Płytka w podłodze salonu i ceramice ściennej lub kafelkach, projekt i wykończenie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytka w salonie: możliwości nieoczywiste (32 zdjęcia)

Wcześniej uważano, że użycie płytek w obszarze mieszkalnym powinno mieć miejsce na niektórych obszarach, uważano, że tworzy ono zimno i nie jest tak piękne we wnętrzu, tak wiele uwagi nie poświęcono płytce, producenci „stemplowali” ten sam typ płytek do rozmiaru i tej samej jakości (skład ). Z biegiem czasu gusta i preferencje zaczęły się zmieniać, a smak umiejętności projektowych i indywidualne wnętrze wróciły do ​​kraju. Płytka zaczęła być używana nie tylko w kuchni i łazience.Obecnie płytki są używane do dekoracji ścian w salonie (pionowo, poziomo, wzorzyste, prefabrykowane), podłogi, kominka, wbudowanego akwarium (basen z gadami), łuków, klombów.

W ciągu ostatnich kilku dekad wybór i produkcja wzrosły tak bardzo, że reprezentują szeroki zakres. Ogromna liczba różnych rodzajów płytek, wzory na nim zachwycają nawet najbardziej wybrednych klientów.

Płytki w salonie

Decydując się na jakość i trwałość w pomieszczeniu, w którym odbywa się naprawa, dając pierwszeństwo kafelkom, możesz bezpiecznie eksperymentować z kolorowymi rozwiązaniami. Łącząc style, stwórz swój własny projekt.Płytki podłogowe do salonu i ściany mogą mieć różne rozmiary, powłoki i jakość. Bardziej pospolita płytka kwadratowa - idealnie pasuje zarówno do podłogi, jak i do ściany, idealnie i równomiernie łącząc się w rysunek. Prostokątne płytki podłogowe są często używane do dekoracji lub linii ciągłych, krawędzi wzoru, uzupełniając obraz i czyniąc go wyjątkowym.

Uważa się, że im cieńsza płytka, tym lepiej, ale musi być bardzo trwała.

Płytki lustrzane we wnętrzu salonu - główna zaleta w zwiększaniu przestrzeni. Możesz stworzyć wspaniały wygląd salonu, dodając kafelki lustrzane do niektórych obszarów, będzie wyglądać świetnie. Ktoś musi zasmakować we wnętrzu lustra na podłodze, podczas gdy inni wolą połączyć go z inną płytką. W każdym razie jest tak piękny, że będzie wyglądał przyzwoicie w każdej grze projektowej.
Płytki ceramiczne do salonu są szeroko stosowane we wszystkich odmianach: po przekątnej, w pionie, poziomo, panoramicznie i tak dalej. Powłoka ceramiczna wygląda niesamowicie pięknie w dużych pomieszczeniach, zwłaszcza jeśli jest to gotowy rysunek:

  • panorama;
  • abstrakcja;
  • krajobraz;
  • panel;
  • ramka.

Marmurowe płytki do salonu na podłodze - to droższy rodzaj dekoracji pokoju, ponadczasowy klasyk, uwielbiany przez wielu. Ta płytka służy do zwiększenia przestrzeni, tworzy przyjemną atmosferę. Płytka marmurowa jest bardzo łatwa w montażu, obraz wygląda idealnie.

Płytka do salonu - modna i wygodna, to główna płytka plus. Szczególnie dobrze, że taka płytka jest bardzo cienka i nie przyjmuje kwadratury. Z tego kafelka montuje się popularny rysunek szachownicy.
Płytki chodnikowe do salonu na podłodze, które wielu woli używać w domu, ponieważ ma właściwości szorstkości i wyglądu kamieni naturalnych, wygląda bardzo imponująco i nietypowo.

