Kolor bordowy w aranżacji wnętrz kuchni, połączenie z bielą, szarością i beżem, blatem, zasłonami i fartuchem w tonacji - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Bordowa kuchnia: oryginalne podejście do projektowania (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Bordowy kolor od dawna uważany jest za znak szlachetności, luksusu, mocy i mocy. To on był najczęściej obecny w środowisku wyższego społeczeństwa, w komnatach monarchów i cesarzy, nieskazitelnie odpowiadający ich statusowi społecznemu.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-2

Kolor bordowy we wnętrzu kuchni to odważna decyzja, oznaczająca oryginalne podejście do projektu i świetna okazja do podkreślenia reprezentatywności właściciela lub gospodyni. Nie bez powodu burgundowe odcienie są najczęściej używane przy projektowaniu drogich restauracji.

Projekt kuchni burgundzkiej ma wiele zalet.

  • Odcienie koloru bordowego nadają pomieszczeniu przytulny, a zarazem uroczysty i świąteczny wygląd.
  • Kuchnia w bordowych kolorach nie wygląda pretensjonalnie, szorstko, wyzywająco chwytliwie i wyzywająco. Wręcz przeciwnie, burgundowa kuchnia zaprezentuje swojego właściciela w korzystnym świetle: poważną, sympatyczną osobę o dobrym smaku.
  • Badania medyczne potwierdzają, że bordowy kolor ma działanie relaksujące, wzmacnia układ nerwowy i przyczynia się do normalizacji ciśnienia krwi.
  • Bordowy kolor wnętrza kuchni dobrze współgra ze spokojnymi, pastelowymi tonami i tworzy jasny akcent.

Jednak projekt kuchni burgundzkiej wiąże się z wieloma trudnościami i cechami, których nigdy nie można zignorować.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-5


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-6

Połączenie kolorów w bordowej kuchni

Bordowy kolor nie jest łatwy do połączenia. Jest w harmonii tylko z pewnym zestawem odcieni, a nawet te odcienie muszą być wybierane ostrożnie, w przeciwnym razie wnętrze może stać się groźne i zbyt chwytliwe. Ważne jest, aby wiedzieć, z jakimi kolorami łączy się bordowy kolor.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-9


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-10

Ale zielone i bordowe powinny być łączone ostrożnie i ostrożnie. Dźwięki te tworzą jasny kontrast, dlatego należy go rozcieńczyć kremowymi i mlecznymi tonami i / lub drewnem.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-13


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-14


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-15

Kuchnia w bordowych kolorach doskonale uzupełniona elementami ciemnej czekolady. Ten projekt kuchni idealnie odpowiada definicji „elegancki”.

Zaprojektuj ściany, sufit, podłogę w kuchni w kolorach bordo

Wybierając kolory ścian, podłogi i sufitu dla kuchni burgundzkiej, ważne jest, aby podejmować decyzje ostrożnie i ostrożnie. Wnętrze w odcieniach bordo jest skomplikowane pod względem wykonania i wymaga specjalnej opieki.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-16


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-17

Dekoracja ścienna w dużej mierze zależy od tego, jaki efekt chce osiągnąć projektant. Osiągając atmosferę komfortu, świętowania i duchowego ciepła, możesz bezpiecznie używać pastelowych, beżowych, karmelowych, jasnoróżowych, mlecznych i kremowych odcieni. Jeśli projektant ma za zadanie stworzyć wnętrze tak surowe, zimne, jak to tylko możliwe, podkreślając reprezentatywność hosta lub hostessy, najlepiej nadają się kolory monochromatyczne, zwłaszcza białe i jasnoszare.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-18


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-19

Wykończenie podłogi nie jest zalecane w odcieniach monochromatycznych, w przeciwnym razie stworzyłoby to wrażenie nie rygorystyczne, ale sterylności szpitalnej, która nie gra w ręce przyjemnej atmosfery.

Czołowi światowi projektanci zalecają stosowanie głównie drewna w odcieniach bordowych do podłogi w pokoju. Lekkie „pastelowe” drewno zwiększy wizualnie kuchnię i przyczyni się do stworzenia spokojnej atmosfery, a także doda światła i podkreśli jasne, bordowe elementy.

Z drugiej strony ciemne drewno stworzy atmosferę komfortu i ciepła, ale czarne wykładziny podłogowe lub płytki imitujące kamień naturalny należy rozcieńczyć jasnymi odcieniami, pastelowymi i kremowymi odcieniami. W przeciwnym razie spód kuchni nie tylko nie przyczyni się do wyeksponowania bordowych elementów wnętrza, ale również zmniejszy go wizualnie, wytworzy uczucie szczelności i nadmiernej jasności.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-20


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-21

Wykończenie sufitu najlepiej wykonać w jasnych kolorach. Biały sufit wizualnie powiększy kuchnię, rozjaśni ją, rozjaśni. Na tle emocjonalnie mocnych burgundowych detali będzie wyglądał bajecznie śnieżnobiałe, a jednocześnie nie tworzy wyraźnego zatłoczenia, podkreślając jasne elementy, ale nie stwarzając uczucia frywolności i bez uderzania w oczy. Doskonałym rozwiązaniem będzie również beżowy, kremowy, mleczny lub kremowy kolor do dekoracji sufitu.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-22


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-23

Dla tych, którzy preferują niestandardowe podejście i nie boją się odważnych decyzji, połączenie sufitu jest idealne. Na przykład, góra w czarno-białych kolorach będzie wyglądać spektakularnie i elitarnie, ale nie odwróci uwagi od reszty zestawu słuchawkowego.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-24


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-25

Kolor bordowy zawsze nadaje wnętrzu szacunku i arystokracji. Między innymi jest również dobry w łączeniu niemal każdego stylu. Klasyczne wnętrze doskonale uzupełni fartuch i / lub zasłony do kuchni w kolorze wina burgundzkiego. Wnętrze w stylu high-tech wraz z jasnymi elementami w kolorze czerwonego wina stworzą poczucie wysokich kosztów i elitarności. Kuchnia w stylu wiejskim, w której dominują drzewne odcienie, dobrze komponuje się z nutami dojrzałych wiśni, tworząc uczucie komfortu i ciepła.

Kątowe zestawy słuchawkowe w kolorze bordowym, najczęściej z efektem starożytności, tworzą poczucie bezpieczeństwa, spokoju i spokoju, również wyglądają dobrze.

Podsumowując, można powiedzieć, że kuchnia w tonacji burgundzkiej to odważna decyzja, trudna w realizacji. Wybierając elementy do wnętrza w brązowo-czerwonych odcieniach, ważne jest, aby prawidłowo określić zakres kolorów, rozcieńczając obfitość jasnych szczegółów - meble, zasłony i fartuchy - z pasywnym i neutralnym beżem lub kremowym tłem, białym sufitem lub jasną podłogą z drewna.


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-26


bordovaya-kuhnya-originalnij-podhod-k-oformleniyu-27-foto-27

Ważne jest, aby nie przesadzać z kontrastem, starannie łącząc bordo z zielonymi i niebieskimi odcieniami. Dekorację ścienną do kuchni burgundzkiej najlepiej wykonywać w delikatnych lub monochromatycznych kolorach, aby stworzyć poczucie komfortu lub, przeciwnie, rygor i chłód. Podłoga do kuchni burgundzkiej jest najlepiej wybrać niską tonację, drzewne kolory i odcienie. Do dekoracji sufitu najlepiej nadają się białe lub czarne i białe kombinacje.

Pin
Send
Share
Send
Send