Szafka do narożnego narożnika lub coupe Wbudowana klapa lub pcv, opcje przechowywania narzędzi na loggii - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szafa na balkonie: rodzaje wzorów i wzorów (28 zdjęć)

Nie każdy może pochwalić się dużą powierzchnią mieszkania. A ponieważ przestrzeń do przechowywania jest zawsze niewystarczająca. Korzystanie z balkonu w tym celu nie jest rzadkością. Ale aby rzeczy nie gromadziły się chaotycznie i nie zaśmiecały całej przestrzeni, należy zainstalować wygodną szafę z wieloma sekcjami, działami, półkami. Ponadto można go wykorzystać do przekształcenia balkonu w biuro, bibliotekę, sklep z igłami lub po prostu stylowy pokój.
Którą szafkę wybrać?

Jeśli zdecydujesz się zainstalować szafę do przechowywania rzeczy i małych rzeczy na balkonie, powinieneś wziąć to pod uwagę przed naprawą, przebudową mieszkania i wykończeniem balkonu. Ale nawet w sytuacji wynajmu mieszkania zawsze możesz znaleźć i zainstalować odpowiedni wariant szafki na balkonie. Na przykład PVC - są lekkie, łatwe w montażu i demontażu. Można w nich przechowywać wszystko: od warzyw po motki przędzy, zabawki i narzędzia pracy. Taka szafka podczas przenoszenia jest łatwo demontowana i transportowana do nowego miejsca zamieszkania.
Jeśli mieszkanie należy do Ciebie, możesz wybrać projekt, materiał, dokładne wymiary szafki, liczbę półek i sekcji, drzwi przesuwne - wszystko będzie zależało od celu, w jakim szafka jest używana. Na przykład możliwe jest wbudowanie w rozkładany stół i zainstalowanie oświetlenia, a następnie balkon zmieni się w miejsce pracy. Lub zainstaluj chowaną półkę z maszyną do szycia - balkon stanie się ulubionym miejscem szwaczki i jej warsztatu. Szafa z wieloma półkami i sekcjami do przechowywania książek i fotel zainstalowany na balkonie przekształci ją w małą bibliotekę.Materiały do ​​szafek balkonowych

Układ balkonu lub loggii jest nie tylko użyteczny, ale także interesujący. Przecież jest okazja, aby pokazać wyobraźnię i zamienić niewielką część mieszkania w przytulne, funkcjonalne pomieszczenie. Szafki do przechowywania mogą być wykonane z różnych materiałów, z których każdy ma swoje zalety.Płyty wiórowe

Praktyczny, dość trwały materiał. Popularny ze względu na przystępną cenę. Meble wykonane z laminowanej płyty wiórowej wytrzymują duże obciążenia, są trwałe, stabilne i długie. Łatwo jest stworzyć szafę o dowolnym kształcie i rozmiarze z talerzy, ponieważ są łatwe w użyciu i nie wymagają dużego wysiłku i umiejętności. Dlatego możliwe jest samodzielne wykonanie szafy z płyty wiórowej, aby ozdobić ją do gustu, ulepszyć projekt, malować. Do wzmocnienia struktury użyto siatki gipsowej lub papieru wzmacniającego.Naturalne drewno

Meble z ekologicznych, naturalnych materiałów są zawsze cenione - wygląda elegancko, zdobi wnętrze, nie szkodzi zdrowiu, jest trwałe i bardzo trwałe. Narożna szafa na balkonie drzewa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy dostrzeżesz loggię w stylu ekologicznym. Drewniana szafa na balkonie jest dość trudna w obsłudze i montażu. Dlatego konieczne jest powierzenie jej specjalisty ds. Instalacji.Metalowe tworzywo sztuczne

Popularny materiał, który charakteryzuje się niskim kosztem i dobrą trwałością produktów. Metalowa obudowa jest odporna na wilgoć, lakierowana podstawa aluminiowa jest odporna na działanie promieni słonecznych, a także niskie temperatury, które są powszechne na balkonie, szczególnie nieogrzewane i nieszkliwione. Istnieje wiele wariantów szaf metalowo-plastikowych, więc każdy może znaleźć dokładnie to, co ma do gustu i torebki, a także pod względem funkcjonalności. Półki w plastikowej szafce wytrzymują obciążenie do 40 kilogramów.

Szczególnie popularna jest wbudowana szafa z paneli ściennych na balkonie, którą łatwo można zrobić.

