Kolor bordowy w aranżacji wnętrz kuchni, połączenie z bielą, szarością i beżem, blatem, zasłonami i fartuchem w tonacji - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Bordowa kuchnia: oryginalne podejście do projektowania (27 zdjęć)

Bordowy kolor od dawna uważany jest za znak szlachetności, luksusu, mocy i mocy. To on był najczęściej obecny w środowisku wyższego społeczeństwa, w komnatach monarchów i cesarzy, nieskazitelnie odpowiadający ich statusowi społecznemu.Kolor bordowy we wnętrzu kuchni to odważna decyzja, oznaczająca oryginalne podejście do projektu i świetna okazja do podkreślenia reprezentatywności właściciela lub gospodyni. Nie bez powodu burgundowe odcienie są najczęściej używane przy projektowaniu drogich restauracji.

Bordowa kuchnia: zalety i trudności

Projekt kuchni burgundzkiej ma wiele zalet.

  • Odcienie koloru bordowego nadają pomieszczeniu przytulny, a zarazem uroczysty i świąteczny wygląd.
  • Kuchnia w bordowych kolorach nie wygląda pretensjonalnie, szorstko, wyzywająco chwytliwie i wyzywająco. Wręcz przeciwnie, burgundowa kuchnia zaprezentuje swojego właściciela w korzystnym świetle: poważną, sympatyczną osobę o dobrym smaku.
  • Badania medyczne potwierdzają, że bordowy kolor ma działanie relaksujące, wzmacnia układ nerwowy i przyczynia się do normalizacji ciśnienia krwi.
  • Bordowy kolor wnętrza kuchni dobrze współgra ze spokojnymi, pastelowymi tonami i tworzy jasny akcent.

Jednak projekt kuchni burgundzkiej wiąże się z wieloma trudnościami i cechami, których nigdy nie można zignorować.

Kolor bordowy ma właściwości ważenia przedmiotów, czyni je bardziej widocznymi i wizualnie większymi, dlatego ważne jest, aby unikać zaśmiecania przedmiotów w kolorze bordo na suficie. W przeciwnym razie można stworzyć wyjątkowo nieprzyjemne uczucie zmiażdżenia ścian i wizualną redukcję przestrzeni kuchennej. Lepiej jest zostawić światło sufitowe, neutralne.

Bordowy kolor - jeden z odcieni czerwieni. Wiadomo, że czerwony kolor niesie ze sobą silny ładunek emocjonalny, więc trzeba być ostrożnym, rozcieńczonym neutralnymi detalami, spokojnymi, jasnymi tonami.Połączenie kolorów w bordowej kuchni

Bordowy kolor nie jest łatwy do połączenia. Jest w harmonii tylko z pewnym zestawem odcieni, a nawet te odcienie muszą być wybierane ostrożnie, w przeciwnym razie wnętrze może stać się groźne i zbyt chwytliwe. Ważne jest, aby wiedzieć, z jakimi kolorami łączy się bordowy kolor.

Najlepszy w całym kolorze bordowym jest połączony z białym, beżowym i jasnym odcieniem różu. Na przykład bordowa tapeta w kuchni lub bordowym fartuchu doskonale uzupełnia beżowe zasłony i biały sufit, a także zestawy w szlachetnych pastelowych kolorach.Ale zielone i bordowe powinny być łączone ostrożnie i ostrożnie. Dźwięki te tworzą jasny kontrast, dlatego należy go rozcieńczyć kremowymi i mlecznymi tonami i / lub drewnem.

Kolory drewna, szczególnie lekkie, doskonale komponują się z bordowymi elementami wnętrza. Na przykład drewniane meble doskonale harmonizują z bordowymi zasłonami w kuchni lub z fartuchem, tworząc elitarny duet.

Bordowy kolor zawiera odcienie błękitu, więc niebieski i bordowy mieszają się ze sobą, tworząc chłodniejszą atmosferę niż delikatne kremowe odcienie. Dobre rozwiązanie dla fanów zaawansowanych technologii. Takie wnętrze można uzupełnić czarnymi błyszczącymi detalami (na przykład fartuchem) lub elementami szklanymi (na przykład szklanym blatem), przed którymi burgund wygląda nie tylko uroczyste, ale także nowoczesne.

Bordowa kuchnia dobrze komponuje się z monochromatycznymi kolorami: czarnym, szarym, białym. Te odcienie podkreślają atrakcyjność mebli, które w kolorze bordowym kładły duży nacisk. Kuchnia bordowo biała wygląda jednocześnie przytulnie i luksusowo.

Bordowa kuchnia to nie tylko elegancja i surowość, ale także podkreślony luksus, królewskość, moc i wielkość, dzięki czemu kolor bordowy doskonale komponuje się ze odcieniami srebra i masy perłowej. Wnętrze w takich kolorach stworzy poczucie szlachetności, bogactwa i godności właściciela lub gospodyni.
Kuchnia w bordowych kolorach doskonale uzupełniona elementami ciemnej czekolady. Ten projekt kuchni idealnie odpowiada definicji „elegancki”.

