Przebudowa łazienki i łazienek w Domu Panelu lub w Chruszczowce, Jak zrobić projekt i naprawić - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przebudowa łazienki: podstawowe sekrety (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Istnieje kilka sposobów przebudowy łazienki, z których każda ma swoje zalety. Na przykład przebudowa łazienki pozwala na stworzenie przestronnego, funkcjonalnego pokoju poprzez połączenie łazienki, korytarza lub odwrotnie, wyznaczenie przestrzeni.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-2


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-3

Przebudowa łazienki: sposoby i funkcje

Gotowe wymiary pomieszczeń rzadko są zaspokajane przez właścicieli mieszkań, dlatego przebudowa łazienki i łazienki oszczędza sytuację. Standardowe łazienki dla przeciętnej rodziny są małe, dlatego często ludzie korzystają z możliwości połączenia łazienki i łazienki, zwiększając tym samym przestrzeń.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-4


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-5


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-6

W rzadkich przypadkach, w nowych budynkach lub we własnych domach, łazienki są zbyt duże, a zatem właściciele mają tendencję do ich oddzielania w celu ułatwienia użytkowania. Inną opcją planu jest stworzenie własnego projektu przebudowy z zajęciem korytarza lub sąsiedniego pomieszczenia.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-8


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-9

Łączenie przestrzeni WC i łazienki w jedną

Aby połączyć dwa pokoje w jeden, konieczne jest rozbicie partycji między nimi. Aby to zrobić, musisz poświęcić dużo czasu, wysiłku i energii. Pomyślna przebudowa łazienki i łazienki powinna rozpocząć się od ich czyszczenia z wszelkiego rodzaju niepotrzebnych przedmiotów, które mogą zakłócać demontaż przegrody, w tym okablowania, płytek lub tapety. Pamiętaj, aby przygotować wszystkie dokumenty, które pozwalają na takie zdarzenie. Zgoda musi być prawnie uwierzytelniona, aby uniknąć nałożenia grzywny. Czynności krok po kroku:

 1. Najpierw musisz przygotować i położyć karton lub cerę, ponieważ w procesie łączenia łazienki i toalety spadnie zbyt dużo śmieci, odpadów i pyłu budowlanego.
 2. Aby uniknąć zawalenia się ściany w czasie demontażu, należy ją zdemontować od góry. W pobliżu rogów musisz wykonać małe dziurki z uderzeniem.
 3. Następnie, używając diamentowego dysku na szlifierce, musisz wykonać nacięcie w ścianie wzdłuż linii narysowanej między otworami. Cięcia powinny być wykonane starannie, ale głęboko po obu stronach ściany.
 4. Zazwyczaj 4 otwory przelotowe muszą być połączone w kształcie litery U za pomocą trzech cięć.
 5. Dno ostatniego cięcia i nie powinno być do końca.
 6. Następnym etapem jest praca z młotem kowalskim, aby zburzyć fragmenty ściany. Będzie dużo odpadów budowlanych, więc trzeba je zebrać w worki w odpowiednim czasie i wyjąć z łazienki.
 7. Po zniszczeniu ściany w otworze nadal pozostaną fragmenty materiałów budowlanych, które będą musiały zostać usunięte za pomocą szlifierek.
 8. W porządku, jeśli tworzą się małe ubytki, będą one musiały zostać naprawione podczas prac wykończeniowych.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-10


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-11

Zaleca się, aby w procesie przygotowania do rozbiórki przegrody zastanowić się nad własnym bezpieczeństwem, nosząc rękawice ochronne, okulary i respirator.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-12


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-13

Konstrukcja przegrody pomiędzy łazienką a toaletą

Rewers przebudowa łazienki w domu panelowym może oznaczać podział połączonej łazienki na dwa pokoje. Możliwe jest zbudowanie partycji z różnych materiałów.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-14


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-15


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-17


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-18

Po pierwsze, rama wykonana jest z metalowych profili z ocynkowaną powierzchnią, następnie konstrukcja może być osłonięta płytą gipsowo-kartonową. Do ściany okazało się dźwiękoszczelne, można umieścić między arkuszami płyt gipsowo-kartonowych materiału izolacyjnego lub zwykłej izolacji. Taka ściana może służyć jednocześnie jako przegroda, nisza do umieszczenia komunikacji, element dekoracyjny z półkami.

