Przebudowa łazienki i łazienek w Domu Panelu lub w Chruszczowce, Jak zrobić projekt i naprawić - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przebudowa łazienki: podstawowe sekrety (27 zdjęć)

Istnieje kilka sposobów przebudowy łazienki, z których każda ma swoje zalety. Na przykład przebudowa łazienki pozwala na stworzenie przestronnego, funkcjonalnego pokoju poprzez połączenie łazienki, korytarza lub odwrotnie, wyznaczenie przestrzeni.
Przebudowa łazienki: sposoby i funkcje

Gotowe wymiary pomieszczeń rzadko są zaspokajane przez właścicieli mieszkań, dlatego przebudowa łazienki i łazienki oszczędza sytuację. Standardowe łazienki dla przeciętnej rodziny są małe, dlatego często ludzie korzystają z możliwości połączenia łazienki i łazienki, zwiększając tym samym przestrzeń.
W rzadkich przypadkach, w nowych budynkach lub we własnych domach, łazienki są zbyt duże, a zatem właściciele mają tendencję do ich oddzielania w celu ułatwienia użytkowania. Inną opcją planu jest stworzenie własnego projektu przebudowy z zajęciem korytarza lub sąsiedniego pomieszczenia.Łączenie przestrzeni WC i łazienki w jedną

Aby połączyć dwa pokoje w jeden, konieczne jest rozbicie partycji między nimi. Aby to zrobić, musisz poświęcić dużo czasu, wysiłku i energii. Pomyślna przebudowa łazienki i łazienki powinna rozpocząć się od ich czyszczenia z wszelkiego rodzaju niepotrzebnych przedmiotów, które mogą zakłócać demontaż przegrody, w tym okablowania, płytek lub tapety. Pamiętaj, aby przygotować wszystkie dokumenty, które pozwalają na takie zdarzenie. Zgoda musi być prawnie uwierzytelniona, aby uniknąć nałożenia grzywny. Czynności krok po kroku:

 1. Najpierw musisz przygotować i położyć karton lub cerę, ponieważ w procesie łączenia łazienki i toalety spadnie zbyt dużo śmieci, odpadów i pyłu budowlanego.
 2. Aby uniknąć zawalenia się ściany w czasie demontażu, należy ją zdemontować od góry. W pobliżu rogów musisz wykonać małe dziurki z uderzeniem.
 3. Następnie, używając diamentowego dysku na szlifierce, musisz wykonać nacięcie w ścianie wzdłuż linii narysowanej między otworami. Cięcia powinny być wykonane starannie, ale głęboko po obu stronach ściany.
 4. Zazwyczaj 4 otwory przelotowe muszą być połączone w kształcie litery U za pomocą trzech cięć.
 5. Dno ostatniego cięcia i nie powinno być do końca.
 6. Następnym etapem jest praca z młotem kowalskim, aby zburzyć fragmenty ściany. Będzie dużo odpadów budowlanych, więc trzeba je zebrać w worki w odpowiednim czasie i wyjąć z łazienki.
 7. Po zniszczeniu ściany w otworze nadal pozostaną fragmenty materiałów budowlanych, które będą musiały zostać usunięte za pomocą szlifierek.
 8. W porządku, jeśli tworzą się małe ubytki, będą one musiały zostać naprawione podczas prac wykończeniowych.Zaleca się, aby w procesie przygotowania do rozbiórki przegrody zastanowić się nad własnym bezpieczeństwem, nosząc rękawice ochronne, okulary i respirator.Konstrukcja przegrody pomiędzy łazienką a toaletą

Rewers przebudowa łazienki w domu panelowym może oznaczać podział połączonej łazienki na dwa pokoje. Możliwe jest zbudowanie partycji z różnych materiałów.Sposobem, który dziś traci popularność, jest układanie cegieł. Rezultatem jest pełny ceglany mur z twardym pakietem. W procesie przebudowy łazienki lepiej nie uciekać się do tej metody, ponieważ jest to niepraktyczne. Podczas układania cegieł należy przestrzegać wszystkich zasad, zdobywać materiały, narzędzia, wykonywać oznaczenia na poziomie i pionie. Bardziej oszczędny finansowo i fizycznie - układanie w pół-cegle. Wynik końcowy musi zostać otynkowany, a następnie wykończony.

Inną, prostszą i bardziej popularną opcją jest tworzenie partycji z arkuszy płyt kartonowo-gipsowych.

