Sztucznie starzone meble z sosny lub dsp w stylu prowansalskim, starzenie się w warunkach domowych własnymi rękami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Starzejące się meble: stworzyć atmosferę komfortu (32 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Starzejące się meble to oryginalne rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają projektanci. We wnętrzach kawiarni, klubów i restauracji antyczne meble stały się już znanym elementem. A wszystko ze względu na fakt, że każda instytucja pomaga stworzyć własny, wyjątkowy wygląd, właściciele nie mogą się oprzeć.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto.png">

Również sztucznie starzone meble zdobią wiejskie domy. Zgadzam się, że każde wnętrze domku stanie się bardziej interesujące, jeśli będzie wyglądało jak zdjęcie ze starej książki.

Projektanci mają ponad rok preferencji dla mebli wykonanych z naturalnych materiałów. Wynika to z faktu, że ten materiał ma wiele przydatnych właściwości:

  • Łatwo harmonizuje ze wszystkimi kolorami.
  • Używane absolutnie w dowolnym stylu.
  • Sprawia, że ​​każda atmosfera jest komfortowa.
  • Nie z mody.

Specjalną niszą są meble wykonane ze starego drewna. Różni się nie tylko wysoką jakością, ale także wyjątkowym wyglądem. Antyki mają niewytłumaczalny urok i tajemnicę. Niosą w sobie tajemnice przeszłości, dlatego z wiekiem stają się coraz bardziej wartościowe. To sprawia, że ​​są naprawdę ekskluzywne.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-4


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-5

Wiekowe meble w różnych stylach

Projektanci wykorzystują pół-antyczne drewniane meble, aby stworzyć wnętrze różnych trendów stylistycznych.

Czasami sytuacja jest ściśle utrzymywana w ramach jednej koncepcji, aby przekazać prawdziwe cechy wybranego czasu. Zdarza się, że stary produkt jest używany jako akcent. Na przykład skrzynia w starym stylu może wyróżniać się na tle nowoczesnego wnętrza.

Taki kontrast przyciąga uwagę i nadaje pomieszczeniu oryginalności.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-8


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-9

Meble w stylu prowansalskim sprawią, że każdy dom będzie przytulny i doda szczególnego rustykalnego uroku. Paleta kolorów obejmuje delikatne pastelowe kolory, które można rozcieńczyć jasnymi akcesoriami, aby dodać bogactwa. Możesz również malować wzory mebli motywami kwiatowymi.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto.jpeg">


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-11

Rzeczy ze starego drewna będą dyskretnie pokazywać innym, że właścicielem domu jest osoba o wykwintnym smaku. Ponadto stare meble są warte dużo pieniędzy, co oznacza, że ​​wskaże bogactwo materialne właściciela. Wykazano zarówno wysoką pozycję człowieka w społeczeństwie, jak i jego pogląd na życie kochający wolność.

Muzyka country

Styl, którego nazwa oznacza „rustykalny”. Najczęściej jest używany, tworząc kuchnie i jadalnie. Charakterystycznymi cechami mebli tego stylu są szorstka powierzchnia, wyraźne linie o regularnym kształcie, pół-antyczne meble lub właściwie stare, z grubsza przewrócone.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-15


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-16

Szorstki i prosty styl wygląda bardzo nietypowo.

Starzejące się meble pomagają stworzyć atmosferę komfortu i spokoju, jak na górskich wzgórzach. Oprócz mebli, belki na suficie są również postarzane.

Potrzebna jest również drewniana podłoga z imitacją starości.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-17


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-3.jpeg">

Gdzie zdobyć antyczne meble?

Istnieje kilka opcji odpowiedzi na to pytanie:

  1. Jeśli pozwalają na to finanse, każdy sklep z antykami oferuje kilka opcji dla takich mebli. Ale ponieważ te rzeczy są ekskluzywne, nie każdy może sobie na nie pozwolić.
  2. Kupuj nowoczesne meble, które zostały specjalnie sztucznie postarzone. Ta pozycja wymaga również inwestycji finansowych, choć nie tak dużych jak poprzednia.
  3. Aby znaleźć meble z ubiegłego stulecia od babć lub w kraju, a następnie samemu je zestarzeć. Jeśli nie znaleziono niczego odpowiedniego, możesz kupić niedrogie przedmioty w sklepie z prowizjami lub w zwykłym sklepie, a następnie tworzyć własne niepowtarzalne arcydzieła własnymi rękami.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-18


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-19

Jak samemu starzeć meble?

Każdy może zrobić stare meble własnymi rękami. Kupiłeś lub znalazłeś jakiś mebel. Pożądane jest, aby były niedrogie meble z surowej sosny. To drzewo ma miękkie drewno, co ułatwia tworzenie ulgi. Meble i płyty wiórowe.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-4.jpeg">


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-20

Aby proces starzenia się w domu zakończył się sukcesem, należy kupić skórkę szlifierską, farbę (pożądany odcień), dobrą szczotkę (aby kosmki nie wypadły), przezroczysty lakier na bazie alkidów i pastę kalco.


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-21


sostarennaya-mebel-sozdaem-atmosferu-uyuta-32-foto-22

Jak zacząć modyfikować?

Czyszczenie

Jeśli przedmiot jest nowy, nie będziesz musiał go wycierać brudem. W przeciwnym razie usuń cały brud z powierzchni. Następnie uzbrojony w papier ścierny usuń spadające kawałki farby i lakieru. Nie bój się, jeśli częściowo pozostanie.

Nawet jedna starsza rzecz w domu pomoże stworzyć bardziej komfortową atmosferę. Zabytkowe meble z pewnością zadowolą oczy właścicieli i zachwycą gości.

Pin
Send
Share
Send
Send