Wizualna korekta przestrzeni za pomocą płytek

Przy pomocy różnych rodzajów płytek można bardzo dobrze stworzyć pożądany efekt przestrzeni. Wykonywanie mniej lub bardziej oddzielnych obszarów mieszkalnych, zwłaszcza salonu, ponieważ często ma duży obszar.Wiele osób ma trudności z poruszaniem się w jaki sposób zrobić lepiej, jaki kolor wybrać, model i rodzaj płytki. Warto znać jedną zasadę, która będzie przydatna na zawsze i absolutnie wszyscy: zwiększą się jasne tony, ciemne odcienie zmniejszą przestrzeń. Taka prosta kombinacja technologii pomoże pozbyć się niepotrzebnych zmartwień i podjąć niezbędną i właściwą decyzję.Aby zmniejszyć obszar, wystarczy wziąć najciemniejsze odcienie, ale aby zwiększyć, lepiej użyć kilku sztuczek. Jasny kolor zwiększy przestrzeń, ale nie tak bardzo, jak w przypadku użycia obu technik, wtedy strefa stanie się jeszcze większa.

Ukośne kombinacje kafelków ogromnie poszerzą salon, a kolor światła sprawi, że będzie lżejszy i bardziej promienny.

Będzie wspaniale, jeśli w tym samym czasie wszystko będzie używane. Płytki dekoracyjne - wzory są znakiem luksusu i smaku!Dekoracja płytek i wnętrze salonu

Malowidła na płytki

Jasne i niezwykłe rysunki, często fantastyczne, takie jak 3D i grafika pojawiły się na płytce stosunkowo niedawno i stały się już ulubionym tematem wśród młodych ludzi, ale starsze pokolenie nie jest przeciwne zróżnicowaniu swoich wnętrz!Płytka 3D

Dość drogie, rzadkie i dopiero zaczyna nabierać tempa w sprzedaży i produkcji. Marzenie gospodyń domowych i kobiet biznesu, oligarchów i zwykłych pracowników. Poza konkurencją jest to najdroższa i nierealistycznie piękna płytka. Może być używany w dowolnym miejscu mieszkania.

Płytki dekoracyjne

Służy do dekoracji i dodania wzoru, gotowego pomysłu, stworzenia niesamowitego obrazu. Może być pod kamieniem, skórą, cyrkoniami, koralikami, elementami architektonicznymi, imitować startą cegłę.To tylko niewielki ułamek i bardziej popularne wzory płytek dekoracyjnych. Dzieci i dorośli po prostu nie mogą przebywać w sklepie i dotykać musujących produktów.

Style i kombinacje stylów

Istnieje wiele ciekawych stylów, ich połączenie, a nawet kalejdoskop stylów. Oczywiście, aby stworzyć coś niesamowitego, wyjątkowego i bezbłędnego, łączącego wiele stylów w jedną całość, tylko profesjonalny projektant-projektant może to zrobić, ale każdy, kto chce, może pracować nad jednym konkretnym stylem niezależnie i całkiem dobrze.

Na przykład, klasyk nie lubi zbyt wielu pretensjonalności i jasności, tutaj niezbędna jest powściągliwość. Trochę romantyzmu nie zapobiegnie subtelnej naturze, nie ma potrzeby uciekania się do różnorodnych ozdób, wystarczy jeden ciągły wzór i więcej wystroju. Stary styl mówi sam za siebie, tutaj każdy natychmiast przedstawia sposób, w jaki widzi fragmenty, bardziej kochane i zapamiętane z książek, filmów, muzeów. Być może są to najsłynniejsze style, w których można łatwo łączyć płytki i swój pomysł, osobisty projekt.

Przydatne wskazówki

Nie można zignorować tak ciekawych momentów, jak uczynienie salonu bardziej wygodnym, nowoczesnym i przyjemnym dla oka.

  • Podgrzewane podłogi będą doskonałym dodatkiem i stworzą przyjemną atmosferę dla gości - kapcie, przeziębienia, dyskomfort stóp (zimno) odejdą w przeszłość.
  • Świeże kwiaty, duże i piękne, w doniczkach lub kwietnikach z płytki idealnie wpasują się w każde wnętrze. Będą służyć jako odświeżacz, oczyszczacz powietrza i wyglądają luksusowo.
  • Jeśli w salonie znajduje się klatka schodowa lub krawężnik, powinny one zostać uzupełnione albo płytką dekoracyjną, albo płytką designerską. Choć jest drogie, może przynieść niesamowity szyk do wnętrza!Te trzy małe, na pierwszy rzut oka, subtelności mają szerokie znaczenie: używanie ich w salonie będzie tylko plusem!