Płytka do piwnicy domu, zwrócona w stronę fasady klinkieru, płytki porcelanowej lub betonu pod poszarpanym kamieniem, układanie i wykończenie dekoracyjnymi płytkami i polimerowymi materiałami piaskowymi dla fundacji - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Rodzaje płytek do piwnicy, ich zalety i cechy układania (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Najczęściej piwnica jest wykończona specjalną płytką elewacyjną. Ma doskonałe walory estetyczne, jest w stanie powstrzymać destrukcyjne skutki zmian opadów i temperatury, a także chroni elewację przed zanieczyszczeniem. Dodatkowo, płytka do wykończenia podstawy pozwala ogrzać ściany. Na rynku materiałów budowlanych istnieje szeroki wybór rodzajów płytek do licowania piwnicy, z których każdy wyróżnia się zaletami i wadami.


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-2


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-3

Konieczność wykończenia czapki

Układanie płytki cokołu jest wymagane przed ułożeniem okładziny elewacyjnej, aby górna półka montażowa mogła być ukryta podczas odpływu. Najlepszym rozwiązaniem są płytki do piwnicy domu. Jego instalacja nie wymaga wiele czasu, specjalnych umiejętności i umiejętności.

Jednak przed wyborem materiału do wykończenia piwnicy należy wziąć pod uwagę kilka punktów:

  • wystająca część nasadki powinna być chroniona przez odpływ, aby wilgoć nie spadła;
  • górna część betonu musi być przyklejona elastycznymi cienkimi płytkami;
  • w celu zmniejszenia strat ciepła można umieścić wewnątrz izolacji ramy;
  • Do projektowania piwnicy najlepiej jest zastosować system ramowy, ponieważ istnieje możliwość naprawy lub aktualizacji w dowolnym momencie.

W niektórych przypadkach do całego budynku używane są płytki skierowane w stronę piwnicy domu. Ta opcja pozwala nadać konstrukcji reprezentacyjny wygląd, poza tym dachówka służy jako dodatkowa izolacja. Jednak w tym przypadku konieczne jest uwzględnienie całkowitej masy zewnętrznej.


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-4


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-5

Wybór typu płytki dla bazy

Płytki licowe mogą być wykonywane na podstawie różnych materiałów. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę materiał, z którego zbudowany jest dom, jak również zewnętrzne i operacyjne właściwości materiału okładzinowego. Praktycznie każdy rodzaj dekoracji piwnicy domu nadaje się do budowy bloków gazowych lub ceglanych, a poszycie drewnianego domu jest najczęściej wykonywane z plastikowych płytek. Wykończenie płytki piwnicznej można wykonać na podstawie różnych materiałów, z których każdy ma wiele zalet i wad.

Kamień naturalny

Kamienna podstawa pozwala stworzyć solidny, masywny i piękny wygląd domu. Koszt kamienia naturalnego jest dość wysoki, ale jego użycie pozwala nie martwić się o naprawę i wymianę płytek przez wiele lat.

Kamienne płytki wykończeniowe są wykończone tylko w części, w której stykają się ze ścianą. Przednia część jest poddawana minimalnej obróbce w celu zachowania naturalnej tekstury.

Płytki z kamienia naturalnego należy nakładać na klej cementowy, po czym spoiny między nimi należy uszczelnić specjalną zaprawą. Pomimo doskonałych właściwości użytkowych, nawet płytki brukowe muszą być poddawane obróbce co kilka lat, aby poprawić właściwości odporne na wilgoć.


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-6


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-7


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-9


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-10


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto.jpeg">

Płytki klinkierowe

Płytka ceglana na cokoł po pojawieniu się kampanii na cegle. Do jego produkcji używa się oczyszczonej gliny, do której dodaje się składniki barwiące, a także składniki poprawiające właściwości gotowej płytki z cegły. Do produkcji płytek klinkierowych masy są układane w specjalnych formach, po czym powietrze jest usuwane i roztwór jest zagęszczany. Płytka klinkierowa wypalana jest w temperaturach powyżej 1000 stopni, co pozwala na całkowite stopienie wszystkich komponentów.

Po ochłodzeniu płytki uzyskuje wcześniej wybrany kolor i gładką błyszczącą powierzchnię. Do narożników reetetowych tworzone są specjalne elementy kątowe. Oblicowanie piwnicy płytkami klinkierowymi pomaga chronić elewację i fundament przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniem.

