Frontowa chata ogrodowa przed prywatnym domem z ich rękami, projektowaniem i dekoracją ogrodzeń, kwiatów i roślin - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przedni ogród: ważne funkcje (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Każdy właściciel prywatnego domu stara się, aby ich dom był wygodny i piękny. Dotyczy to zarówno samego budynku, jak i okolic. A jeśli dziedziniec jest ukryty przed wścibskimi oczami, to frontowy ogród, działka w pobliżu domu, między jego fasadą a ogrodzeniem, jest w rzeczywistości „twarzą” posiadłości, dlatego szczególną uwagę zwraca się na jej projekt.


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-2

Jeśli chcesz wyposażyć frontowy ogród przed domem własnymi rękami, aby stał się znakiem rozpoznawczym Twojego domu i przyciąga uwagę wszystkich, musisz poświęcić dużo wysiłku i czasu. Jednak wynik przekroczy wszystkie oczekiwania. Stosując wyobraźnię i niestandardowe rozwiązania, możesz sprawić, że frontowy ogród będzie prawdziwym dziełem sztuki krajobrazu.

Podczas projektowania ogrodu frontowego używane są dwie opcje: otwarta i zamknięta. Pierwsza opcja przewiduje taki układ roślin i innych elementów projektowania krajobrazu, aby najlepszy widok był z ulicy. W zamkniętej wersji składu roślin mają „twarz” do domu. Wybór zależy od układu strony i pragnienia właścicieli.

Wygląd ogrodu frontowego zależy w dużej mierze od ogrodzenia, które często pełni funkcję dekoracyjną. Do tej pory istnieje wiele odmian ogrodzeń, wśród których można wybrać opcję, która harmonijnie uzupełnia wystrój frontowego ogrodu i odpowiadający mu styl fasady budynku.


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-5


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-6

Jeśli w oknach domu znajdują się kute pręty, to ażurowy płot dla ogrodu frontowego o podobnym wzorze będzie tworzył z nimi pojedynczy zespół. Ogromna różnorodność wzorów, które mogą ucieleśnić w metalowym mistrzu kucia sztuki, nada Twojemu domowi i miejscu wyjątkowy wygląd.


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-9


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-10


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-11


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-12


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto.jpeg">


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-13

Front Garden Design: Beauty and Harmony

Najpierw musisz zdecydować, jak chcesz zobaczyć swój frontowy ogród. W tym obszarze można zorganizować ogród kwiatowy, zbierając rośliny w ogrodzie przednim w taki sposób, aby zapewnić ich ciągłe kwitnienie od wczesnej wiosny do mrozu. Może to być znajome łóżko kwiatowe lub, w zależności od charakterystyki miejsca, jedna z jego odmian:

  1. Rabatka. Jeśli twój frontowy ogród ma prostokątny kształt i zajmuje obszar między ogrodzeniem a frontem domu, zamienisz go w grzbiet, sadząc kwiaty w równych rzędach.
  2. Ogród skalny (zjeżdżalnia alpejska). Tak zwana kompozycja krajobrazowa, imitująca górski krajobraz. Do jej stworzenia potrzebne będą kamienie i rośliny ozdobne.
  3. Krawężnik Jeśli przejście prowadzi od bramy do ganku domu, granica jest nazywana granicą z kwiatami.
  4. Mixborder Jest to najbardziej popularny rodzaj ogrodu kwiatowego, który jest złożoną kompozycją różnych roślin kwitnących i ozdobnych.


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-15


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-16


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-17

Wybór roślin ozdobnych musi uwzględniać następujące czynniki:

