Tapeta z imitacją cegieł, kamienia, bereven i drewna we wnętrzu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Tapeta z imitacją - naturalne tekstury we wnętrzu (25 zdjęć)

Tapety z imitacją naturalnych materiałów wykończeniowych stają się coraz bardziej popularne. We wnętrzu taka tapeta wygląda stylowo i drogo. Używając ich podczas wykończenia pokoju, możesz stworzyć autentyczną atmosferę odnoszącą się do klasyki, antyku lub nowoczesnych trendów w aranżacji wnętrz.Jakie są tapety z imitacją?

Dzięki rozwojowi technologii symulowany materiał nie wygląda już tanio. W sprzedaży są tapety, które mogą tworzyć efekty wizualne o dowolnym pożądanym zasięgu. Wśród najbardziej udanych opcji należy zwrócić uwagę na następujące rodzaje materiałów:

  • tapeta z imitacją cegły;
  • tapeta z imitacją tynku;
  • imitacja kamiennej tapety;
  • tapeta z imitacji drewna;
  • imitacje tkanki, skóry i podobnych struktur.

Na przykład imitacja drewna jest właściwym rozwiązaniem dla apartamentów urządzonych w stylu rosyjskim lub wiejskim. Ta tapeta nie obciąża przestrzeni, oszczędzając miejsce. Pomóż poradzić sobie z pracami wykończeniowymi szybko i przy minimalnych kosztach.

Każdy rodzaj tapety rozwiązuje jej zadania wewnętrzne i ma cechy i zalety. Jakie zalety kryje ta metoda wykończenia pokoju?

Zalety stosowania imitacji we wnętrzu

Użycie we wnętrzu deski, kłód, skóry do pokrycia ścian nie jest zbyt odpowiednie. Tak więc lokal miasta będzie wyglądał śmiesznie i przeładowany. Tak, a przy naprawie wiejskiego domu można korzystać z bardziej racjonalnej i taniej technologii. W końcu tapety z imitacją mają następujące zalety:

  • w porównaniu do naturalnych wykończeń takie tapety są niedrogie;
  • Ten rodzaj tapety pozwala tworzyć dowolne kompozycje i kombinacje;
  • wymiana materiałów zajmuje mniej czasu i kosztów niż usunięcie muru lub drewna;
  • Ogromna różnorodność opcji i odcieni sprawia, że ​​wybór jest naprawdę bogaty.

Nowoczesna tapeta z imitacją cegieł nie wymaga specjalnego przygotowania ścian, aby stworzyć modny kierunek poddasza. Trend imitacja baru łatwo przekształca przestrzeń w domku letniskowego lub wiejskiej posiadłości. A imitacja skóry doskonale łączy się ze szklanymi detalami i witrażami w stylu secesyjnym.

Jeśli pokój wymaga imitacji tkaniny na ścianach, lepiej jest porzucić naturalne materiały i zastosować tapetowanie. Ponieważ troska o nich będzie sto razy łatwiejsza niż w przypadku prawdziwej tkaniny. Ponadto, styl prowansalski, który zakłada użycie faktury tkaniny, może być wzbogacony tylko przez użycie takich stylowych tapet.Cechy materiałów wykończeniowych z imitacją

Materiały wykończeniowe z fakturą drewna, cegły, kamienia i gipsu są przyklejone do ścian prawie tak samo jak proste opcje tapet. Jeśli wykończenie baru trwa wiele tygodni, a czasem miesięcy, można w kilka dni nakleić tapetę z imitującymi właściwościami.Zmiana wnętrza tapetą jest znacznie łatwiejsza niż zmiana nudnego projektu stworzonego z kamienia lub płytek. Jednocześnie tapety imitujące naturalne przedmioty są raczej trwałe i odporne na zużycie. Wiele z nich można prać. Jeśli jakakolwiek część ściany z tapetą została uszkodzona, można ją łatwo przywrócić.Obramowania i przejścia kolorów z tapety z imitacją na panele lub inne materiały nie są wymagane, ale jeśli istnieje potrzeba wykorzystania tych elementów podczas naprawy, zostaną one harmonijnie połączone z dowolnymi rodzajami symulacji tapet.Ten rodzaj wykończenia często ma dotykową teksturę. Dzięki temu uzyskano realistyczny efekt 3D, który sprawia, że ​​materiały wyglądają jak naturalny kamień lub drewno.

Naturalne wnętrze: subtelności wykonania

Projekt domu w naturalnym stylu to dobry sposób na osiągnięcie komfortu i spokoju we własnym domu. Jednak niewielu ludzi uważa, że ​​imitacja drewna, cegły lub tkaniny może być odpowiednia w pracowni. Wykonywanie tapet w salonie spa imitujących tynk - oznacza nadanie mu luksusowego i drogiego wyglądu. Wiele wariantów imitujących tapet stosuje się w halach, hotelach, ośrodkach sportowych, biurach podróży i salonach piękności.