Zanim zaczniesz robić taką szafkę, przestudiuj zdjęcia podobne do Internetu, dokonaj pomiarów, obliczeń i zacznij. W zależności od wielkości i konstrukcji szafy zależy od liczby arkuszy okładziny.Uważaj, że drzewo bardzo źle przenosi spadki temperatury i nadmierną wilgoć, dlatego produkty z niego wykonane są zdeformowane. Dlatego warto zająć się izolacją balkonu i kitem wszystkich pęknięć na nim. Wybierając szafkę na balkonie, zastanów się, czy jest przeszklona, ​​czy nie i na tej podstawie wybierz materiał.Zaprojektuj szafki na balkonie

Inną ważną cechą przy wyborze jest projekt produktu. Odpowiada za funkcjonalność i wygląd produktu. Szafy na loggie i balkony mogą mieć następujące wzory:

  • Wbudowany - jest wykonywany na indywidualne zamówienie z uwzględnieniem rozmiarów i preferencji klienta, jest ustalony na stałe i nie podlega ruchom. Dostępne są szafy z drzwiami wahadłowymi i przesuwnymi. Pierwsza zajmuje minimum miejsca, taka szafa na balkonie może być otwarta tylko w połowie. Obudowa z drzwiami na zawiasach wymaga miejsca, aby otworzyć drzwi, ale jest tańsza w produkcji, dlatego jest to najczęstsza opcja, ekonomiczna.
  • Szafa z roletami. Dzięki roletom jest kompaktowy, nie wymaga dużo miejsca. Możesz zainstalować pełną wysokość balkonu i poziom parapetu. Taka szafka praktycznie łączy się ze ścianą i nie jest widoczna na zewnątrz. Składany akordeon może otworzyć dostęp do treści bez trudności i barier, a taki produkt może trwać do 10 lat.
  • Szafka podłogowa. Ogrzewany futerał nadaje się do przechowywania warzyw, owoców. Szafki te są wyposażone w różne szuflady o różnych kształtach, rozmiarach i głębokościach. Ten rodzaj konstrukcji doskonale nadaje się do przechowywania narzędzi. Oprócz szuflad można wyposażyć miejsce, w którym wygodnie będzie przechowywać śrubokręty, młotki, śrubokręty, wyrzynarki i inne narzędzia, a także małe podziały na śruby, gwoździe, śruby i inne.
  • Wnęka elektryczna na balkonie jest odpowiednią opcją do przechowywania warzyw i innych produktów, w których nie ma ogrzewania. Szafka elektryczna utrzymuje temperaturę około + 7 stopni przez całą zimę, więc nawet w niskich temperaturach warzywa i owoce są dobrze zachowane.
  • Piwnica niszowa. Narożna wersja szafki balkonowej, która umożliwia wygodne wykorzystanie wolnej przestrzeni loggii do przechowywania dowolnych rzeczy, zajmuje minimalną przestrzeń.

Niezależnie od wielkości balkonu lub loggii dla każdego z nich, możesz wybrać własną szafę. Dzięki możliwości zamawiania produktu zgodnie z indywidualnymi pomiarami i preferencjami, istnieje możliwość zakupu szafki o dowolnej wysokości, kątowej lub na całej ścianie, o dowolnej konstrukcji. Aby zainstalować szafkę na balkonie lub loggii, użyj przedniej lub tylnej ściany.

Jeśli masz nieogrzewany i nieszkliwiony balkon, a chcesz trzymać w nim ogórki i warzywa zimą, powinieneś wybrać nowoczesne szafki elektryczne lub po prostu izolować.

Szafę do przechowywania rzeczy na balkonie można wykonać ręcznie ze złomu.Porady ekspertów

Projekt balkonu jest pomyślany jak wnętrze każdego innego pokoju. W końcu jest to część mieszkania, w której często będziesz odwiedzać. Ponadto powinien pokrywać się i być ekologiczny wraz z projektem całego mieszkania. Meble - ten sam mebel, który nadaje ton. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać nie tylko szafę odpowiednią dla materiałów i funkcjonalności na balkon i loggię, ale także taką, która będzie odpowiadała pomysłom stylistycznym.Szafka balkonowa nie powinna zaśmiecać przestrzeni, ale powinna być wygodna i kompaktowa: lepiej jest zainstalować wbudowaną szafkę na zamkniętej loggii. Jeśli twój balkon jest dość mały, rozważ opcję narożnika. Przy wyborze szafy należy również wziąć pod uwagę charakterystykę wilgotności i temperatury pomieszczenia. W końcu, aby produkt przetrwał wiele lat, musi wytrzymać zwiększoną wilgotność, światło słoneczne, zmiany temperatury. Zainstaluj szafki na balkonie muszą być na płaskiej i odpornej na wilgoć powierzchni.Szafa do przechowywania na balkonie jest niezbędnym atrybutem wielu mieszkań. Jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek i zaleceń, pomoże to zaoszczędzić miejsce i potrwa wiele lat.