Szafka do narożnego narożnika lub coupe Wbudowana klapa lub pcv, opcje przechowywania narzędzi na loggii - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szafa na balkonie: rodzaje wzorów i wzorów (28 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie każdy może pochwalić się dużą powierzchnią mieszkania. A ponieważ przestrzeń do przechowywania jest zawsze niewystarczająca. Korzystanie z balkonu w tym celu nie jest rzadkością. Ale aby rzeczy nie gromadziły się chaotycznie i nie zaśmiecały całej przestrzeni, należy zainstalować wygodną szafę z wieloma sekcjami, działami, półkami. Ponadto można go wykorzystać do przekształcenia balkonu w biuro, bibliotekę, sklep z igłami lub po prostu stylowy pokój.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-2


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-3

Którą szafkę wybrać?

Jeśli zdecydujesz się zainstalować szafę do przechowywania rzeczy i małych rzeczy na balkonie, powinieneś wziąć to pod uwagę przed naprawą, przebudową mieszkania i wykończeniem balkonu. Ale nawet w sytuacji wynajmu mieszkania zawsze możesz znaleźć i zainstalować odpowiedni wariant szafki na balkonie. Na przykład PVC - są lekkie, łatwe w montażu i demontażu. Można w nich przechowywać wszystko: od warzyw po motki przędzy, zabawki i narzędzia pracy. Taka szafka podczas przenoszenia jest łatwo demontowana i transportowana do nowego miejsca zamieszkania.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-4


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-5


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-6

Jeśli mieszkanie należy do Ciebie, możesz wybrać projekt, materiał, dokładne wymiary szafki, liczbę półek i sekcji, drzwi przesuwne - wszystko będzie zależało od celu, w jakim szafka jest używana. Na przykład możliwe jest wbudowanie w rozkładany stół i zainstalowanie oświetlenia, a następnie balkon zmieni się w miejsce pracy. Lub zainstaluj chowaną półkę z maszyną do szycia - balkon stanie się ulubionym miejscem szwaczki i jej warsztatu. Szafa z wieloma półkami i sekcjami do przechowywania książek i fotel zainstalowany na balkonie przekształci ją w małą bibliotekę.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-8


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-9

Materiały do ​​szafek balkonowych

Układ balkonu lub loggii jest nie tylko użyteczny, ale także interesujący. Przecież jest okazja, aby pokazać wyobraźnię i zamienić niewielką część mieszkania w przytulne, funkcjonalne pomieszczenie. Szafki do przechowywania mogą być wykonane z różnych materiałów, z których każdy ma swoje zalety.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-10


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-11

Płyty wiórowe

Praktyczny, dość trwały materiał. Popularny ze względu na przystępną cenę. Meble wykonane z laminowanej płyty wiórowej wytrzymują duże obciążenia, są trwałe, stabilne i długie. Łatwo jest stworzyć szafę o dowolnym kształcie i rozmiarze z talerzy, ponieważ są łatwe w użyciu i nie wymagają dużego wysiłku i umiejętności. Dlatego możliwe jest samodzielne wykonanie szafy z płyty wiórowej, aby ozdobić ją do gustu, ulepszyć projekt, malować. Do wzmocnienia struktury użyto siatki gipsowej lub papieru wzmacniającego.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-12


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-13

Naturalne drewno

Meble z ekologicznych, naturalnych materiałów są zawsze cenione - wygląda elegancko, zdobi wnętrze, nie szkodzi zdrowiu, jest trwałe i bardzo trwałe. Narożna szafa na balkonie drzewa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy dostrzeżesz loggię w stylu ekologicznym. Drewniana szafa na balkonie jest dość trudna w obsłudze i montażu. Dlatego konieczne jest powierzenie jej specjalisty ds. Instalacji.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-14


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-15

Metalowe tworzywo sztuczne

Popularny materiał, który charakteryzuje się niskim kosztem i dobrą trwałością produktów. Metalowa obudowa jest odporna na wilgoć, lakierowana podstawa aluminiowa jest odporna na działanie promieni słonecznych, a także niskie temperatury, które są powszechne na balkonie, szczególnie nieogrzewane i nieszkliwione. Istnieje wiele wariantów szaf metalowo-plastikowych, więc każdy może znaleźć dokładnie to, co ma do gustu i torebki, a także pod względem funkcjonalności. Półki w plastikowej szafce wytrzymują obciążenie do 40 kilogramów.

Szczególnie popularna jest wbudowana szafa z paneli ściennych na balkonie, którą łatwo można zrobić.