Dachówka elewacji klinkieru na elewacji jest instalowana na elastycznym i odpornym na mróz roztworze kleju, który jest nakładany na płytkę i podstawę. Tylko w tym przypadku możesz zapewnić mocne klejenie. Zaleca się stosowanie roztworu tylko na małym obszarze, który można wkleić w ciągu 15-20 minut. Po kilku dniach połączenia między płytkami należy uszczelnić roztworem do gaszenia klinkieru. Układanie płytek może być niemal na każdej podstawie. Płytka z cegły cokołowej nie pochłania wilgoci, dlatego nie wymaga obróbki impregnacją odporną na wilgoć.


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-11


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-12


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-13

Płytka polimerowa

Płytki polimerowe wykonane są z drobnego piasku i specjalnych dodatków. Płytki z piasku polimerowego służą do wykończenia ścian zewnętrznych prywatnego domu. Piwnica wyłożona takim materiałem przypomina wizualnie cegłę lub kamień.

Polimerowa płytka elewacyjna jest lekka, co umożliwia jej użycie do wykańczania nawet lekkich konstrukcji o niskiej nośności. W obliczu fundamentu i elewacji materiał ten nie daje odprysków i pęknięć ze względu na wysoki stopień plastyczności. Ponadto te płytki na bazie mają dobry wskaźnik odporności na wilgoć, a zatem nie wymagają dodatkowego przetwarzania.

Aby ułożyć elewację i fundament za pomocą takiego materiału, konieczne jest przymocowanie płytek za pomocą śrub do poszycia. Dodatkowo można umieścić warstwę izolacji za podszewką.

Płytka na bazie żywicy

Płytki licowe do cokołu na bazie żywicy mogą naśladować cegły z piaskowca lub klinkieru. Ma małą grubość i wagę. Ponadto ta płytka cokołu elewacyjnego jest również elastyczna, co umożliwia jej stosowanie do wykańczania powierzchni w kształcie łuku i narożników.

Podczas pracy płytka może być cięta nawet nożyczkami, a praca z nią nie wymaga specjalnych narzędzi i umiejętności. Płytki dekoracyjne można instalować na warstwie izolacji termicznej, betonie lub tynku. Aby pokryć powierzchnię, stosuje się specjalny klej, który nakłada się pacą zębatą. Układanie płytek nie obejmuje obróbki szwów. Wystający klej działa jak fugu.


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-17


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-18


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-19

Cechy instalacji różnych rodzajów płytek

Do stawiania czoła piwnicy specjalnymi płytkami stosuje się różne metody, które zależą od wyboru materiału płytki. Prace instalacyjne należy zawsze rozpoczynać od przygotowania powierzchni. Konieczne jest oczyszczenie powierzchni z zanieczyszczeń, a także usunięcie wszelkich nieprawidłowości. Drewniane ściany wyrównuje się prętami o różnej grubości, a także blokuje lub cegła - przez tynkowanie.


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-20


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-21


vidi-plitki-dlya-cokolya-ih-preimushestva-i-osobennosti-ukladki-23-foto-22

Układanie płytek zależy od ich typu:

  1. Do układania kamienia sztucznego lub naturalnego za pomocą specjalnej zaprawy klejącej lub kleju cementowego. Klej nakłada się na każdą płytkę, po czym musi być mocno dociśnięty do ściany. Szwy są wypełnione zaprawą. W niektórych przypadkach może być konieczne zainstalowanie dodatkowej siatki wzmacniającej.
  2. Płytki klinkierowe są instalowane począwszy od górnego rzędu. Podczas układania kleju nakłada się na płytkę i ścianę, a następnie spoinuje.
  3. Płytka polimerowa jest montowana na kleju, po czym musi być chroniona przed wilgocią przez trzy dni. I dopiero potem możesz pocierać szwy.

Stosowanie różnych rodzajów płytek do piwnicy ochroni dom przed wilgocią i zanieczyszczeniem. Wybierając optymalny rodzaj płytki, należy wziąć pod uwagę klimat danego regionu, wagę i materiał konstrukcji, a także zewnętrzne cechy materiału.

Obejrzyj film: Podłoga w piwnicy i kotłowni płytki Fortelock (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send