Kuchnie kolorowe Zebrano w projektowaniu wnętrz połączone z czernią i szarością - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kuchnia Zebrano: mówi natura (28 zdjęć)

Nie można mówić o kuchennym zebrano, bez wyjaśnienia przynajmniej w skrócie czym jest zebrano. Jest to nazwa specjalnego rzadkiego gatunku drewna produkowanego z drzew rosnących w krajach południowych (na przykład w Afryce Zachodniej). Rysowanie tekstury tego drewna jest bardzo podobne do kolorystyki zebry: ciemne i jasne pasy przeplatają się ze sobą. Linie te mogą mieć różne odcienie i szerokości, są najczęściej równoległe do siebie w pozycji poziomej lub pionowej, ale są przypadki drewna i wzoru ukośnego.
Specyfikacja koloru Zebry

Egzotyczny wzór można zaprezentować w szerokiej gamie kolorów. Ta różnorodność umożliwia eksperymentowanie z wyborem kolorów w projekcie kuchni. Oto lista opcji dla palety barw zebrano:

  • Jasne kolory: piaszczysty, szary, jasny beżowy, karmelowy.
  • Ciemne kolory: czarny, brązowy (może z odcieniem czerwieni, zieleni, czerwieni).Kontrastowe połączenie pasków nietypowych odcieni i zmienność ich lokalizacji poszerzają zakres ich zastosowania w sztuce projektowania. Jeśli dodamy tutaj odpowiednio przemyślane oświetlenie, wówczas udoskonalenie takiej kuchni stanie się oczywiste. Połysk elewacji szafek kuchennych gra w słońcu z dziwacznymi modulacjami, więc błyszczące polerowane powierzchnie w przypadku zebrano znacznie zyskują na porównaniu z matowymi.Obecność afrykańskiego koloru we wnętrzu można uzyskać dzięki wyzwolonej naturze kreatywnego magazynu, który uwielbia wszystko jasne i niezwykłe.

Egzotyczne rzadkie drewno może być głównym rozwiązaniem przy projektowaniu kuchni, a także być obecne w nim jako oddzielne inkluzje.

Jeśli dominującym kolorem jest wybrany zebrano, nie należy go uzupełniać wieloma szczegółami, szczególnie chwytliwymi - sam wzór tego drzewa przyciąga uwagę.
Style, w których zebrano jest odpowiedni

Jasny i charakterystyczny zebrano naturalnie i harmonijnie wpasuje się w każdy styl, którego charakterystyczne cechy to powściągliwość, uporządkowanie, kompletność, wyraźne linie, a nawet rygor. Takie style wyróżniają się minimalnym wystrojem i maksymalną praktycznością.

Formy lakoniczne i monochromatyczne kolory doskonale łączą się z południowym temperamentem drzewa zebry.

Wskazujemy style, w których zebrano z powodzeniem.Minimalizm

Minimalizm jest uniwersalny i pozornie prosty. Styl nie pozwala sobie na nic ekstra - czystość i wyrafinowanie, porządek i elegancję, niemal całkowity brak elementów dekoracyjnych. Wnętrze kuchni w minimalistycznym stylu preferuje płaskie i gładkie powierzchnie, aktywnie wykorzystuje naturalny materiał (kamień, drewno), ale plastik jest również ceniony.

Loft

Inny styl ścisłych linii i odważnych decyzji. Uwielbia przestrzeń, niestandardowy układ, niezwykłe kombinacje kolorów, oryginalne wykończenie. Przestrzenie przestrzenne w kuchni wyróżniają się kolorowymi akcentami, meblami, różnicą w projektowaniu części. Loft uwielbia funkcjonalność i ergonomię, łączy w sobie grube elementy miejskich slumsów na terenach fabrycznych (wypukłości ceglane, tynki na ścianach, podłoga starych desek, rury, stare metalowe schody, wzory fabryczne) oraz elementy nowoczesnego designu.Zaawansowana technologia

