Lustro w sypialni, jak ułożyć wnętrze nad komodą, stoliki, stoliki i szafki z lustrem - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Lustro w sypialni: pomysły zakwaterowania (28 zdjęć)

Projektanci powinni dodać lusterka do wnętrza, aby dodać lekkości przestrzeni, ale wielu nie odważy się zrobić takiego kroku, biorąc pod uwagę, że lustro w sypialni nie jest miejscem. Sypialnia to pokój, w którym osoba zmęczona w ciągu dnia chce się zrelaksować, dlatego atmosfera tego pokoju powinna być kojąca i relaksująca.
Eksperci Feng Shui doradzają, jak umieścić lustro w sypialni

Lustra mają pozytywny wpływ na energię domu, ale powinny być umieszczone ostrożnie w sypialni. Jeśli lustra w sypialni są ustawione nieprawidłowo, pochłoną pozytywne emocje.

Eksperci Feng Shui zabraniają instalowania serwerów lustrzanych w następujących miejscach:

  • Naprzeciwko łóżka - zgodnie z tym chińskim nauczaniem dusza człowieka opuszcza swą ziemską obwiednię podczas snu, więc nie powinna opierać się na jego odbiciu. Wpłynie to negatywnie na jakość snu, koszmary dręczą śpiącego, a jego ciało tak naprawdę nie odpocznie. Złe emocje muszą pozostawić osobę we śnie, a powierzchnia lustra przywraca je.
  • Naprzeciwko łóżka małżeńskiego - ten układ prowadzi do cudzołóstwa. Para, odbita w lustrze, przyciągnęła „trzecią osobę”.
  • Naprzeciw drzwi - lustra mają zdolność gromadzenia energii w domu, zarówno pozytywnej, jak i negatywnej. Jeśli lustro wisi przed drzwiami, odprowadza znacznie więcej energii od właścicieli niż zwykle. Krążenie jest zakłócone, negatywne przepływy pochodzą z zewnątrz, a lustro próbuje je zrównoważyć.Lustro powinno znajdować się nad głową łóżka, w słabo oświetlonej części pokoju, na przykład na stole w rogu, aby przyciągnąć korzystną energię. Można go również umieścić na suficie, jeśli łóżko nie jest odbite.

Opcje lokalizacji luster w sypialni

Oferujemy twoją uwagę na udane opcje, jak umieścić lustro w sypialni.

Lustra do dekoracji

Lustra umieszczone tak, że nie można na nie patrzeć, pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną. W takim przypadku lustro tworzy odblask po przeciwnej stronie pomieszczenia, odbijając światło. Jeśli rozmiar lustrzanych obrazów będzie się różnić, otrzymasz oryginalną grę światła i cienia. To znacznie ożywi wnętrze sypialni. Pomysł ten jest zazwyczaj lubiany przez najemców, więc projektanci mogą nawet tworzyć lustrzane słońca, które odbijają światło z okna.

Lustra w kolorowych ramkach mogą być jasnym akcentem kolorystycznym, a kompozycje lustrzane z białą lub pastelową ramką sprawiają, że projekt pokoju jest bardziej czysty i spokojny.

Lustra ścienne o zaokrąglonych kształtach przypominają krople deszczu lub wodę morską. Doskonale pasują do wnętrza w stylu śródziemnomorskim lub nowoczesnym. Ciekawą opcją do projektowania sypialni będzie zastosowanie sztucznie postarzanych luster - w stylu klasycznym lub w stylu retro.

Lustro na czele łóżka

Lustro nad łóżkiem - tradycyjna wersja dekoracji sypialni. Wysokość, na której należy umieścić lustra, nie jest krytyczna. Skup się mniej więcej na środku ściany. A potem możesz umieścić trochę niżej lub wyżej, w zależności od osobistych preferencji.

Zagłówek można ozdobić wieloma prostokątnymi lub ukształtowanymi lustrami. Zazwyczaj mają ten sam kształt i rozmiar, ale nikt nie zabrania eksperymentowania. Jednoczęściowy arkusz lustra może być zawieszony nad łóżkiem, a jeśli jest to pożądane, cała ściana może być podobna do lustra.

Toaletka

Wiele kobiet uważa za konieczne postawienie stołu z lustrem w sypialni. Przecież to na tym praktycznym meblu można umieścić urocze małe rzeczy, kosmetyki i biżuterię. Często toaletka kojarzy się z przeszłością, a jej wspaniały wygląd dodaje uroku starodawnemu urokowi.

Toaletki z lustrem do sypialni sprawiają, że pokój jest bardziej kobiecy i wygodny, zwłaszcza jeśli lustra są owalne lub okrągłe. Jeśli mieszkasz z mężczyzną i chcesz, aby wnętrze było zbyt kobiece, wybierz stół w minimalistycznym stylu z kwadratowym lub prostokątnym lustrem.

