Projekt wnętrz małej i wąskiej sypialni połączonej z balkonem lub loggią w mieszkaniu, wzory na 18 m2 - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt sypialni z balkonem - rozbudowa i podział na strefy pokoju (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli jesteś właścicielem małej sypialni, nie spiesz się, aby zniechęcić się, nowoczesne rozwiązanie projektowe przyjdzie Ci z pomocą - sypialnia połączona z balkonem. Decyzja ta staje się szczególnie ważna, jeśli w domu jest małe dziecko i wymagana jest dodatkowa przestrzeń. Połączony balkon z pokojem pozwoli na zakup dodatkowych metrów kwadratowych, gdzie można zainstalować meble dla dzieci, stworzyć biuro osobiste, kącik relaksacyjny, mini bibliotekę lub inne oryginalne opcje.


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-2


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-3

Rozważ korzyści, które uzyskujesz, łącząc sypialnię z loggią:

  • Ekspansja kosmiczna;
  • Dodatkowe oświetlenie;
  • Przy odpowiedniej dekoracji mieszkanie stanie się znacznie cieplejsze;
  • Możliwość stworzenia dodatkowego mini-pokoju.

Jedyną wadą jest papierkowa robota. Ponieważ usunięcie przegrody balkonowej jest przebudową, należy zająć się stroną dokumentacyjną: zebrać wszystkie niezbędne zezwolenia od odpowiednich władz.

Jak rozpocząć naprawę?

Przede wszystkim projekt sypialni z balkonem należy rozpocząć od działań mających na celu izolację przyszłej przestronnej sypialni, a także wykonanie wysokiej jakości wykończenia pokoju:

  • Balkon musi być przeszklony nowoczesnymi podwójnymi szybami. Konieczne jest nadanie pierwszeństwa ramom trzykomorowym, co pomoże utrzymać ciepło w domu, a także uchroni cię przed niepotrzebnym hałasem z ulicy.
  • Zwróć uwagę na ściany i sufity balkonu, ze względu na nadmierną wilgoć, możliwe jest formowanie ścian, dlatego do wykończenia sufitów i ścian używaj tylko wysokiej jakości materiałów.
  • Aby utrzymać maksymalny komfort w takiej sypialni, musisz profesjonalnie podchodzić do kwestii izolacji balkonów.

Aby połączony pokój stał się nie tylko wygodny, ale także funkcjonalny, istnieją różne rodzaje strefowania pomieszczeń:

Dwa tereny rekreacyjne

Aby wdrożyć taki plan, konieczne jest zburzenie ściany za pomocą okna, które dzieli pokój z balkonem. W ten sposób można uzyskać dwie strefy do rekreacji, w identycznym lub innym stylu. Możliwe jest dzielenie stref za pomocą łuku lub przegrody. Na balkonie można ustawić stół z krzesłami, udekorować ściany różnymi roślinami wspinaczkowymi, w końcu otrzymasz świetne miejsce na relaks.


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-6


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-7

Oddzielenie terytorium przez parapet

Do projektowania sypialni 18 metrów kwadratowych. m. będzie doskonałym rozwiązaniem, aby podzielić przestrzeń parapetu. W takim przypadku nie będziesz musiał całkowicie zburzyć ściany, wystarczy usunąć okno i drzwi balkonowe, dzięki czemu otrzymasz pokój podzielony na dwie strefy. Parapet może służyć jako element wystroju: zdobiony w formie małego stolika, baru, ozdobiony figurkami i świeżymi kwiatami lub znaleźć inne rozwiązanie, w zależności od stylu, który chcesz uosabiać.

Inne opcje zagospodarowania przestrzennego

Jeśli ściana balkonu zostanie całkowicie zburzona wraz z oknami i drzwiami, powstałą przestrzeń można podzielić za pomocą dekoracyjnych zasłon. Zasłony w sypialni z balkonem można również zainstalować, aby oddzielić terytorium. Jeśli chcesz użyć dodatkowych metrów kwadratowych w innym temacie, musisz zainstalować przesuwany ekran, przykleić tapetę w obszarze balkonu w innym kolorze i zainstalować meble i dekoracje w zależności od planowanego stylu.


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-8


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-9


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-10

Główną cechą projektu małej sypialni, która musi być przemyślana przed rozpoczęciem przebudowy: czy zrobić balkon i sypialnię, czy też opuścić przegrodę oddzielającą, ponieważ projekt - projekt sypialni - będzie od niej zależał. Należy również natychmiast zdecydować, czy sypialnia połączona z balkonem jest urządzona w tym samym stylu, czy każda strefa będzie wykonana w innym temacie.


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-12


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-13

Dekoracje i kolory

Zastanów się nad przydatnymi wskazówkami, które pomogą ci połączyć loggię z sypialnią w bardziej przestronny i przytulny sposób:

  • Wnętrze sypialni z balkonem musi być wykonane w tym samym lub podobnym stylu.
  • Powierzchnia balkonu powinna mieć wyraźniejsze kolory, w przeciwieństwie do sypialni.
  • Sypialnia z dostępem do balkonu powinna być wykonana w zależności od lokalizacji, jeśli sypialnia jest po słonecznej stronie, dawać pierwszeństwo zimnym odcieniom, a jeśli strona jest pozbawiona światła słonecznego, tworzyć sztuczne ciepło w pomieszczeniu, używając ciepłych odcieni do naprawy.

Nowoczesne pomysły wykończeniowe podłóg i sufitów

W obszarze balkonu najlepiej używać laminatu lub parkietu z ogrzewaniem. Błyszczący sufit stretch z wieloma lampami wizualnie wyciąga pokój. Aby zaprojektować wąską sypialnię, można zwiększyć sufit lub odwrotnie niższy, na przykład, dwupoziomową opcję suchej zabudowy, na obwodzie, na którym zostanie zainstalowana taśma LED, taki sufit będzie główną atrakcją Twojego wnętrza.

Naprawę wykonujemy, kupując meble

Jeśli mała sypialnia z balkonem jest tak mała, że ​​ledwo mieści się w niej łóżko i stolik nocny, poszerzając obszar poprzez połączenie loggii i sypialni, można zorganizować garderobę w strefie balkonu. Aby to zrobić, nie trzeba kupować wielu różnych szafek nocnych i komody, tylko jedną przestronną szafę z lustrzanymi drzwiami. Takie stylowe rozwiązanie pomoże wizualnie rozszerzyć terytorium, a także pomieścić wszystkie Twoje rzeczy.


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-16


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-17


dizajn-spalni-s-balkonom-rasshirenie-i-zonirovanie-komnati-20-foto-18

Pin
Send
Share
Send
Send