  • Wiele kwiatów w przednim ogrodzie jest kochających światło, a do bujnego kwitnienia potrzebują otwartych obszarów słonecznych. Należą do nich rumianki, piwonie, petunie, astry, łubiny, floksy, mieczyki. Niezapominajki, gospodarze i paprocie świetnie czują się w cieniu. W zależności od tego, która strona, słoneczna lub zacieniona, znajduje się twój ogród przedni, a zakres roślin będzie zależał.
  • Czas kwitnienia. Są wczesne rośliny kwitnące, w tym większość bulwiastych: krokusy, hiacynty, żonkile, tulipany, a także konwalie, stokrotki i pierwiosnki. Średnio kwitnące rośliny to piwonie, irysy, liliowce, floksy, dzwonki, nagietki, nasturcje i kosmee. Od końca sierpnia i prawie do bardzo mrozu, kwitnące kwitną późne kwitnące dalie, astry i chryzantemy. Jeśli chcesz podziwiać ciągłe kwitnienie przez kilka miesięcy, musisz zadbać o to, aby w ogrodzie z przodu były kwiaty o różnych okresach kwitnienia.
  • Wysokość rośliny Delphinium, naparstnica, mieczyk, łubin, kanna to wysokie rośliny. Medium obejmuje rumianek, mak, szałwia, dzwonek, rudbekia. Niski wzrost nazywa się scabiosa, portulaka, bratki, nasturcja. Rozchodnik, floks i skalnica są uważane za pełzające (okrywowe). Aby Twój ogród wyglądał harmonijnie, musisz łączyć kwiaty o różnych wysokościach, tworząc oryginalne kompozycje. W zamkniętych ogrodach frontowych najwyższe rośliny są umieszczone wzdłuż ogrodzenia.
  • Długość życia roślin. Wszystkie rośliny są podzielone na rośliny jednoroczne, dwuletnie i byliny. Cykl życia roślin jednorocznych trwa tylko jeden sezon. Należą do nich petunie, nagietki, kosmey, astry, lwia paszcza. W dwuletnich roślinach w pierwszym roku życia powstaje rozeta liści, a kwitnienie występuje w drugim sezonie. Tureckie goździki, bratki, naparstnice i stokrotki rosną jako biennale. Rośliny wieloletnie mogą rosnąć w jednym miejscu przez kilka lat, a większość z nich zimuje w ziemi: rumianek, łubin, liliowiec, irys, rudbekia. Byliny takie jak dalie, kalie i mieczyki są wykopywane po kwitnieniu i przechowywane w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu zimą i sadzone wiosną na wiosnę.

Aby Twój ogródek z przodu wyglądał pięknie i wymagał ciągłego kwitnienia, musisz prawidłowo dobrać rośliny do czasu kwitnienia, długowieczności, wysokości i palety kolorów. Podczas sadzenia roślin wieloletnich należy wziąć pod uwagę, że będą rosły z roku na rok, więc ich rozmieszczenie nie powinno być zbyt gęste. W pierwszych latach między nimi można sadzić rośliny jednoroczne, aby wypełnić pustą przestrzeń.

Ku uciesze właścicieli przednich ogrodów, istnieje duża liczba roślin, które nieustannie kwitną prawie przez całe lato. Są to wieloletnie floksy, róże i hortensje. Z jednorocznych, bujnych i długotrwałych kwitnących zachwycą salvias, petunie, laureatów, cosmeias, ipomes, nasturcje. Harmonijnie zbierając kolory frontowego ogrodu, przez kilka miesięcy będziesz podziwiać burzę jasnych kolorów natury.


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-19


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-20


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-2.jpeg">

Istnieje wiele stylów dekoracji frontowego ogrodu: Oriental, Classic, Rural itp. Jak ozdobić frontowy ogród, który styl wyboru dla jego projektu zależy tylko od chęci właścicieli. Najważniejsze jest to, że piękne ogrody frontowe są w harmonii z resztą miejsc i odpowiadają ogólnemu stylowi domu i innych budynków.


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-22


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-23

Dla budynków zbudowanych w nowoczesnym stylu, idealny jest zwięzły, minimalistyczny ogród frontowy z prostymi ścieżkami układanymi przez płyty chodnikowe i klomby o geometrycznych kształtach. Rośliny na takie łóżka będą wymagały karłowatych lub pełzających: floksów styloidowych, miotły, rozchodnika, traw zbożowych.

Do ogrodu frontowego w stylu azjatyckim używa się kwitnących roślin wieloletnich o niezbyt jasnych kolorach, drzew iglastych karłowatych i nisko rosnących krzewów: bukszpanu, jałowca, tuji. Przedni ogród należy udekorować w postaci surowego, „dzikiego” kamienia naturalnego.


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-26


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-27


palisadnik-pered-domom-vazhnie-osobennosti-30-foto-28

Kompetentnie zbierając rośliny ozdobne i kwitnące, możesz pięknie ozdobić frontowy ogród i przekształcić to miejsce w kolorową oazę. Będzie wyglądał jasno i stylowo, przyciągnie zachwycające spojrzenia innych i będzie punktem kulminacyjnym Twojej posiadłości.

Pin
Send
Share
Send
Send