Zazwyczaj lustro z lustrem w sypialni znajduje się z boku łóżka. Jeśli kupiłeś stół z otwieranym lustrem, możesz go umieścić w dowolnym miejscu. Zaletą tego mebla jest to, że może być używany nie tylko zgodnie z jego przeznaczeniem. Składane lusterko można zdjąć, a powierzchnię można wykorzystać jako miejsce pracy. Ta funkcja jest przydatna dla osób, których obudowa nie ma wybitnych rozmiarów.

Komoda z lustrem w sypialni może być alternatywą dla stołu. Na półce zmieści się wiele niezbędnych rzeczy. Jeśli w sklepie nie ma takiego elementu, możesz go łatwo zbudować, wieszając lustro nad komodą.

Dobrym rozwiązaniem jest także krawężnik z lustrem w sypialni. Szczególnie dobrze wyglądały symetrycznie ustawione podwójne stoły. W zależności od wielkości pomieszczenia mogą mieć różne rozmiary. Kreatywność można pokazać, wybierając lusterka przy krawężnikach przy łóżku. Kształt i rozmiar zależą tylko od wyobraźni, możesz nawet stworzyć wyjątkową kompozycję lustrzaną.

Lustra podłogowe

W sypialni nie tylko dbają o skórę twarzy i nakładają makijaż, ale także zakładają ją. Pełnowymiarowe lustro pozwoli ci dokładnie zbadać swój wygląd. Duże lustro można zawiesić na ścianie na wysokości, ale jest to zbyt oczywiste rozwiązanie tego problemu.

Lustra podłogowe do sypialni mogą być „atrakcją” Twojego wnętrza. Łatwo pasują do każdego stylu: na przykład, aby uzyskać nowoczesny design, możesz wybrać lustro o nieregularnym kształcie, a lustro z wyszukaną ramą byłoby idealne do baroku.

Lustra podłogowe mogą po prostu opierać się o ścianę, ale wymaga to przestronnego pokoju. Nadal takie lustra są ciężkie, dlatego trudno będzie je ciągle poruszać. Jeśli sypialnia jest mała, rozważ opcję z psychiką. Łatwo jest go przesunąć, aby zobaczyć swój strój w innym oświetleniu, a to lustro można zainstalować pod wybranym nachyleniem.Szafka lustrzana

Szafa z lustrem w sypialni to właściwy wybór dla właścicieli przestronnego pokoju. Szczególnie wspaniałe szafy wbudowane w nisze. W tym przypadku ten dość duży mebel nie zaśmieca przestrzeni, ale zwarto łączy się ze ścianą i staje się jej lustrzaną częścią.

Ale nie tylko szafa może wizualnie zwiększyć rozmiar pokoju. Nawet mała szafa z drzwiami na zawiasach poradzi sobie z tym. Ma także dobrą zdolność do przechowywania rzeczy osobistych, aw drzwiach można bezpiecznie zobaczyć siebie w pełni wzrostu. Do wydłużonych pomieszczeń odpowiednia szafka narożna z lusterkami. On wizualnie rozszerzy wąską sypialnię.Aby nie stracić, obliczając wielkość przyszłej szafki, wsłuchaj się w zalecenia czołowych projektantów. Twierdzą, że jeśli powierzchnia podłogi jest w połowie pełna mebli, taki pokój nie będzie piękny. Najpierw określ wymiary łóżka. Na podstawie jego wielkości oblicz, ile miejsca przeznaczysz na szafę, stoliki nocne, krzesła i inne meble.Jak dbać o lustra

Jeśli nie zadbasz o powierzchnię lustra, utraci on blask, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z informacjami o tym, jak właściwie dbać o lustro, aby przedłużyć jego żywotność:

  • Z powodu nadmiernej wilgoci lustro jest poplamione. Czyść nie więcej niż raz w miesiącu.
  • Jeśli bezpośrednie światło słoneczne pada na powierzchnię, szybko znika. Spróbuj zawiesić lustro inaczej.
  • Nie używaj środków do czyszczenia okien. Z powodu amoniaku, który znajduje się w kompozycji, cienka warstwa srebra jest wymywana.
  • Jeśli lustro nie świeci dostatecznie, zwilż klapę lnianą mocnym naparem z herbaty, ściśnij dobrze szmatkę i wytrzyj powierzchnię. Ta metoda była również używana przez nasze babcie. Dodaj również połysk słonej wody.
  • Przy cotygodniowej pielęgnacji wytrzyj powierzchnię lustra suchą, miękką szmatką.
  • Ślady much można łatwo usunąć za pomocą pociętej cebuli.
  • Jeśli plamy lakieru do włosów pojawiły się na lustrze, można je usunąć za pomocą roztworu octu. Na szklance wody bierze się łyżkę 9-procentowego octu.
Lustro jest tematem, który często ma magiczne właściwości, ale z tego powodu nie należy obawiać się umieszczenia go w sypialni. Wystarczy, aby przestudiować rady ekspertów w dziedzinie feng shui i nie być zbyt gorliwi liczbą luster, aby stały się prawdziwą ozdobą twojego pokoju.