Bordowa łazienka z białymi płytkami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Bordowa łazienka: luksus i elegancja (28 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Czasami nie chcesz urządzać łazienki jasnymi kolorami, które są wszystkim znane. Próbując uciec od zwykłych, wielu interesuje się kolorem bordo. Na zdjęciach burgundowa łazienka wygląda niesamowicie, ale ludzie, którzy chcą znaleźć coś w zamian za znudzone lekkie odcienie, są przerażeni faktem, że bordowy kolor jest raczej ciemny. Więc wizualnie zwęża się i tak małe łazienki. Niewątpliwie projekt łazienki w kolorach bordo jest bardziej odpowiedni dla tych, którzy mają przestronną, ale nawet zwykłą łazienkę, można z powodzeniem urządzić, jeśli odpowiednio połączono bordo z neutralnymi odcieniami.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-2


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-3

Cechy cienia

W średniowieczu burgund był używany w heraldyce, aby podkreślić jego wysoką pozycję w społeczeństwie. Powszechnie zabroniono używania tego koloru. Teraz ten kolor wiąże się także z bogactwem i szacunkiem.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-4


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-5


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-6

Kolor wina, pachnących róż i dojrzałych czereśni uzyskuje się przez zmieszanie czerwieni i brązu, dzięki czemu cechy tych kwiatów są nieodłącznym elementem szlachetnych bordów. Od czerwieni dostał energię, pasję, poświęcenie i zmysłowość. Z brązowego - niezawodność, odwaga, stałość. Bordeaux symbolizuje mądrość, dojrzałość, nie ma w niej agresywności czerwieni, tylko pewność właściwej poprawności. Jednocześnie pozwala skoncentrować się na myślach i zwiększyć wydajność.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-9


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-10

Przykłady kombinacji kolorów

Jak już zrozumiałeś, niemożliwe jest uzyskanie naprawdę dobrego wyniku, dekorując pokój wyłącznie kolorem bordowym. Do łazienki nie wydawało się ciemno i niepozornie, trzeba rozcieńczyć ten nasycony kolor.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-11


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-12

Biały

Takie połączenie kontrastu będzie wyglądało idealnie w każdym pomieszczeniu, nie tylko w łazience. Różnice tej kombinacji mogą być różne. Nasycone kolory ścian można uspokajać śnieżnobiałymi oprawami. Dodaj oprawy oświetleniowe, matę do kąpieli, ramę lustra, ręczniki i zasłonę prysznicową - a pokój natychmiast nabiera majestatycznego wyglądu, tracąc niepotrzebną wagę. Również biała podłoga będzie doskonałym dodatkiem do bordowej płytki na ścianach.

Marmur biały i jasny bordowy można stosować jednocześnie do ścian. Na przykład połóż jasną płytkę na górze i użyj wiśniowego cienia poniżej. Sufity w takim pomieszczeniu będą wizualnie wyższe.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-13


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-14

Beżowy

Ten szlachetny kolor sprawi, że wnętrze stanie się bardziej delikatne i kojące. Analogicznie do bieli można rozcieńczyć beżowy burgund. Tak więc łazienka będzie nie tylko stylowa, ale także niesamowicie wygodna. Bordowe płytki do łazienki będą wyglądać bardzo elegancko, jeśli zostaną połączone z beżem.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-16


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-17

Brown

Popularna kombinacja do stylu country. Nadaje się tylko do przestronnych pomieszczeń, ponieważ ciemne kolory wizualnie sprawią, że standardowa łazienka będzie malutka. Ściany wiśniowe można uzupełnić o szafki vintage. Podłoga wykonana jest z drewnianych desek lub płytek, stylizowanego drewna. Możesz pokryć ściany drewnianymi panelami i ozdobić pokój burgundowymi koszami na pranie, matą do kąpieli i lampami. Rezultatem będzie rodzaj rustykalnego szyku.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-18


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-19

Srebrny

Możesz użyć tylko wykończenia, takiego jak złoto, i możesz zainstalować srebrną instalację wodociągową. Ten odcień będzie odbijał promienie światła, dzięki czemu pomieszczenie będzie bardziej przewiewne. Kolor bordowy podkreśla godność srebra i sprawia, że ​​łazienka jest elegancka.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-20


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-21

Inne kolory

Odważna kombinacja bordo + czerń. To z pewnością podkreśli dobry smak właściciela, nie zapomnij tylko dodać lekkich plam, aby nie przesadzić.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-22


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-23

Uzupełnieniem pokoju różowym jest zdradzenie jej czułości. W łazience panuje atmosfera spokoju i romansu. Mata do kąpieli, akcesoria łazienkowe, ręczniki, szlafroki - wszystkie te różowe rzeczy pomogą stworzyć przytulny i przytulny pokój.

Zielony i bordowy wyglądają spektakularnie razem, ale ta kombinacja odcieni ma osobliwość: szybko się męczymy, więc ta kombinacja jest zalecana w pomieszczeniach, w których osoba spędza trochę czasu. Łazienka jest w porządku.


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-24


bordovaya-vannaya-roskosh-i-elegantnost-28-foto-25

Oświetlenie

Większość łazienek jest mała. Jeśli dominującym kolorem dekoracji jest bordo, to pokój stanie się jeszcze mniejszy. Szkoda będzie, jeśli poświęcisz dużo wysiłku, czasu i pieniędzy na luksusową łazienkę, w wyniku czego wyjdzie coś przypominającego jaskinię.

Pin
Send
Share
Send
Send