Sink Design Stal nierdzewna Narożnik lub sztuczny kamień, miedź lub porcelana, jak wybrać, plusy i minusy różnych rodzajów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać zlew do kuchni? Cechy konstrukcji i materiałów

Pin
Send
Share
Send
Send


Właściwe planowanie przestrzeni kuchennej nie tylko zapewnia komfort w pomieszczeniu, ale także znacznie upraszcza pracę gospodyni. Projekt pokoju opiera się na trzech kluczowych punktach: lodówce, kuchence i umywalce. Uważa się, że podczas gotowania kobieta spędza większość czasu przy piecu, ale po obejrzeniu jej pracy możemy stwierdzić, że mycie naczyń, warzyw i rąk ma znacznie częściej niż gotowanie.

To kryterium ma ogromne znaczenie, materiał musi spełniać określone normy:

  • Siła. W misce kuchennej często zmywa się ciężkie przedmioty: garnki, patelnie, młynki do mięsa.
  • Niska porowatość. Zapobiega wchłanianiu tłuszczu i brudu na powierzchnię.
  • Higiena. Konieczne jest, aby zlewy kuchenne nie działały jako magazyn szkodliwych bakterii.
  • Odporność na korozję. Ten wskaźnik jest ważny dla trwałej pracy, której termin może ulec zmniejszeniu pod wpływem wody o różnych temperaturach.

Które pranie jest lepsze? Rozważ główne typy modeli dostępnych obecnie na rynku.

Umywalka do kuchni ze stali nierdzewnej

Produkty są trwałe, łatwe do czyszczenia z brudu, wykonane w różnych stylach, mają przystępną cenę. Podczas pracy ze stali nierdzewnej zlewy kuchenne nie zmieniają koloru i jednocześnie nie wymagają specjalnej opieki. Główną zaletą takich modeli jest najlepszy stosunek jakości do ceny. Z tego powodu wśród mieszkańców naszego kraju cieszą się większą popularnością.

Przy wyborze odpowiedniego zlewu do aranżacji przestrzeni kuchennej ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na materiał, ale także na organiczną formę produktów.

Okrągły zlew do kuchni

Jest to tradycyjna opcja, która jest w stanie ozdobić cały pokój. Owalny kształt jest również uważany za nie mniej popularny. Prawie wszystkie rodzaje potraw są okrągłe, więc mycie ich jest bardzo wygodne. Kolejną zaletą jest łatwość konserwacji, brak narożników zapobiega gromadzeniu się brudu na powierzchni. Okrągły zlew nadaje się do małych i przestronnych pokoi.

Obecność skrzydeł

Najczęściej są używane jako suszarka i stanowią ważny dodatek funkcjonalny do różnego rodzaju zlewów. Skrzydła służą do rozmrażania, umieszczania warzyw lub czyszczenia naczyń.

Metody montażu

Ważnym czynnikiem przy wyborze umywalki jest metoda instalacji:

Montaż na wsporniku

Ta metoda jest uważana za najbardziej ekonomiczną i prostą. Odpowiedni dla osób, które wciąż poszukują idealnego prania, ważą wszystkie zalety i wady, ale tymczasowo używają prostego modelu.

Przepłukać zlew

Metoda polega na tym, że produkt jest zatopiony w blacie, będąc z nim na tym samym poziomie. Taki zlew wygląda harmonijnie, jeśli łączy zestaw mebli lub kilka sekcji.

Pin
Send
Share
Send
Send