, że użycie płytek w obszarze mieszkalnym powinno mieć miejsce na niektórych obszarach, uważano, że tworzy ono zimno i nie jest tak piękne we wnętrzu, tak wiele uwagi nie poświęcono płytce, producenci „stemplowali” ten sam typ płytek do rozmiaru i tej samej jakości (skład ). Z biegiem czasu gusta i preferencje zaczęły się zmieniać, a smak umiejętności projektowych i indywidualne wnętrze wróciły do ​​kraju. Płytka zaczęła być używana nie tylko w kuchni i łazience.


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-2

Obecnie płytki są używane do dekoracji ścian w salonie (pionowo, poziomo, wzorzyste, prefabrykowane), podłogi, kominka, wbudowanego akwarium (basen z gadami), łuków, klombów.

Decydując się na jakość i trwałość w pomieszczeniu, w którym odbywa się naprawa, dając pierwszeństwo kafelkom, możesz bezpiecznie eksperymentować z kolorowymi rozwiązaniami. Łącząc style, stwórz swój własny projekt.


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-6


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-7


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto.jpeg">


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-9


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-10

Płytki ceramiczne do salonu są szeroko stosowane we wszystkich odmianach: po przekątnej, w pionie, poziomo, panoramicznie i tak dalej. Powłoka ceramiczna wygląda niesamowicie pięknie w dużych pomieszczeniach, zwłaszcza jeśli jest to gotowy rysunek:

  • panorama;
  • abstrakcja;
  • krajobraz;
  • panel;
  • ramka.

Marmurowe płytki do salonu na podłodze - to droższy rodzaj dekoracji pokoju, ponadczasowy klasyk, uwielbiany przez wielu. Ta płytka służy do zwiększenia przestrzeni, tworzy przyjemną atmosferę. Płytka marmurowa jest bardzo łatwa w montażu, obraz wygląda idealnie.

Płytka do salonu - modna i wygodna, to główna płytka plus. Szczególnie dobrze, że taka płytka jest bardzo cienka i nie przyjmuje kwadratury. Z tego kafelka montuje się popularny rysunek szachownicy.


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-11


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-12


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-13

Płytki chodnikowe do salonu na podłodze, które wielu woli używać w domu, ponieważ ma właściwości szorstkości i wyglądu kamieni naturalnych, wygląda bardzo imponująco i nietypowo.

Przy pomocy różnych rodzajów płytek można bardzo dobrze stworzyć pożądany efekt przestrzeni. Wykonywanie mniej lub bardziej oddzielnych obszarów mieszkalnych, zwłaszcza salonu, ponieważ często ma duży obszar.


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-16


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-17

Wiele osób ma trudności z poruszaniem się w jaki sposób zrobić lepiej, jaki kolor wybrać, model i rodzaj płytki. Warto znać jedną zasadę, która będzie przydatna na zawsze i absolutnie wszyscy: zwiększą się jasne tony, ciemne odcienie zmniejszą przestrzeń. Taka prosta kombinacja technologii pomoże pozbyć się niepotrzebnych zmartwień i podjąć niezbędną i właściwą decyzję.


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-18


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-19

Aby zmniejszyć obszar, wystarczy wziąć najciemniejsze odcienie, ale aby zwiększyć, lepiej użyć kilku sztuczek. Jasny kolor zwiększy przestrzeń, ale nie tak bardzo, jak w przypadku użycia obu technik, wtedy strefa stanie się jeszcze większa.

Ukośne kombinacje kafelków ogromnie poszerzą salon, a kolor światła sprawi, że będzie lżejszy i bardziej promienny.

Będzie wspaniale, jeśli w tym samym czasie wszystko będzie używane. Płytki dekoracyjne - wzory są znakiem luksusu i smaku!


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-20


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-21

Dekoracja płytek i wnętrze salonu

Malowidła na płytki

Jasne i niezwykłe rysunki, często fantastyczne, takie jak 3D i grafika pojawiły się na płytce stosunkowo niedawno i stały się już ulubionym tematem wśród młodych ludzi, ale starsze pokolenie nie jest przeciwne zróżnicowaniu swoich wnętrz!


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-22


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-23

Płytka 3D

Dość drogie, rzadkie i dopiero zaczyna nabierać tempa w sprzedaży i produkcji. Marzenie gospodyń domowych i kobiet biznesu, oligarchów i zwykłych pracowników. Poza konkurencją jest to najdroższa i nierealistycznie piękna płytka. Może być używany w dowolnym miejscu mieszkania.


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-25


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-26

To tylko niewielki ułamek i bardziej popularne wzory płytek dekoracyjnych. Dzieci i dorośli po prostu nie mogą przebywać w sklepie i dotykać musujących produktów.

Istnieje wiele ciekawych stylów, ich połączenie, a nawet kalejdoskop stylów. Oczywiście, aby stworzyć coś niesamowitego, wyjątkowego i bezbłędnego, łączącego wiele stylów w jedną całość, tylko profesjonalny projektant-projektant może to zrobić, ale każdy, kto chce, może pracować nad jednym konkretnym stylem niezależnie i całkiem dobrze.

Nie można zignorować tak ciekawych momentów, jak uczynienie salonu bardziej wygodnym, nowoczesnym i przyjemnym dla oka.

  • Podgrzewane podłogi będą doskonałym dodatkiem i stworzą przyjemną atmosferę dla gości - kapcie, przeziębienia, dyskomfort stóp (zimno) odejdą w przeszłość.
  • Świeże kwiaty, duże i piękne, w doniczkach lub kwietnikach z płytki idealnie wpasują się w każde wnętrze. Będą służyć jako odświeżacz, oczyszczacz powietrza i wyglądają luksusowo.
  • Jeśli w salonie znajduje się klatka schodowa lub krawężnik, powinny one zostać uzupełnione albo płytką dekoracyjną, albo płytką designerską. Choć jest drogie, może przynieść niesamowity szyk do wnętrza!


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-30


plitka-v-gostinoj-neochevidnie-vozmozhnosti-32-foto-31

Te trzy małe, na pierwszy rzut oka, subtelności mają szerokie znaczenie: używanie ich w salonie będzie tylko plusem!

Pin
Send
Share
Send
Send