Szwedzki styl we wnętrzu małego mieszkania lub małego domu, kuchni i salonu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szwedzki styl we wnętrzu - szykowny Sztokholm (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Karl Larson to człowiek, który zainspirował szwedzki styl. W 1880 roku artysta zaprojektował swoje małe mieszkanie z jasnym wykończeniem niezwykłym dla Sztokholmu, minimalnie rozcieńczając biel w jasnych kolorach. Od tego czasu ten skandynawski trend mody wnętrz rozprzestrzenił się na cały świat. Ludzie docenili jego wyrafinowaną prostotę, świeżość i przestronność. Z biegiem lat liczba fanów tego stylu wzrasta.


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-2

Znaki stylu

Szwedzkie wnętrze ma następujące cechy stylistyczne:

  • Minimalizm i prostota projektu.
  • Zamienne zasłony do żaluzji.
  • Ściany, podłoga, sufit jasnych odcieni.
  • Głównie drewniane meble.
  • Kolorowe sofy i narzuty na sofach.
  • Dywany o małych rozmiarach.
  • Duże wazony podłogowe ozdobione nietypowym obrazem.
  • Krajobrazy lub lustra na ścianach.
  • Wiele źródeł światła.
  • Żywe rośliny w białych doniczkach.

Szwedzkie wnętrze wyróżnia się specjalną białą paletą, która wizualnie rozszerza granice lokalu i pomaga poprawić stan emocjonalny mieszkańców domu.

Charakterystyczną cechą kuchni jest minimalny zestaw mebli. Mieszkańcy Szwecji są bardzo bezpretensjonalni, więc w zupełności mają dość stołu, wygodnych krzeseł i kuchni.

Kolor mebli jest biały, ale czasem stół można skontrastować z naturalnym brązowym lub szarym kolorem.

Krzesła często nie są klasyczne drewniane, ale dość nowoczesne, wykonane z tworzywa sztucznego.


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-9


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-10

Ściany są zwykle pomalowane na biało farbą odporną na wilgoć, aby można je było prać, gdy się zabrudzą. Na oknach lub surowych białych roletach lub ich braku. Kwitnące rośliny w zwykłych doniczkach na parapecie - główny element wystroju kuchni. Do dekoracji pokoju używane są również garnki ścienne, ozdobne talerze i eleganckie żyrandole w stylu pałacowych świeczników.

Na dekoracji domu, który już znasz, teraz pozostaje omówić, jak wypełnić pokój. Na tle białych ścian ustaw tę samą kolorową sofę. Można go przykryć kolorowym kocem lub rozłożyć na nim wiele jasnych poduszek. Krzesła powinny wybrać nieco ciemniejszy kolor, zaledwie kilka tonów. Zestaw mebli do dodania białego stolika do kawy. Może mieć dowolny kształt.


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-12


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-13

Połóż dywan na podłodze. Jego kolor nie powinien być kontrastowany, powinien być w harmonii z meblami. Czasami jest wybierany w tonie kolorowego dywanu.

Udekoruj salon obrazami lub fotografiami w niepozornych oprawach oświetleniowych, pomalowanych wazonach i lampach z niezwykłymi abażurami. Ponadto często wnętrze małego mieszkania jest wizualnie powiększane ze względu na wiszące na ścianach lustra.


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-14


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-15

Wewnętrzne szwedzkie sypialnie

Łóżko - główny element sytuacji szwedzkiej sypialni. Lekkie ściany i podłogi mogą być urozmaicone naturalnym kolorem łóżka. Ale będzie wyglądać świetnie i śnieżnobiałe łóżko. To samo z resztą wyposażenia: mogą być naturalne brązowe lub wybielone. Tak więc sypialnia wygląda świeżo i delikatnie.


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-16


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-17

Komfort i komfort w pokoju dodaje się za pomocą wystroju. Na podłodze można umieścić miękki dywan o niewielkich rozmiarach, umieścić doniczkę z żywym kwiatem na szafce nocnej i udekorować toaletkę wazonem o pachnącym bukiecie. Oryginalnym rozwiązaniem byłoby krzesło wiklinowe lub kosz na bieliznę. Nie mniej atrakcyjne będą wyglądały żaluzje ze słomy.


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-18


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-19

Szwedzka łazienka

Szwedzka aranżacja łazienki oznacza doskonały porządek. Pokój musi wyglądać na niezamieszkany, stylowy i surowy. Niedopuszczalne jest umieszczanie kosmetyków i innych drobiazgów w widocznych miejscach, wszystko to powinno być ukryte na półkach zestawu słuchawkowego.


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-20


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-21

Wykończenie tła jest głównie białe, ale dopuszczalne jest rozcieńczenie go czarnym lub szarym. Okna są już znane i wygodne żaluzje. Przeważnie prostokątny kształt kanalizacji.


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-22


shvedskij-stil-v-interere-stokgolmskij-shik-24-foto-23

Możesz dodać kolory z jasnymi ręcznikami lub lampami. Możesz ozdobić pokój małym wazonem z jednym dużym lub kilkoma małymi kwiatami. Wyrafinowanie podkreśli duże lustro o nietypowym wzornictwie.

Pin
Send
Share
Send
Send