Istnieje błędne przekonanie, że przegrody z płyt gipsowych źle izolują hałas i są delikatnym projektem. W rzeczywistości, przed dokonaniem przebudowy łazienki przy użyciu tego materiału, należy zapoznać się ze wszystkimi zasadami, aby uniknąć realizacji błędnej opinii.Po pierwsze, rama wykonana jest z metalowych profili z ocynkowaną powierzchnią, następnie konstrukcja może być osłonięta płytą gipsowo-kartonową. Do ściany okazało się dźwiękoszczelne, można umieścić między arkuszami płyt gipsowo-kartonowych materiału izolacyjnego lub zwykłej izolacji. Taka ściana może służyć jednocześnie jako przegroda, nisza do umieszczenia komunikacji, element dekoracyjny z półkami.

Spędzając zaledwie kilka dni na przebudowie łazienki w domu z panelami, możesz uzyskać dwa pełnoprawne, niezależne od siebie pomieszczenia funkcjonalne.Wykorzystanie korytarza do przebudowy łazienki

W przypadku znacznych modyfikacji łazienki można skorzystać z niewielkiej części korytarza. Ten rodzaj przebudowy w Chruszczowie będzie bardziej kosztowny i finansowo, a relatywnie trwające prace. Wszystko tłumaczone jest faktem, że oprócz przenoszenia ścian konieczna będzie zmiana wykładziny podłogowej, aby zapewnić wodoodporność powierzchni podłogi. Takie modyfikacje łazienki można wykonać na dwa sposoby:

 • niewielka redukcja w obszarze korytarza - odpowiednia dla tych, którzy chcą umieścić dodatkowe przedmioty w małym pokoju łazienkowym, na przykład pralce bez wpływu na użyteczną powierzchnię korytarza;
 • aktywacja pełnego obszaru korytarza pod łazienką. Aby to zrobić, musisz zapewnić dostęp do sąsiedniego pokoju przez sąsiednie pomieszczenie. Sama łazienka będzie dość przestronna.Istnieje wiele gotowych przykładów, kiedy rozmiar małych łazienek był zwiększany 2 lub 3 razy. Wybierając tę ​​metodę, musisz wziąć pod uwagę całkowitą powierzchnię mieszkania, zwłaszcza rozmieszczenie łazienki i łazienki, możliwości finansowe.Przydatne wskazówki

Łazienka remontowa Zatevaya wraz z przebudową, poprawnie i przydatne będzie wstępne przestudiowanie zaleceń, które ułatwią proces naprawy i ochronią przed dalszymi problemami.

 • Najpierw musisz rozwiązać problemy sanitarne i prawne. Bez nich, aby rozpocząć przebudowę dowolnego pokoju w mieszkaniu nie jest tego warte. Aby modyfikacje pomieszczeń nie kolidowały z sąsiadami z dołu, konieczne jest skoordynowanie z nimi wszystkich ważnych punktów, w tym zapewnienie niezbędnej hydroizolacji.
 • Dobrym rozwiązaniem i alternatywą dla rozbudowy łazienki może być najczęstsza przebudowa wewnątrz pomieszczenia. Wystarczy zamienić instalację wodno-kanalizacyjną z innymi obiektami lub zakupić nowsze urządzenia kompaktowe, aby przestrzeń stała się bardziej darmowa. Lustrzana kabina prysznicowa, pralka z pionowym trybem załadunku, model z siedzącą łazienką i wiele innych opcji pomogą rozszerzyć przestrzeń.
 • Tworząc dużą łazienkę dla dużej rodziny, wskazane byłoby zainstalowanie dodatkowego zlewu w dostępnej przestrzeni. Rano będzie bardzo wygodnie, aby zaoszczędzić czas na pranie. Możesz zainstalować hydraulikę napowietrzną, aby zracjonalizować przestrzeń, umieszczając pod szafkami do przechowywania akcesoriów.
 • Dla tych, którzy chcą mieć bidet w łazience, istnieje uniwersalna opcja - bidet toaletowy, który pozwoli zaoszczędzić co najmniej 2 razy więcej miejsca. Wiszący model pozwoli również na przechowywanie różnych przedmiotów, takich jak szczotki, słoiki.
 • Łącząc łazienkę z toaletą, możesz zostawić niewielką część ściany jako przegrodę. Wysokość będzie wystarczająca na 1,5 metra, przegroda może być wykonana z gipsu, szkła lub innego materiału i służyć jednocześnie jako pojemnik różnych gadżetów lub elementów dekoracyjnych.