Wnętrze Różowy Baby Room For Girl - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pokój dziecięcy w kolorze różowym: raj dla dziewczyn (31 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wraz z pojawieniem się dziecka w rodzinie pojawia się pytanie, jak wyposażyć pokój dziecięcy, aby dziecko było wygodne i przyjemne tam być. Różowe (dla dziewczynki) i niebieskie (dla chłopca) są uważane za tradycyjne kolory dekoracji. Pomimo klasycznego podziału, nie powinniśmy zapominać, że wykorzystanie nowoczesnych elementów wystroju i innych kolorów we wnętrzu pomoże również stworzyć stylowy i piękny pokój.


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-2


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-3

Optymalne rozwiązanie kolorystyczne

Baby pink to marzenie większości dziewcząt. Ten kolor tworzy magiczną atmosferę.

Różowy jest kolorem złożonym, w wersji klasycznej składa się z czerwieni z dodatkiem bieli, ale może również mieć nuty purpurowe, niebieskie lub pomarańczowe.


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-4


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-5


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-6


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-8


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-9

Do projektowania przedszkola w kolorze różowym możesz użyć tych kolorów:

  • Biały Połączenie bieli i różu doda elegancji, powagi i czułości pomieszczenia. Na przykład ściany i pościel mogą być urządzone w delikatnym różowym kolorze, a meble w przedszkolu mogą być białe.
  • Szary Zrównoważy kolor główny, doda poczucia spokoju, stabilności.
  • Żółty Dodaj pozytywne i energii. Jasnożółte elementy wnętrza pomogą pozbyć się senności, dodać witalności i aktywności.
  • Zielony Klasyczne połączenie samej natury: różowy kwiat na zielonej łodydze. Połączenie tych kolorów będzie harmonijne i piękne.
  • Niebieski Osobliwa kombinacja. Jednak odpowiednio dobrane odcienie pomogą stworzyć stylowy pokój. Jednocześnie lepiej jest użyć go do dekoracji pokoi dziecięcych w nowoczesnym stylu.
  • Brown Różowe i brązowe - kontrastujące kolory, ale ich połączenie okazuje się delikatne i harmonijne. Różowy pokój dziecięcy z brązowymi akcentami zadowoli dziewczynę, ponieważ te neutralne kolory można rozcieńczyć jasnymi elementami.

Kiedy kolorystyka jest ważna, wybierz kolory z jednej palety - ciepłej lub zimnej. W pokoju wychodzącym na północ, bardziej odpowiedni projekt z ciepłymi kolorami, a na stronę słoneczną można zastosować zimną gamę odcieni.

Jeśli pokój jest mały, lepiej nie używać jasnego różu na ścianach i meblach, ponieważ wizualnie zmniejszy to pokój i zwiększy meble. Można go jednak użyć do kontrastu, na przykład, aby jedna ściana była jasna, a reszta - jasna, wizualnie doda objętość.


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-10


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-11


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-12

Różowy kolor w dzieciństwie i okresie dojrzewania

Większość dziewczyn marzy o wróżkach i księżniczkach, a ich wizerunek kojarzy się z różem. Jest także utożsamiany z czułością, magią i szczęściem. Gdy dziecko dorośnie, ilość różu zmniejszy się, ale nadal pozostanie w szczegółach, elementach swoich ulubionych rzeczy.


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-2.jpeg">


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-13


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-15


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-3.jpeg">

Od urodzenia do 3 lat

W tym wieku dziecko nadal nie wyraża konkretnych życzeń dotyczących rejestracji, dlatego rodzice sami decydują o wszystkim. Biorąc pod uwagę fakt, że sen w tym wieku jest podstawą rozwoju dziecka, kolory pokoju dziecka powinny być spokojne, nie prowokujące. Ozdobiony jest pastelowymi odcieniami różu z dodatkiem neutralnych kolorów, na przykład białego, kremowego, jasnobeżowego lub jasnoszarego.


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-16


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-17


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-18

Od 3 lat do 11 lat

Dziecko zaczyna interesować się wszystkim wokół, lubią jaskrawe kontrastujące kolory. Dziewczynka dorasta i już wyraziła swoje życzenia dotyczące projektu pokoju. Do wnętrza dodaje się jasne akcenty, mogą to być zarówno elementy dekoracyjne, jak i meble.


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-19


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-20


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-21

Starsze niż 11 lat

Wielu rodziców projektuje pokój od kilku lat, ponieważ nie mają możliwości częstej zmiany wnętrza. Jeśli projekt odbywa się w ten sposób, konieczne jest przygotowanie, że w okresie dojrzewania dziecko w kolorze różowym może nie lubić dziewczyny. Na tej podstawie projekt musi być funkcjonalny.


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-22


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-23


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-24

Jeśli projekt pokoju pojawia się w młodszym wieku, w celu zadowolenia dziecka i jednocześnie przygotowania do przyszłego dojrzewania, różowy kolor jest używany w projekcie, ale nie w podstawowych szczegółach wnętrza. W kolorze różowym można zaaranżować pościel, pokrowce na krzesła, drobne elementy wystroju. Z biegiem czasu, jeśli dorosła dziewczyna nie chce widzieć swojego pokoju w kolorze różowym, możesz łatwo zmienić różowy kolor we wnętrzu na inny.


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-25


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-26


detskaya-komnata-v-rozovom-cvete-devichij-raj-31-foto-27

W ten sposób różowy pokój dziecięcy, odpowiednio ozdobiony w kolorze, da dziewczynie morze pozytywnych emocji. W niej może czuć się jak prawdziwa księżniczka i ulegać marzeniom o magii. W okresie dojrzewania projekt kolorystyczny można łatwo zmienić bez naruszania wnętrza przedszkola.

Pin
Send
Share
Send
Send