Zaprojektuj ściany, sufit, podłogę w kuchni w kolorach bordo

Wybierając kolory ścian, podłogi i sufitu dla kuchni burgundzkiej, ważne jest, aby podejmować decyzje ostrożnie i ostrożnie. Wnętrze w odcieniach bordo jest skomplikowane pod względem wykonania i wymaga specjalnej opieki.Dekoracja ścienna w dużej mierze zależy od tego, jaki efekt chce osiągnąć projektant. Osiągając atmosferę komfortu, świętowania i duchowego ciepła, możesz bezpiecznie używać pastelowych, beżowych, karmelowych, jasnoróżowych, mlecznych i kremowych odcieni. Jeśli projektant ma za zadanie stworzyć wnętrze tak surowe, zimne, jak to tylko możliwe, podkreślając reprezentatywność hosta lub hostessy, najlepiej nadają się kolory monochromatyczne, zwłaszcza białe i jasnoszare.Wykończenie podłogi nie jest zalecane w odcieniach monochromatycznych, w przeciwnym razie stworzyłoby to wrażenie nie rygorystyczne, ale sterylności szpitalnej, która nie gra w ręce przyjemnej atmosfery.

Czołowi światowi projektanci zalecają stosowanie głównie drewna w odcieniach bordowych do podłogi w pokoju. Lekkie „pastelowe” drewno zwiększy wizualnie kuchnię i przyczyni się do stworzenia spokojnej atmosfery, a także doda światła i podkreśli jasne, bordowe elementy.

Z drugiej strony ciemne drewno stworzy atmosferę komfortu i ciepła, ale czarne wykładziny podłogowe lub płytki imitujące kamień naturalny należy rozcieńczyć jasnymi odcieniami, pastelowymi i kremowymi odcieniami. W przeciwnym razie spód kuchni nie tylko nie przyczyni się do wyeksponowania bordowych elementów wnętrza, ale również zmniejszy go wizualnie, wytworzy uczucie szczelności i nadmiernej jasności.Wykończenie sufitu najlepiej wykonać w jasnych kolorach. Biały sufit wizualnie powiększy kuchnię, rozjaśni ją, rozjaśni. Na tle emocjonalnie mocnych burgundowych detali będzie wyglądał bajecznie śnieżnobiałe, a jednocześnie nie tworzy wyraźnego zatłoczenia, podkreślając jasne elementy, ale nie stwarzając uczucia frywolności i bez uderzania w oczy. Doskonałym rozwiązaniem będzie również beżowy, kremowy, mleczny lub kremowy kolor do dekoracji sufitu.Dla tych, którzy preferują niestandardowe podejście i nie boją się odważnych decyzji, połączenie sufitu jest idealne. Na przykład, góra w czarno-białych kolorach będzie wyglądać spektakularnie i elitarnie, ale nie odwróci uwagi od reszty zestawu słuchawkowego.Kolor bordowy zawsze nadaje wnętrzu szacunku i arystokracji. Między innymi jest również dobry w łączeniu niemal każdego stylu. Klasyczne wnętrze doskonale uzupełni fartuch i / lub zasłony do kuchni w kolorze wina burgundzkiego. Wnętrze w stylu high-tech wraz z jasnymi elementami w kolorze czerwonego wina stworzą poczucie wysokich kosztów i elitarności. Kuchnia w stylu wiejskim, w której dominują drzewne odcienie, dobrze komponuje się z nutami dojrzałych wiśni, tworząc uczucie komfortu i ciepła.

Kątowe zestawy słuchawkowe w kolorze bordowym, najczęściej z efektem starożytności, tworzą poczucie bezpieczeństwa, spokoju i spokoju, również wyglądają dobrze.

Podsumowując, można powiedzieć, że kuchnia w tonacji burgundzkiej to odważna decyzja, trudna w realizacji. Wybierając elementy do wnętrza w brązowo-czerwonych odcieniach, ważne jest, aby prawidłowo określić zakres kolorów, rozcieńczając obfitość jasnych szczegółów - meble, zasłony i fartuchy - z pasywnym i neutralnym beżem lub kremowym tłem, białym sufitem lub jasną podłogą z drewna.Ważne jest, aby nie przesadzać z kontrastem, starannie łącząc bordo z zielonymi i niebieskimi odcieniami. Dekorację ścienną do kuchni burgundzkiej najlepiej wykonywać w delikatnych lub monochromatycznych kolorach, aby stworzyć poczucie komfortu lub, przeciwnie, rygor i chłód. Podłoga do kuchni burgundzkiej jest najlepiej wybrać niską tonację, drzewne kolory i odcienie. Do dekoracji sufitu najlepiej nadają się białe lub czarne i białe kombinacje.