Bateria wannowa z długą wylewką obrotowa, jak wybrać jednouchwytową ceramiczną lub chromowaną baterię mosiężną z termostatem do prysznica i umywalki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Bateria wannowa z długą wylewką - wszechstronne urządzenie do komfortowego oczyszczania wody (21 zdjęć)

Przy wyborze miksera z długim gander, należy wziąć pod uwagę różne parametry, które określają działanie urządzenia.

Materiały do ​​produkcji mieszalników

Stal nierdzewna jest najpopularniejszą i najczęstszą opcją. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingu materiałów ze względu na jego trwałość, dostępność, estetykę. Baterie idealnie pasują do wnętrz różnych stylów.

Mosiądz, brąz charakteryzują się długą żywotnością. Wyrafinowany wygląd takich mikserów subtelnie podkreśli styl Prowansji lub luksusową klasyczną łazienkę. Produkty te są drogie, ale cena jest całkiem uzasadniona.

Ceramika wyróżnia się atrakcyjnym wzornictwem, niestandardowymi formami produktów. Baterie są drogie i charakteryzują się dużą kruchością, więc musisz się z nimi obchodzić ostrożnie.
Chrom i emalia są stosowane jako powłoka dekoracyjna i ochronna. Przy wyborze urządzeń należy pamiętać, że emalia nadaje powierzchni matową teksturę i nie widać na niej odcisków palców ani kropli wody. Chrom przyciąga również trwałość, elegancki wygląd i prostą pielęgnację.

Typy mikserów

Wśród wielu modeli mikserów można wyróżnić dwie duże grupy - jednouchwytową i dwustopniową. Różnice są oparte na systemach sterowania i komponentach, które mieszają ciepłą i zimną wodę.

Dwuzaworowa wylewka do kąpieli

To urządzenie jest bardzo popularne, łatwe w produkcji i przystępnej cenie. Producenci oferują dwa rodzaje produktów.

 • Model ślimaka jest wyposażony w gumowy kołnierz blokujący (uszczelka silikonowa). Główne zalety miksera: niezawodność, łatwa wymiana uszczelek, niska cena. Wśród niedociągnięć można wyodrębnić niewygodny proces używania urządzenia - aby otworzyć kran, należy kilkakrotnie obrócić zawór, a dostosowanie ciśnienia i temperatury wody wymaga czasu.
 • Mikser ceramiczny jest wyposażony w dwie płytki z otworami (jedna jest zamocowana w obudowie, a druga jest przymocowana do pręta). Zalety produktu: wygodna obsługa, trwałość i trwałość mechanizmów, cicha praca. Nie musisz starać się korzystać z żurawia. Wady obejmują wysoką cenę miksera, zależność od jakości wody (piasek i małe ciała stałe przyspieszają zużycie mechanizmów). Wał korbowy jest trudny do naprawy - lepiej go zmienić. Aby przedłużyć żywotność sprzętu, zaleca się zainstalowanie grubego filtra wody.

Jeśli istnieje problem z wyborem, zaleca się preferowanie miksera ceramicznego. Jeśli jednak jakość wody pozostawia wiele do życzenia, konieczne jest zamontowanie urządzenia na skrzyniach ślimakowych.

Aby określić model, wystarczy obrócić uchwyty na kran - w ceramicznych kranach obracają się o 90 lub 180 stopni.
Wylewka jednouchwytowa długa

Coraz częściej konsumenci zaczęli instalować takie baterie. Charakterystyczna cecha produktów - wygodne użytkowanie. Istnieją dwa rodzaje mikserów na rynku:

 • model piłki jest wyposażony w metalową kulkę, w której znajdują się trzy otwory. Zalety miksera: trwałość, wysokiej jakości uszczelnienie. Główną wadą jest wrażliwość na osady wapienne, które mogą znacznie utrudnić działanie urządzenia po dłuższym przestoju;
 • Bateria kasetowa ma specjalne płytki ceramiczne z otworami. Zalety produktu: łatwa obsługa, długa żywotność. Wady: wysoka cena, czysta woda (bez zanieczyszczeń mechanicznych) zapewnia wysoką jakość działania.

