Płytka na fartuchu kuchennym Wieprz ceramiczny, romb lub mozaika w projektowaniu kuchni, wystroju i układzie płytek - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytka do fartucha kuchennego: różnorodność tekstur i materiałów (36 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przy pomocy fartucha obszaru roboczego dekorujemy kuchnię i chronimy ją przed zanieczyszczeniem, dlatego do produkcji fartucha wskazane jest stosowanie wysokiej jakości, niezawodnych, atrakcyjnych materiałów. Najczęściej do projektowania fartucha używanego kafelka, o atrakcyjnym wyglądzie, ale istotne jest, aby materiał, oprócz estetycznego wyglądu, był trwały i odporny na negatywny wpływ czynników zewnętrznych.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-2


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-3

Obecnie producenci oferują materiały okładzinowe w wielu różnych formatach. Najpopularniejszym rozmiarem jest kwadratowa płytka o parametrach 10x10. Jednak oprócz kwadratowych płytek można znaleźć inne różne opcje: prostokątne modele o różnych parametrach; a płytka w kształcie diamentu pomoże wnieść oryginalność do wnętrza.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-4


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-5


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-6

Wysokie wymagania stawiane są materiałowi, z którym fartuch kuchenny będzie wykonany z płytek. Specyfikacja płytek powinna być doskonała. Dzisiaj producenci starają się, aby ten materiał miał ulepszone parametry techniczne.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-8


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-9

Aby dbać o materiał nie doprowadził do dodatkowych trudności, konieczne jest jego pozyskanie, kierując się wymogami higienicznymi. Należy pamiętać, że wytłaczane powierzchnie gromadzą brud i kurz. Bo taka powierzchnia nie jest łatwa do pielęgnacji. W związku z tym lepiej jest wybrać matowe i błyszczące powierzchnie.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-10


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-11


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-12

Projektowanie płytek: popularne opcje

Jeśli chodzi o projekt płytek, wyróżnia go szeroki wybór opcji. Wybierając płytkę, zwróć uwagę na to, jak harmonizuje ona z decyzją stylistyczną wnętrza. Materiał należy łączyć ze ścianami, sufitem, meblami. Łatwo będzie wybrać piękny materiał na okładkę, najważniejsze jest uwzględnienie stylu pomieszczenia, jego wymiarów i indywidualnych preferencji.

Uniwersalnym rozwiązaniem dla kuchni jest białe wykończenie z różnorodnym wystrojem. Wypełnia przestrzeń światłem i świeżością. Z białej płytki można uzyskać uniwersalną opcję, ponieważ biały kolor z połyskiem lub matowością nadaje się do każdego wnętrza. Jasne płytki w razie potrzeby można uzupełnić różnymi kontrastowymi wkładkami. Dodatkowo lekki materiał można ozdobić winylowymi naklejkami.

Kolorowe kolory są optymalne dla jasnych i niestandardowych rozwiązań. Jeśli meble są dopasowane do koloru drzewa, fartuch powinien być do niego dopasowany. Nie jest konieczne dokładne powtarzanie tonu mebli, wykończenie może być nieco inne.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-13


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-14


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-15

Popularne materiały do ​​fartucha kuchennego

Używanie płytek do fartucha to nie tylko stereotyp, ale funkcjonalne, najbardziej praktyczne rozwiązanie. Różnorodność tego materiału zadziwia wyobraźnię, dlatego konsumenci mają pytanie, jak wybrać optymalnie odpowiedni wariant. Rozważ najpopularniejsze rodzaje płytek:

  • Płytki ceramiczne do kuchni na fartuchu. Ten typ fartucha kuchennego jest najbardziej popularny. Faktem jest, że ceramika jest dobrze myta z brudu, łatwa w montażu, trwała. Roztwory kolorów są zróżnicowane: od klasycznego brązu, szarości do bogatego żółtego, czerwonego itp Fartuch kuchenny z płytki ceramicznej jest trwały.
  • Płytka Płytka posiada doskonałe właściwości operacyjne. Wyróżnia się dobrą odpornością na efekty fizyczne i chemiczne i jest łatwy do czyszczenia.
  • Płytki mozaikowe do kuchni na fartuchu. Używając małych fragmentów mozaiki, można zaprojektować zarówno powierzchnie prostoliniowe, jak i krzywoliniowe.
  • Płytka „wieprz”. Materiał ten charakteryzuje się obecnością wydłużonych kształtów i proporcji. Jeśli zdecydujesz się na taki materiał, możesz uzyskać ciekawą, wytłaczaną powierzchnię, która nada wnętrzu ekskluzywny wygląd.
  • Płytka pod cegłą. Ten projekt jest idealny zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza.
  • Płytka hiszpańska. Ten typ materiału na płytki na rynku konsumenckim jest bardzo poszukiwany. Wygląda oryginalnie, chwytliwie i luksusowo. Materiał jest wysokiej jakości i ma wysoki poziom wytrzymałości.
  • Płytka szklana Praktyczny i atrakcyjny, odporny na agresywne detergenty, łatwy do czyszczenia.
  • Płytka mozaikowa. Wykonywany jest w oparciu o taki rodzaj sztuki dekoracyjnej i użytkowej, gdy cała kompozycja barwna jest uzyskiwana z oddzielnych części. Układ płytek może być inny. Dzisiaj możesz kupić płytki tego typu z różnorodnymi motywami (koronki, komórki, zygzaki itp.).