Spędzając zaledwie kilka dni na przebudowie łazienki w domu z panelami, możesz uzyskać dwa pełnoprawne, niezależne od siebie pomieszczenia funkcjonalne.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-19


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-20

Wykorzystanie korytarza do przebudowy łazienki

W przypadku znacznych modyfikacji łazienki można skorzystać z niewielkiej części korytarza. Ten rodzaj przebudowy w Chruszczowie będzie bardziej kosztowny i finansowo, a relatywnie trwające prace. Wszystko tłumaczone jest faktem, że oprócz przenoszenia ścian konieczna będzie zmiana wykładziny podłogowej, aby zapewnić wodoodporność powierzchni podłogi. Takie modyfikacje łazienki można wykonać na dwa sposoby:

 • niewielka redukcja w obszarze korytarza - odpowiednia dla tych, którzy chcą umieścić dodatkowe przedmioty w małym pokoju łazienkowym, na przykład pralce bez wpływu na użyteczną powierzchnię korytarza;
 • aktywacja pełnego obszaru korytarza pod łazienką. Aby to zrobić, musisz zapewnić dostęp do sąsiedniego pokoju przez sąsiednie pomieszczenie. Sama łazienka będzie dość przestronna.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-21


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-22

Istnieje wiele gotowych przykładów, kiedy rozmiar małych łazienek był zwiększany 2 lub 3 razy. Wybierając tę ​​metodę, musisz wziąć pod uwagę całkowitą powierzchnię mieszkania, zwłaszcza rozmieszczenie łazienki i łazienki, możliwości finansowe.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-23


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-24

Przydatne wskazówki

Łazienka remontowa Zatevaya wraz z przebudową, poprawnie i przydatne będzie wstępne przestudiowanie zaleceń, które ułatwią proces naprawy i ochronią przed dalszymi problemami.

 • Najpierw musisz rozwiązać problemy sanitarne i prawne. Bez nich, aby rozpocząć przebudowę dowolnego pokoju w mieszkaniu nie jest tego warte. Aby modyfikacje pomieszczeń nie kolidowały z sąsiadami z dołu, konieczne jest skoordynowanie z nimi wszystkich ważnych punktów, w tym zapewnienie niezbędnej hydroizolacji.
 • Dobrym rozwiązaniem i alternatywą dla rozbudowy łazienki może być najczęstsza przebudowa wewnątrz pomieszczenia. Wystarczy zamienić instalację wodno-kanalizacyjną z innymi obiektami lub zakupić nowsze urządzenia kompaktowe, aby przestrzeń stała się bardziej darmowa. Lustrzana kabina prysznicowa, pralka z pionowym trybem załadunku, model z siedzącą łazienką i wiele innych opcji pomogą rozszerzyć przestrzeń.
 • Tworząc dużą łazienkę dla dużej rodziny, wskazane byłoby zainstalowanie dodatkowego zlewu w dostępnej przestrzeni. Rano będzie bardzo wygodnie, aby zaoszczędzić czas na pranie. Możesz zainstalować hydraulikę napowietrzną, aby zracjonalizować przestrzeń, umieszczając pod szafkami do przechowywania akcesoriów.
 • Dla tych, którzy chcą mieć bidet w łazience, istnieje uniwersalna opcja - bidet toaletowy, który pozwoli zaoszczędzić co najmniej 2 razy więcej miejsca. Wiszący model pozwoli również na przechowywanie różnych przedmiotów, takich jak szczotki, słoiki.
 • Łącząc łazienkę z toaletą, możesz zostawić niewielką część ściany jako przegrodę. Wysokość będzie wystarczająca na 1,5 metra, przegroda może być wykonana z gipsu, szkła lub innego materiału i służyć jednocześnie jako pojemnik różnych gadżetów lub elementów dekoracyjnych.


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto.jpeg">


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-25


pereplanirovka-vannoj-komnati-osnovnie-sekreti-27-foto-26

Pin
Send
Share
Send
Send