Jak wybrać odpowiedni kaptur do kopuły kuchennej, wbudowanej lub nachylonej, wskazówki dotyczące wyboru mocy i firmy produkujące - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak wybrać kaptur: podstawowe zalecenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Okap kuchenny - jedno z najważniejszych urządzeń w kuchni. Dzięki niej kuchnia pozbywa się obcych zapachów i szkodliwych oparów, które mogą tworzyć się podczas gotowania. Opary te mają szkodliwy wpływ nie tylko na samopoczucie mieszkańców, ale także na pokój: ściany, sufit, meble, dlatego dobór odpowiedniego okapu do kuchenki gazowej jest ważnym zadaniem. Ma swoje własne niuanse, ponieważ każdy typ daje inną wydajność dla różnych warunków instalacji i działania.

Każda gospodyni domu nilly staje się właścicielem konta osobistego, którym jest kuchnia. To codzienne miejsce pracy dla wszystkich naszych rodaków. Będąc w domu, dziewczęta spędzają tam większość czasu.

W trybie czyszczenia

Oczyszczanie może nastąpić na dwa sposoby.

  • Z pomocą specjalnych wbudowanych filtrów.
  • Wentylacja wyciągowa, w której powietrze jest przenoszone na zewnątrz pomieszczenia.

100% czyszczenia zapewnia dokładnie drugi tryb. Takie systemy są połączone ze specjalnym kanałem wentylacyjnym lub kominem, ale nie zawsze jest to możliwe. Dodatkowo dodatkowy kanał powietrzny może popsuć projekt kuchni.

Aby obliczyć, jak wybrać odpowiedni kaptur do kuchni zgodnie z tym parametrem, można przyjąć następujący wzór: obszar kuchni pomnożony przez wysokość sufitu, następnie 12 (kurs wymiany powietrza przyjęty przez SES), a następnie potencjalny współczynnik marginesu (równy 1,3). Na przykład dla kuchni o powierzchni 6 metrów i wysokości sufitu 2,5 metra odpowiedni jest sprzęt o pojemności co najmniej 234 metrów sześciennych / h.

Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, które ułatwiają gotowanie i pozostanie w kuchni jako całości:

  • Urządzenie interwałowe włączone. Oznacza to, że raz na godzinę okap działa przez 5 minut, aby zapewnić cyrkulację czystego powietrza przez całą dobę. Wykorzystana moc jest minimalna.
  • Pozostały skok wentylatora. Zapewnia to pracę maski po jej wyłączeniu. Odstęp czasu wynosi od 5 do 15 minut. Powietrze jest całkowicie usuwane po ugotowaniu.
  • W tym samym celu służy jako elektroniczny zegar, ale na dłuższy czas.
  • Wbudowany zegar.
  • Prawie wszystkie modele są wyposażone w podświetlenie. Nie wpływa na wentylację, ale podczas procesu gotowania jest niezbędnym i wygodnym dodatkiem.

Żarówki, lampy halogenowe i świetlówki są wykorzystywane jako źródło światła w okapach (jest to mniej powszechna opcja). Są one pokryte ochronnym szkłem matowym lub rozpraszającym światło. Najbardziej tanią opcją są lampy żarowe, ale urządzenia z lampami halogenowymi są bardziej ekonomiczne ze względu na niewielką ilość zużywanej energii elektrycznej. Możesz samodzielnie wymienić wypalone żarówki.

Klasyczny (tradycyjny) kaptur

Jest to wersja wisząca, która jest instalowana na ścianie nad płytą kuchenną, a nad okapem znajduje się wisząca szafka kuchenna. Zaletami urządzenia jest zwartość. Takie urządzenia najczęściej mają akrylowe filtry tłuszczowe. Głównym trybem jest recyrkulacja powietrza.

Pin
Send
Share
Send
Send