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-16


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-17


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-18

Po przeanalizowaniu wszystkich przedstawionych opcji możesz łatwo wybrać najbardziej odpowiedni. Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar wybrać, wybierz format 10x10. Ten format płytek jest uniwersalny, ponieważ pomaga uniknąć przycinania materiału. Szczególnie ten rozmiar płytek nadaje się do małej kuchni, ponieważ daje możliwość powiększenia pomieszczenia. Ten format można łatwo połączyć z innymi elementami, aby utworzyć panel.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-19


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-20


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-21

Główne kryteria wyboru płytek na fartuch

Zanim pójdziesz do sklepu, musisz wcześniej określić wysokość i szerokość przyszłego fartucha. Dokładne dane są konieczne, aby upewnić się, że podczas układania nie stanie się faktem, że materiał będzie musiał być mocno przecięty. Standardowa wysokość fartucha wynosi zazwyczaj 50-60 centymetrów. Należy pamiętać, że dokładne parametry płytek różnią się od różnych producentów. Ten moment jest konieczny do przyjęcia przy obliczaniu wymaganej ilości materiału.

Kupując płytki do kuchni, sprawdź, czy istnieje powłoka ochronna. Jeśli taka powierzchnia jest obecna, to podczas procesu czyszczenia będzie można użyć silnych środków.

Należy pamiętać, że w różnych partiach materiał może mieć inny ton. Faktem jest, że podczas strzelania niezwykle trudno jest uzyskać ten sam wynik. W związku z tym, jeśli kupujesz materiał do produkcji fartucha, to musi on zostać zabrany z magazynu. W takim przypadku, jeśli podczas instalacji płytka na fartuchu zostanie przypadkowo uszkodzona, nie będziesz musiał szukać podobnego tonu.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-22


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-23


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-24

Charakteryzuje się układaniem płytek na fartuch

Idealny, gdy granica fartucha pokrywa się z krawędzią mebla. W praktyce ta zasada nie zawsze jest stosowana. Wynika to z faktu, że podszewka jest zwykle wykonywana pod zakupionym zestawem kuchennym.

Racjonalne jest układanie materiału w taki sposób, że od góry i dołu fartucha poszedł trochę za meble. W tym przypadku projekt będzie czysty i schludny.

Przy stosowaniu mebli o standardowych parametrach odległość od podłogi do fartucha wynosi 85 centymetrów.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-25


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-26


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-27

Układanie płytek może być różne. Przed rozpoczęciem pracy należy usunąć stary materiał, jeśli istnieje, aby wyrównać powierzchnię ściany. Następnie zaznacz granice przyszłej instalacji, zamocuj pręt lub metalowy profil na ścianie.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-28


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-29


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-30

Następnie ściana jest traktowana rozcieńczoną kompozycją kleju, po czym rozpoczyna się układanie pierwszego rzędu. Płaskość jest sprawdzana według poziomu. Plastikowe krzyże są montowane między materiałami. Więc dopasuj wszystkie rzędy.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-31


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-32


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-33

Zgodnie z wynikami pracy nie należy zapominać o pozbyciu się resztek kleju. W ciągu dnia suszy fartuch do kuchni. Po wyschnięciu powierzchni możesz wyciągnąć wszystkie krzyże. Wszystkie szwy są starannie obrabiane zaprawą. Gdy zaprawa wysycha, powierzchnia fartucha jest wytarta.


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-34


plitka-dlya-fartuka-kuhni-raznoobrazie-tekstur-i-materialov-36-foto-35

Pin
Send
Share
Send
Send