Opcje wykończenia z elementami naturalnymi są wykonane w kojących kolorach. Jednocześnie nie są wcale nudne, wyglądają atrakcyjnie, otwierają przestrzeń na manewr projektanta. Niektóre rodzaje tapet z imitacją cegieł można znaleźć w jasnych odmianach wnętrz.Podczas wdrażania stylów, które projektanci najczęściej używają tapet imitujących? Imitację stosuje się w następujących przypadkach:

Loft

Styl, który stał się znakiem rozpoznawczym nowoczesnego wnętrza. Zawsze ma wykończenie z cegły, gładkie przejścia kolorów i minimalną liczbę dużych części. Tapety z imitacją cegły najlepiej nadają się do dekoracji w tym stylu.

Klasyczny

Trudno sobie wyobrazić klasyczne wnętrze bez tradycyjnych drewnianych paneli. Imitacja baru i innego drzewa pomaga tworzyć klasyki w oryginalnej formie.

Nowoczesny

Ten styl, podobnie jak jego artystyczne warianty, jest doskonale uzupełniony skórzaną tapetą, wariantami tkanin z imitacją lamparta lub skór tygrysich. Za pomocą takich technik i osiągnął specjalne eleganckie pokoje w nowoczesnym stylu.

Muzyka country

Ta opcja projektowa nie jest często spotykana w nowoczesnych mieszkaniach, ale domy wiejskie są często tak zaprojektowane.

Prowansja

Wyrafinowany i nieskomplikowany projekt w stylu francuskich przedmieść jest znakomicie zrealizowany przy użyciu imitacji tynku, kamienia i drewnianych klocków.

Rosyjski styl

Tutaj imitacja drewna i kłód to główne techniki wewnętrzne, które mogą oddać całą atmosferę rosyjskiej wioski.

Etno

Ten styl jest również trudny do stworzenia bez imitacji, a także nowoczesny bez szklanych detali; Tapeta, imitująca kamień, spadnie tutaj w odpowiednim momencie.

Zastosowanie tego typu tapet nie jest ograniczone do powyższych przykładów. Obszar ich zastosowania może być dowolnym kierunkiem projektowania wnętrz.

Jakie są szczegóły połączone z „naturalną” tapetą?

Materiały użyte do stworzenia naturalnego wnętrza są dobrze połączone z zaokrąglonymi liniami, płynnymi przejściami kolorów i wyraźnymi akcentami na poszczególnych elementach. Wysokie wazony ze sztucznymi roślinami, ozdobne fontanny, proste poduszki na sofach i meble z czystych odcieni - to może być korzystne dla podkreślenia imitacji naturalnych materiałów.

Powyższe tapety wyglądają świetnie w tandemie z lekkimi sufitami napinanymi z efektem rozgwieżdżonego lub dziennego nieba. Parkiet, laminat, płytki harmonijnie uzupełniają tapetę z imitacją naturalnych materiałów.

Niektórzy projektanci radzą, aby nie przeciążać pomieszczenia jedną teksturą, dlatego wklejanie tego rodzaju tapety za pomocą jednej ściany jest modnym trendem we wnętrzu. W tym przypadku reszta przestrzeni jest pomalowana jednokolorową farbą, dzięki czemu ogólne otoczenie mieszkania wygląda bardziej interesująco.

Niezwykłe rodzaje tapet z imitacją tekstur

Tapety z naturalną imitacją pojawiły się na rynku przez długi czas. Pierwszymi wersjami takich materiałów były tapety z wzorem pod cegłą. Dostrzegli korytarze, werandy i budynki gospodarcze. Następnie tego typu wykończenie uległo znacznym zmianom, a dziś możemy wybierać tapety z imitacjami czegokolwiek, ponieważ istnieje wiele opcji i kolorów.

W sprzedaży są tapety podobne do skór dzikich zwierząt, przedstawiające zamszowe pokrycia, imitujące kamienie szlachetne i trzciny. Producenci stosują prawdziwe kamienie, wióry marmurowe lub trociny do niektórych podłoży z tkaniny, aby nadać tym opcjom większy realizm. Są tapety z imitacją skóry gadów, tapety w postaci starych gazet i oryginalne wariacje na temat „obranych ścian”.

Tapeta z wzorem kamienia, gipsu, cegły lub drewna - świetny zamiennik naturalnych materiałów. Ich obecność we wnętrzu dodaje radości całemu wyglądowi pokoju, a sama konstrukcja ścian czyni go stylowym i nietrywialnym. Jeśli zdecydujesz się na taką imitację w domu - nie pożałujesz. A Twój projekt spowoduje prawdziwe zainteresowanie i podziw wśród gości i bliskich. Ponieważ takie tapety mogą być dowolne, ale nigdy nie będą zwykłe.