Jak wybrać dobrą kuchenkę gazową lub elektryczną do gotowania w kuchni, w której firma wybiera wbudowaną powierzchnię do gotowania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Ułóż obszar roboczy: jak wybrać kuchenkę w kuchni

Ludzie spędzają dużo czasu w kuchni, aby przygotować różnorodne potrawy. Kuchnia jest ciepłym, przytulnym pokojem, więc gospodyni doskonale pasuje do jej wyposażenia. Kuchenka - niezbędny atrybut kuchni, ale jak wybrać dobry piec? Kwestia wyboru jakości i niezawodnej płyty wymaga profesjonalnego podejścia. Zanim przejdziesz do sklepu, ważne jest dokładne zrozumienie.Wszystkie kuchenki są podzielone na trzy rodzaje: gazowe, elektryczne i kombinowane. W zależności od sposobu działania, płyty można podzielić na wpuszczone i wolnostojące. Obecnie wbudowane konstrukcje są bardzo poszukiwane. Są bardzo wygodne w obsłudze, racjonalnie zajmują przestrzeń. Można je kupić już w komplecie z zestawem kuchennym. Jeśli nie wiesz, jak wybrać modele wbudowane lub autonomiczne, dowiedz się więcej przydatnych informacji.

Elektryczne modele pieców: co wybrać?

Jak wybrać kuchenkę elektryczną? Piece elektryczne do kuchni - to świetne rozwiązanie dla mieszkań i domów, w których nie ma komunikacji gazowej. Produkty elektryczne mogą mieć zarówno powłokę ceramiczną, jak i emaliowaną. Bardziej popularny jest uważany za drugi typ. Powłoki emaliowane mają jednak także swoje zalety. Są higieniczne, łatwe w utrzymaniu i mają długą żywotność.

Powłoka ceramiczno-szklana charakteryzuje się dużą szybkością ogrzewania, możliwością regulacji powierzchni grzewczej, obecnością wskaźników kontrolujących ciepło resztkowe i łatwością obsługi.

Powłoki szklano-ceramiczne i emaliowane pieców elektrycznych mają swoje wady. Powierzchnie szklano-ceramiczne nie mają boków na krawędziach, co nie jest zbyt wygodne.

Dobrej jakości szklane powierzchnie ceramiczne są droższe niż emaliowane modele. Powłoka emaliowana w tym samym czasie jest mniej wygodna w użyciu. Elektryczne modele pieców dzisiaj są bardzo liczne. Różnią się konstrukcją, powłoką, dodatkowymi opcjami.

Cechy wyboru pieców gazowych

Pomimo faktu, że modele elektryczne mają szeroki wybór opcji, piece gazowe nie przestają tracić na popularności. Wynika to z faktu, że wybrane modele gazu różnią się dużą liczbą niepodważalnych zalet. Pytanie, jak wybrać kuchenkę gazową do kuchni, jest nadal popularne.

Najważniejszą zaletą jest ogrzewanie i chłodzenie w krótkim czasie. Nie trzeba czekać na ponowne podgrzanie, po włączeniu gazu jedzenie jest natychmiast podgrzewane, co jest bardzo wygodne dla gospodyni. Aby proces ogrzewania się zakończył, wyłącz palnik. Nie ma potrzeby wyjmowania patelni z pieca, obawiając się, że potrawa może się zapalić.

Aby zakup kuchenki gazowej zakończył się sukcesem, należy przyjąć następujące niuanse:

  • Przed zakupem konieczne jest oszacowanie średnicy wtryskiwaczy. Powinien być wystarczający do swobodnego przepływu gazu.
  • Panel do gotowania. Powinien być wygodny i wysokiej jakości. Wykonany jest głównie z emalii lub stali wysokiej jakości. Ważne jest, aby emalia pasowała do schematu kolorystycznego wnętrza kuchni. Stal jest bardziej praktyczna, ponieważ nie boi się rdzy. Dziś można znaleźć panele do topienia szkła. Ta powłoka jest trwała, odporna, ma inny kolor.
  • Zapewnij obecność piekarnika. Jest integralną częścią gotowania różnych potraw. Może być gazowy, elektryczny lub kombinowany. Jeśli wybierzesz piekarnik elektryczny, to nie będzie zbędne, aby dodatkowo sprawdzić stan instalacji elektrycznej w domu. Wybierając piekarnik do pieca, podaj takie informacje jak tryb ogrzewania, obecność timera, światła, pieczenie w zestawie.
  • Obecność systemu kontroli gazu. Ta dodatkowa opcja pomoże chronić przed wyciekiem gazu.

Połączone płyty: zalety zakupu

Kombinowany piec do dzisiejszej kuchni jest najniższym popytem, ​​ponieważ charakteryzuje się obecnością pewnych specyficznych cech. Konstrukcja łączonego pieca charakteryzuje się obecnością dwóch elektrycznych i dwóch palników gazowych.

Sprzęt ten jest najczęściej poszukiwany tam, gdzie często dochodzi do przerw w dostawie gazu i energii elektrycznej. Jeśli nauczysz się dostosowywać do tego modelu pieca, stanie się on wiernym asystentem w kuchni. Na przykład, aby zaoszczędzić czas, możesz skorzystać z palników gazowych. Szybko się nagrzewają i ochładzają. Gdy jest dużo czasu gotowania, można używać elektrycznych palników, które pozwolą ci na rozciągnięcie procesu gotowania.