Styl hi-tech jest zbliżony do pierwszych dwóch stylów. Głównymi zaletami są prostota i przejrzystość linii, prostota dekoracji, wyposażone w złożone urządzenia i mechanizmy, maksymalna funkcjonalność i wygoda, dużo światła i przestrzeni, zimne kolory, błyszczący połysk, zamiłowanie do metalu i prostokątnych kształtów.Nowoczesny

Nowoczesne także nie lubi niczego więcej, w takiej kuchni każdy kawałek wolnej przestrzeni jest przystosowany do czegoś, wszystko zawsze będzie pod ręką. Każda mała rzecz na swoim miejscu i ma jakąś funkcję. Kuchnia zebrano we wnętrzu w stylu secesyjnym wyróżnia się modnym, nowoczesnym designem mebli i akcesoriów, wysokiej jakości urządzeń, jasnych i nietypowych kombinacji palety kolorów, łączy różne materiały (drewno, kamień, plastik), różne formy powierzchni.Jakie kolory można łączyć w kuchni zebrano?

Jeśli dno kuchni jest zebrano ozdobione ciemnym odcieniem drewna, to górna część powinna być jasnego odcienia i odwrotnie. Najczęściej zalecana jest pierwsza opcja, która zapewni lekkość i zwiewność kuchni, podczas gdy ciemna góra zagęści przestrzeń.

Kolor egzotycznego drzewa można połączyć z dowolnym odcieniem światła: kremowym, beżowym, piaskowym, brzoskwiniowym, karmelowym, białym, szarym, musztardowym, terakotowym, złotym. Kuchnia zebrano, na przykład, jest dobra w następującej wersji: spód zestawu słuchawkowego jest ozdobiony drzewem zebrano, a góra jest w kolorze wanilii. Te kolory sprawią, że pokój będzie ciepły i przytulny.

Harmonijne połączenie ekscytującego zebrano i kojącej wanilii nadaje się do każdej kuchni. Delikatny waniliowy odcień jest szczególnie dobry dla małych pomieszczeń, wizualnie sprawia, że ​​przestrzeń jest obszerniejsza, szersza.

Możesz ożywić design zebrano kuchennego dowolnym jasnym kolorem akcesoriów kuchennych: jasnozielonym, czerwonym, pomarańczowym, niebieskim, cytrynowym. Na przykład, jeśli cała kuchnia jest urządzona w neutralnych i spokojnych kolorach, to blat lub fartuch (powierzchnia ściany między powierzchnią roboczą stołu i szafkami ściennymi) może dodać blasku, mogą być ozdobione soczystymi odcieniami owoców.

Możesz łączyć różne rodzaje drewna razem z zebrano, ale ich wygląd powinien być inny. Nie można dostrzec podłogi i fasad szafek z jednym rodzajem drewna i jednym tonem, muszą się ze sobą kontrastować. Zestaw kuchenny również nie powinien łączyć się ze ścianami w kolorze.

Pożądane jest, aby na tle zebrano był tylko jeden jasny kontrastowy kolor, możliwe są również inne barwne kolory, ale tylko jako małe drobne łatki. Na przykład dno kuchni to kolor zebrano, górna część jest jasnopomarańczowa. Blat stołu może być również pomarańczowy, a wazon na nim jest jasnozielony lub niebieski.

Kuchnia Zebrano wygląda nie tylko elegancko, ale także drogo. Przecież to drewno jest bardzo rzadkie i drogie. Nie trzeba się łamać i kupować cały zestaw mebli z takiego materiału. Aby nadać kuchni drogi wygląd, panele zestawu kuchennego można stylizować jako afrykańskie drzewo. Obecnie fornir (cienka warstwa drewna) jest aktywnie wykorzystywany do okładania fasad i szafek kuchennych.

Wybierając kuchnię zebrano, należy pamiętać, że główny nacisk na nią należy do egzotycznego wzoru drewna, a wszystko inne we wnętrzu ma na celu jedynie podkreślenie jego jasnej osobowości.