Zanim zaczniesz robić taką szafkę, przestudiuj zdjęcia podobne do Internetu, dokonaj pomiarów, obliczeń i zacznij. W zależności od wielkości i konstrukcji szafy zależy od liczby arkuszy okładziny.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-16


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-17

Uważaj, że drzewo bardzo źle przenosi spadki temperatury i nadmierną wilgoć, dlatego produkty z niego wykonane są zdeformowane. Dlatego warto zająć się izolacją balkonu i kitem wszystkich pęknięć na nim. Wybierając szafkę na balkonie, zastanów się, czy jest przeszklona, ​​czy nie i na tej podstawie wybierz materiał.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-18


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-19

Zaprojektuj szafki na balkonie

Inną ważną cechą przy wyborze jest projekt produktu. Odpowiada za funkcjonalność i wygląd produktu. Szafy na loggie i balkony mogą mieć następujące wzory:

  • Wbudowany - jest wykonywany na indywidualne zamówienie z uwzględnieniem rozmiarów i preferencji klienta, jest ustalony na stałe i nie podlega ruchom. Dostępne są szafy z drzwiami wahadłowymi i przesuwnymi. Pierwsza zajmuje minimum miejsca, taka szafa na balkonie może być otwarta tylko w połowie. Obudowa z drzwiami na zawiasach wymaga miejsca, aby otworzyć drzwi, ale jest tańsza w produkcji, dlatego jest to najczęstsza opcja, ekonomiczna.
  • Szafa z roletami. Dzięki roletom jest kompaktowy, nie wymaga dużo miejsca. Możesz zainstalować pełną wysokość balkonu i poziom parapetu. Taka szafka praktycznie łączy się ze ścianą i nie jest widoczna na zewnątrz. Składany akordeon może otworzyć dostęp do treści bez trudności i barier, a taki produkt może trwać do 10 lat.
  • Szafka podłogowa. Ogrzewany futerał nadaje się do przechowywania warzyw, owoców. Szafki te są wyposażone w różne szuflady o różnych kształtach, rozmiarach i głębokościach. Ten rodzaj konstrukcji doskonale nadaje się do przechowywania narzędzi. Oprócz szuflad można wyposażyć miejsce, w którym wygodnie będzie przechowywać śrubokręty, młotki, śrubokręty, wyrzynarki i inne narzędzia, a także małe podziały na śruby, gwoździe, śruby i inne.
  • Wnęka elektryczna na balkonie jest odpowiednią opcją do przechowywania warzyw i innych produktów, w których nie ma ogrzewania. Szafka elektryczna utrzymuje temperaturę około + 7 stopni przez całą zimę, więc nawet w niskich temperaturach warzywa i owoce są dobrze zachowane.
  • Piwnica niszowa. Narożna wersja szafki balkonowej, która umożliwia wygodne wykorzystanie wolnej przestrzeni loggii do przechowywania dowolnych rzeczy, zajmuje minimalną przestrzeń.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-21


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-22

Porady ekspertów

Projekt balkonu jest pomyślany jak wnętrze każdego innego pokoju. W końcu jest to część mieszkania, w której często będziesz odwiedzać. Ponadto powinien pokrywać się i być ekologiczny wraz z projektem całego mieszkania. Meble - ten sam mebel, który nadaje ton. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać nie tylko szafę odpowiednią dla materiałów i funkcjonalności na balkon i loggię, ale także taką, która będzie odpowiadała pomysłom stylistycznym.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-23


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-24

Szafka balkonowa nie powinna zaśmiecać przestrzeni, ale powinna być wygodna i kompaktowa: lepiej jest zainstalować wbudowaną szafkę na zamkniętej loggii. Jeśli twój balkon jest dość mały, rozważ opcję narożnika. Przy wyborze szafy należy również wziąć pod uwagę charakterystykę wilgotności i temperatury pomieszczenia. W końcu, aby produkt przetrwał wiele lat, musi wytrzymać zwiększoną wilgotność, światło słoneczne, zmiany temperatury. Zainstaluj szafki na balkonie muszą być na płaskiej i odpornej na wilgoć powierzchni.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-25


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-26

Szafa do przechowywania na balkonie jest niezbędnym atrybutem wielu mieszkań. Jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek i zaleceń, pomoże to zaoszczędzić miejsce i potrwa wiele lat.


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-27


shkaf-na-balkon-vidi-konstrukcij-i-dizajn-28-foto-28

Pin
Send
Share
Send
Send