Baterie termostatyczne

Takie modele są wciąż nowością na rynku hydraulicznym. Jednak wygodne korzystanie z termostatu sprawia, że ​​staje się on coraz bardziej popularny wśród konsumentów.

Zgodnie z metodą sterowania krany są podzielone na trzy typy.

 1. Elektroniczny - wyposażony w ekran LCD i sterowanie dotykowe / przyciskowe. Termostat działa z sieci lub akumulatora. Zaleta urządzenia - za pomocą elektroniki parametry przepływu wody są ustawione bardziej precyzyjnie. Wadą jest zależność od zewnętrznych źródeł energii.
 2. Sterowanie mechaniczne odbywa się za pomocą uchwytów, zaworów lub dźwigni różnych konstrukcji. Baterie nie są potrzebne. Główną zaletą termostatu - niezawodność i niezależność od źródeł energii elektrycznej.
 3. Bezdotykowe termostaty wyposażone w czujniki podczerwieni są najwygodniejsze w użyciu. Dźwigi są wyposażone w regulatory ciepła (do regulacji temperatury) i urządzenia sterujące ciśnieniem strumienia wody. Użytkownik ustawia parametry przepływu wody przed włączeniem.

Główne zalety tych technicznych innowacji to bezpieczeństwo (nie należy obawiać się nagłego przepływu bardzo gorącej lub zimnej wody), komfort (termostat reguluje zmiany temperatury lub ciśnienia strumienia tak szybko, że osoba nie zauważa różnic).Rodzaje dziobków

Te elementy mikserów mogą być statyczne i obracające się. Długie wylewki odnoszą się do widoku obrotowego. Z jednej strony, dzięki specjalnemu mechanizmowi, gander można przesunąć we właściwym kierunku. Z drugiej strony, ten mechanizm działa jako słabe ogniwo w konstrukcji i skraca żywotność żurawia.

W produkcji gander zastosowano trzy rodzaje technologii:

 • rurowe - do produkcji rur ganderowych metalowych wyginanych i przyjmujących pożądany kształt. Te wylewki są najtańsze i najbardziej popularne. Połączenie gander i korpusu jest uszczelnione specjalnym plastikowym pierścieniem. Drugi koniec rury jest przystosowany do zainstalowania aeratora;
 • modele lutownicze to różne formy i wyższa cena. W procesie produkcji gandersów kęs metalowy jest nie tylko wygięty, ale także napompowany, co umożliwia uzyskanie rur o różnych średnicach na całej długości. Na końcach gąsiora przylutowują nakrętki do smoczka i aeratora;
 • produkty odlewane są uważane za najdroższe. Obudowa jest odlewana monolitycznie. Baterie łazienkowe wyróżniają się solidną wagą, ponieważ do ich produkcji używa się mosiądzu.

W produkcji walców rurowych i odlewanych stosuje się niedrogie stopy metali, a chrom stosuje się jako warstwę ochronną i dekoracyjną.
Główne cechy wylewek

Jest to wysokość i długość gąsiora, które wpływają na komfort korzystania z urządzeń sanitarnych.

 1. Wysokość dziobka zależy od odległości między podstawą korpusu mieszalnika a otworem, z którego wypływa strumień wody. Wysoki gander (od 250 mm) pozwala rozwiązać wiele problemów: czerpać wodę w dużych naczyniach, myć w wannie i umywalce (przy prawidłowej instalacji). Aby ułatwić korzystanie z zlewu, a woda nie rozpyla się zbyt wiele, należy wybrać modele z głębokimi miskami.
 2. Długość dziobka to odległość między końcami rury. Do długiej gęsi są modele o rozmiarach od 30 do 52 cm.
Sposoby przełączania mechanizmów wanna-prysznic

Producenci wytwarzają krany wyposażone w różne mechanizmy przełączania przepływu wody z prysznica na wylewkę. Charakterystyka urządzeń jest tak zróżnicowana, że ​​nie należy preferować żadnego wskaźnika.

