Tradycyjny chiński styl w aranżacji wnętrz Apartamenty lub domy, sypialnie lub kuchnie - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Chiński styl we wnętrzu - równowaga natury (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Funkcjonalność każdego domu jest niezaprzeczalna - to nie tylko pewna dekoracja lub imitacja konkretnego stylu, ale sposób na osiągnięcie komfortu i przytulności. Wielu osiąga to, wykorzystując chiński styl w swoich domach - opiera się na prostocie, przyrodzie i energii.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-2

Chińczycy wykorzystują wewnętrzną przestrzeń mieszkania, tworząc nisze do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych. Bogate wyposażenie kuchni, wnętrze sypialni i każdego innego pokoju są doskonale wyposażone w stoły lakiernicze i rzeźbione stojaki na wazony i dekoracje.

Wiedza o tym, czym powinien być dom, cechy jego estetyki i funkcjonalności powstały wiele lat temu; do naszych czasów poprawiły się dzięki postępowi technologicznemu. Ze względu na fakt, że kultura chińska widzi tylko kontemplację we wszystkim, dom ma obowiązek symbolizować tę jakość. Chińskie wnętrze jest bardzo skomplikowane, ale jednocześnie praktyczne.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-5


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-6

Projekt wykorzystuje niskie meble, wszystkie przedmioty i produkty są wykonane z naturalnych materiałów (głównie drewna), preferowane jest światło słoneczne, okna są wolne od zasłon (w rzadkich przypadkach możliwe jest użycie bambusowych rolet), sztuczne oświetlenie jest słabe.

Chiński styl we wnętrzu nie ma ostrych narożników, nie ma dużych mebli. Podstawowym materiałem do projektowania wnętrz jest trwały i elastyczny bambus.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-9


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-10

Wykonując meble, mistrz wykorzystuje złożoną technikę wielowarstwowego lakierowania jako elementu do dekoracji; rzeźba w lakierze jest dziś spektakularnym sposobem zdobienia. Meble w stylu chińskim harmonijnie łączą się z otaczającymi obiektami, uzupełnione lakierowanymi stołami dekoracyjnymi służącymi jako podpory do wazonów i dekoracji pokoju.

Główne elementy wnętrza kuchni - stół i krzesła - przez długi czas były wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów (z reguły były to bambusy) i miały prostokątny kształt.

Głównym meblem do sypialni w stylu chińskim były prostokątne leżaki i krzesła. Główną cechą charakterystyczną chińskiego stylu w projektowaniu, zachowaną w naszych czasach, jest brak zasłon w oknach.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-11


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-12

Tradycyjne chińskie wnętrze to harmonia, zwięzłość, estetyka, wszystko, co przyczynia się do stworzenia przytulnej i relaksującej atmosfery. Ten styl mieszkania lub pokoju jest mieszanką charakterystycznych akcentów, a zatem to wnętrze może nie tylko ujawniać indywidualne możliwości, preferencje i gusta właściciela mieszkania, ale także dawać pewną atmosferę i wpływać na każdego gościa.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-13


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-14

Kolory dla Chińczyków odgrywają ważną rolę i nie zajmują ostatniego miejsca w tworzeniu stylu. Z reguły używane są czerwone (kolor smoka ognia), czarny, niebieski, zielony, żółty.

Nawet jeśli uważasz, że powstałe wnętrze jest idealne, bez najważniejszego elementu, wszystkie obiekty pozostaną tylko zestawem mebli. Główny element - oświetlenie, które Chińczycy przywiązują największą wagę. Pozytywna energia każdego pomieszczenia zależy od położenia lampy lub lampy, kierunku ich światła.

Podstawową zasadą tworzenia tradycyjnego stylu chińskiego jest naturalność. Małe sztuczki mogą pomóc w osiągnięciu tego celu: można umieścić lampę za łatwym ekranem lub lepiej zainstalować kilka małych lamp, aby naśladować „pochodnię ognia”. W tym przypadku tradycyjne latarnie otworzą zaciszne narożniki i uzupełnią wnętrze zarówno kuchni, jak i sypialni.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-17


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-18

Filozofia i charakter wnętrza

Nie da się stworzyć chińskiego stylu we wnętrzu, jeśli nie masz wiedzy na temat kultury i tradycji kraju. Jedynie zapoznając się z kulturą, koncepcją życia mieszkańców Chin, możesz zyskać poczucie proporcji i poczuć znaczenie każdej małej rzeczy we wnętrzu. W przeciwnym razie możesz zamienić swój dom w urządzony bez smaku pokój, a źle przemyślana gama kolorów może sprawić, że wnętrze stanie się ponure.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-19


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-20

Główne cechy wprowadzone w chińskim stylu to plastyczność, gładkość, zwiewność, miękkość, elegancja. Wydawać by się mogło, że w warunkach standardowych mieszkań nie ma możliwości spełnienia tych zasad, jednak udane rozwiązania można znaleźć za pomocą technik projektowych, dobrze zaprojektowanego aranżacji mebli i stosowania akcesoriów dekoracyjnych.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-21


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-22

Funkcje, które musisz znać, stosując projekt stylu chińskiego:

  • Najbardziej popularne kolory: czerwony z czarnymi, złotymi, żółtymi - luksusowymi wskaźnikami.
  • Ściany są otynkowane lub malowane, ale często używa się tapet. W końcu zwykła tapeta dla nas została pierwotnie wykonana w Chinach. Orientalny ornament wygląda świetnie na ścianach, tajemnicze hieroglify lub chińskie klasyczne wzory pasują do wnętrza.
  • Podłoga, często ciemna, może mieć czerwone przelewy. Do aranżacji idealnego rozwiązania należy zastosowanie cienkiego dywanu lub parkietu wykonanego z bambusa.
  • Aby poprawić wnętrze przy wyborze mebli, należy kierować się praktycznością i prostotą. Meble powinny być małe, lekkie, a co najważniejsze - brak ostrych narożników. Kwadratowe kształty w tym stylu - rzadkość. Charakterystyczna cecha mebli w stylu chińskim - lakierowane powierzchnie. Rzeźba w drewnie jest idealną dekoracją dla wszystkich mebli.
  • We wcieleniu chińskiego stylu w swoich projektach projektanci są powszechnie stosowanymi atrybutami dekoracyjnymi i drogimi.
  • Źródłami światła są okrągłe żyrandole.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-23


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-24

Chiński styl jest tworzony przez akcenty. Najprostszym sposobem użycia jest dodanie akcesoriów do pokoju, w którym można odgadnąć Chiny.


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-25


kitajskij-stil-v-interere-ravnovesie-prirodi-26-foto-26

Pin
Send
Share
Send
Send