Główne cechy pieców indukcyjnych

W krajach europejskich kuchenki indukcyjne są bardzo poszukiwane. Doskonale pasują do europejskiego wnętrza, dzięki czemu są przytulne i wielofunkcyjne.

Jak wybrać kuchenkę indukcyjną? Modele te są łatwe w użyciu i dostępne w różnych rozmiarach. Może to być kompaktowa płyta grzejna wyposażona w pojedynczy panel do gotowania lub wgłębione płyty.

Zasada działania tych płyt polega na tym, że pole magnetyczne wytwarza przepływ indukcyjny, który prowadzi do podgrzania naczyń. Takie ogrzewanie umożliwia szybkie gotowanie naczynia, ponieważ straty ciepła są małe. Poziom bezpieczeństwa takiej płyty jest dość wysoki, ponieważ prawdopodobieństwo urazu jest zredukowane do minimalnego poziomu. Aby oczyścić tę powierzchnię, nie musisz się dużo wysilać.

Kupując kuchenki indukcyjne, należy rozważyć kilka ważnych niuansów. Takie urządzenia nie powinny być instalowane w pobliżu lodówki.

Pamiętaj, że praca w sieci zwiększa obciążenie przewodów elektrycznych, więc musisz upewnić się, że okablowanie w domu jest wysokiej jakości. Należy wybrać kuchenki indukcyjne, biorąc pod uwagę tryby zasilania urządzeń, obecność funkcji blokowania, rodzaj sterowania (magnetyczny, suwak, dotyk), wielkość palników. W przypadku kuchenek indukcyjnych używane są naczynia o średnicy co najmniej 12 centymetrów. Grubość naczyń powinna wynosić co najmniej 6 mm.

Wybór pieca do podania

Wraz z nadejściem sezonu letniego wiele osób zaczyna myśleć o zakupie pieca w celu przygotowania niektórych potraw. Jak wybrać odpowiedni piec? Rozwiązując ten problem, ważne jest określenie wyboru odpowiedniej technologii. Jeśli energia elektryczna dostarczana jest do daczy, jest niestabilna, wówczas warto pomyśleć o zakupie sprzętu gazowego.

Wybierając kuchenkę gazową, zwróć uwagę na liczbę osób, które będą nią sterować. Jeśli nie ma potrzeby wykonywania pełnoprawnego gotowania, członkowie daczy przyjeżdżają do kraju tylko na weekend, wtedy prosta wersja biurkowa wyposażona w dwa palniki będzie doskonałym rozwiązaniem. Model z czterema pierścieniami będzie odpowiedni, gdy pobyt w domku jest długi. Z reguły talerze do wiejskiego domu nie mają piekarnika. Ta opcja nie jest obowiązkowa, ponieważ grill, grill, grill jest szeroko stosowany w kraju.

Główne cechy wąskich kuchni

Obecnie piece do kuchni są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, więc każda gospodyni będzie mogła łatwo wybrać optymalnie odpowiedni sprzęt do kuchni. Jeśli kuchnia wyróżnia się małymi parametrami, wówczas praktyczne i wygodne wąskie talerze będą doskonałym rozwiązaniem. Mogą być zarówno elektryczne, jak i gazowe. Szerokość tych płyt jest w zakresie 40-65 centymetrów.

Przy tak małych parametrach piec jest wyposażony we wszystkie opcje niezbędne do pełnego przygotowania różnych potraw. Głębokość wąskich płyt wynosi 60 centymetrów. Tę głębokość można porównać ze standardowym stolikiem nocnym. Wysokość wąskich płyt z reguły nie przekracza 90 centymetrów.

Wąskie płyty są wyposażone w cztery palniki. Ich moc jest inna: mała, średnia i duża. To sprawia, że ​​obsługa płyty jest bardzo wygodna.

Jeśli model jest łączony, liczba palników gazowych może wynosić trzy. Wąskie modele piekarników są przestronne i wygodne. Ponadto wąskie modele mają bardziej rozsądny koszt w porównaniu ze standardowymi produktami, ponieważ do ich produkcji używa się znacznie mniej materiału. Konstrukcja wąskich płyt ma szeroki wybór opcji.

Przydatne porady dotyczące wyboru płyty i rozmieszczenia

Nowoczesne płyty wyposażone są w dodatkowe opcje, takie jak oświetlenie, elektryczny zapłon, ochrona dzieci, rozpoznawanie metalowych naczyń i wiele innych. Twórcy płyt ciągle wymyślają coś nowego. Im większa liczba przydatnych opcji na płycie, tym wygodniejsze jest codzienne użytkowanie.

Zainstaluj piec w kuchni na różne sposoby. Płyta, jeśli jest taka potrzeba, może być kontynuacją pulpitu. Jest bardzo wygodny w procesie gotowania. Możesz umieścić piec w centrum, jeśli mieszkanie jest małe, to świetnym rozwiązaniem jest wyspa kuchenna.