Wersja z przyciskiem

W mieszalnikach o długim skoku, przycisk jest umieszczony pionowo na korpusie i działa na zawór, który kieruje wodę do prysznica / wylewki.

Główne problemy, które pojawiają się podczas operacji:

 • zawór przechodzi przez wodę z powodu kamienia. Gumowe uszczelki tracą elastyczność. Jeśli kamień się uformował, tylko wymiana zaworu może poprawić sytuację;
 • przycisk nie jest przytrzymywany w pozycji podniesionej ze słabym ciśnieniem wody. Może to być spowodowane ciasną sprężyną powrotną. Jeśli usuniesz jedną lub dwie cewki sprężyny (zgryz), problem zostanie rozwiązany;
 • przycisk nie powraca do swojej pierwotnej pozycji po wyłączeniu wody, co może być spowodowane nadmiernym uszczelnieniem pręta. Można to skorygować, nakładając niewielką ilość smaru silikonowego pod gumową uszczelkę.

Zalety urządzenia: aby kontrolować mechanizm, konieczne jest zminimalizowanie wysiłku, niewielkie rozmiary. Wadą jest krótka żywotność spowodowana uszkodzeniem gumy na zaworze za pomocą kamienia wapiennego.
Przełącznik kulowy

Mechanizm charakteryzuje się niezawodnym działaniem i składa się z pręta i metalowej kulki (zwykle mosiężnej) z dwoma otworami. Gdy urządzenie pracuje, woda wchodzi do bocznego otworu kuli i jest odprowadzana przez kolejny otwór do prysznica / wylewki.

Zalety: długa żywotność, niezawodna pozycja trzymania w trybie prysznica, łatwa obsługa. Wady: wrażliwość na zanieczyszczenia w wodzie, instalacja filtra gruboziarnistego jest pożądana, aby zapobiec wnikaniu dużych zanieczyszczeń mechanicznych.

Jeśli urządzenie ulegnie awarii, możliwa jest tylko jego wymiana.
Rodzaje instalacji miksera

Sposób jego instalacji decyduje o wygodnym użytkowaniu żurawia. Zakłada się dwa typy urządzeń mocujących:

 • montaż na ścianie jest istotny w małych łazienkach, gdzie niepraktyczne jest instalowanie osobnych kranów na zlewie i wannie. W takim przypadku instalacja wodno-kanalizacyjna powinna stać w pobliżu. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią wysokość instalacji - wylewka powinna się swobodnie obracać i nie dotykać zlewu. Jednak nie zaleca się również mocnego mocowania kranu, w przeciwnym razie woda będzie silnie rozpryskuć się podczas mycia rąk;
 • Zaleca się zainstalowanie takiego miksera na wannie, jeśli zbiornik ma tak szerokie boki, że dziobki innych modeli będą krótkie (woda spłynie po ściance miski). Lub w przypadku układania półek w pobliżu wanny i niemożności zainstalowania żurawia na innych ścianach.

Wielu producentów wytwarza przyzwoite i konkurencyjne produkty. Pierwsze miejsca w rankingu zajmują firmy: Grohe, DAMIXA, ORAS. Miksery tych marek wyróżniają się wyjątkową konstrukcją i jakością, co gwarantuje długą żywotność baterii. Oczywiście, za doskonałą wydajność trzeba zapłacić. Producenci biorą pod uwagę różne możliwości finansowe nabywców i, co do zasady, oferują linię drogich i tanich modeli sprzętu sanitarnego.

Obejrzyj film: Bateria retro z długą wylewką (Styczeń 2020).

Загрузка...