Jak wybrać odpowiedni toster do domu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać toster: na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie

Pin
Send
Share
Send
Send


Kto na śniadanie odmówi pachnącego gorącego tosta? Ale aby kawałek chleba był naprawdę smaczny, musisz wiedzieć, jak wybrać odpowiedni toster. Ogromny wybór tego urządzenia domowego na półkach sklepów może przerazić niekompetentnego nabywcę, więc pomożemy w wyborze, opisując wszystkie możliwe cechy. Wtedy nie będziesz mieć wątpliwości, jakiego rodzaju toster potrzebujesz.

Kucharze starożytnego Rzymu stale wyposażali tysiące żołnierzy w kampanie wojskowe. Poprzez eksperymenty zdali sobie sprawę, że chleb jest przechowywany dłużej, jeśli jest smażony. Oczywiście w czasach Imperium Rzymskiego nie było elektryczności, chleb był po prostu zawiązywany na patykach i smażony w ogniu. Rzymianie podbili wiele ziemi i nie ukryli przed miejscowym przepisem chrupiącego chleba. Z biegiem czasu toast stał się popularny w Anglii, a już ich zdobywcy przynieśli przepisy do Ameryki. Jednak pomimo elektryfikacji kraju w Ameryce na początku XX wieku, pierwszy toster został wynaleziony w niewłaściwym miejscu.

Został wydany w 1893 r. W brytyjskiej firmie Crompton & Company, ale wynalazek nie powiódł się, grzanki uzyskano z silnym zapachem spalania i nie nadawały się do jedzenia. Ku radości gospodyń domowych w 1909 roku amerykańska firma General Electric wydała nowe urządzenie, które piekło chleb bez dymu i ognia. Pierwsze dekady XX wieku w USA można nazwać w przenośni erą budynku tostera. Wiele firm konkurowało ze sobą, próbując ulepszyć urządzenie, które ludzie kochali. W 1919 roku pierwszy toster z zegarem zobaczył światło, aw 1926 roku technologia osiągnęła punkt, w którym bochenki zaczęły wyskakiwać z tostera. Pod koniec XX wieku urządzenie mogło nie tylko upiec kawałki chleba, ale także samodzielnie gotować ciasta, zostawiać wzory na plasterkach lub po prostu podgrzewać bułeczki.

W zależności od rodzaju sterowania, wszystkie tostery są podzielone na 3 kategorie.

Automatycznie

Ta opcja ma system automatycznego wyłączania. Właściciel musi tylko wsadzić chleb do środka i określić czas gotowania, nie musisz śledzić gotowania. Gdy grzanki zostaną usmażone, „wyskakują” dzięki mechanizmowi sprężynowemu, po czym urządzenie wyłączy się. Jeśli chcesz, aby przygotowanie śniadania zajęło minimum czasu, ta opcja jest dla Ciebie.

Aby dokonać właściwego wyboru tostera, kupując go, należy zwrócić uwagę na wskaźniki opisane poniżej.

Moc

To główna cecha tostera. Z mocy zależy od szybkości opiekania chleba. Do działania tego urządzenia elektrycznego potrzeba od 600 do 1700 watów. Mimo, że są to dość duże wskaźniki, nie można obawiać się marnowania energii, ponieważ urządzenie działa tylko przez kilka minut. A im mocniejsze urządzenie, tym szybciej schnie kromki chleba.

Wybierając toster, zwróć uwagę na liczbę gałęzi. W wydłużonych modelach można jednocześnie gotować 2 sztuki. Istnieją również urządzenia z dwoma przedziałami, w których można umieścić 2 lub nawet 3 plasterki. Ta opcja jest odpowiednia dla dużej rodziny.
kak-vibrat-toster-na-kakie-parametri-obrashat-vnimanie-pri-pokupke-6.jpg">
Przestronny model pozwala szybko przygotować pyszne śniadanie dla wszystkich, nie zabierając dużo czasu. Wadą takiego urządzenia jest to, że jest raczej masywne. Jest podobny do poprzedniego modelu, ale do smażenia dwóch kawałków. Jest bardziej kompaktowy w porównaniu z poprzednimi wersjami tosterów. Dla małej kuchni będzie to idealny wybór.

Materiał na ciało

Producenci oferują dwie opcje dla materiału, z którego toster jest wykonany:

  • Plastik. Ta opcja jest bardziej powszechna, ponieważ ten materiał jest bardzo trwały, lekki, nie wymaga specjalnej opieki, a co najważniejsze - niedrogi. Jego zaleta w różnych kolorach: możesz wybrać kolor swojej kuchni.
  • Stal nierdzewna. Drogie modele są ubrane w metalowe pudełka. Mogą mieć błyszczącą lub matową powierzchnię. Radzimy kupić urządzenie z matową, ponieważ na połysku pozostaną odciski palców, kroplówki i plamy, które stale muszą być myte.

Materiał powłoki nie wpływa na wydajność ani żywotność, wybór zależy tylko od osobistych preferencji estetycznych.


kak-vibrat-toster-na-kakie-parametri-obrashat-vnimanie-pri-pokupke-7


kak-vibrat-toster-na-kakie-parametri-obrashat-vnimanie-pri-pokupke-8

Dostępność palet

Dobrze byłoby dostać toster z patelnią. Podczas gotowania małe kawałki i bułka tarta stale spadają do wnętrza konstrukcji, nawet jeśli wszystko robisz porządnie. W niektórych modelach w dolnej części znajduje się paleta, która znacznie ułatwia pielęgnację urządzenia elektrycznego. Można go pchać i wyrzucać spadające kawałki produktów piekarniczych.

Niektóre modele mają proste gniazda na dole. Przez nich wszystkie resztki ziarna są wylewane na stół, nie gromadząc się w środku. Ta opcja nie jest zbyt wygodna, ponieważ musisz stale wycierać powierzchnię kuchennego stołu.

Sprzęt AGD wysokiej kategorii cenowej ma szereg dodatkowych funkcji:

  • Ruszt do ogrzewania. Znajduje się nad kadłubem. Możesz na niej umieścić dowolne wypieki, a dzięki rosnącym prądom powietrza będzie się nagrzewać. Również na nim już ugotowane grzanki nie ostygną. Dodatkowe produkty do pieczenia nie są narażone.
  • Automatyczne centrowanie. Kawałki znajdują się dokładnie w środku komory, co przyczynia się do ich równomiernego smażenia. Również ta funkcja chroni przed spaleniem.
  • Rozmrażanie. Korzystając z tej funkcji, można rozmrażać kromki chleba, które były przechowywane w zamrażarce. Po rozmrożeniu grzanka zacznie się piec do złocistego brązu.
  • Przycisk Stop. Naciśnięcie go powoduje wyłączenie urządzenia w dowolnym momencie. Nie trzeba czekać, aż toster zostanie ukończony. Może to być konieczne w przypadku, gdy zobaczysz, że chleb prażony jest szybciej.
  • Gotowanie małych kawałków. Możesz bezpiecznie smażyć grzanki na zupę lub małe plastry na kanapki.
  • Rysunki na grzankach. Niektóre modele mogą palić różne wzory lub obrazy zwierząt na chlebie. Wielkimi fanami tej funkcji są dzieci.

Zaawansowane tostery

Ci, którzy uważają, że tostery to tylko smażony chleb, są w błędzie. Nowoczesne modele wkroczyły i mogą zaskoczyć.

Pin
Send
Share
Send
Send