Miękka podłoga z korka lub luzem do pokoju dziecięcego, dywan do zabawy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Miękka podłoga w przedszkolu - bezpieczeństwo pierwszych kroków (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Na rynku podłóg dostępna jest szeroka gama produktów, które pomogą stworzyć stylowy wystrój wnętrz, wypełnić przestrzeń harmonią, dodać komfortu, ale miękka podłoga to prawdziwa rewolucja - piękna i wygodna podłoga, która jest szczególnie ważna przy projektowaniu pokoi dziecięcych i placów zabaw.


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-2


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-3

Czym jest miękka podłoga?

Miękka podłoga - wysokiej jakości powłoka, która zapewnia bezpieczeństwo dziecka, izolację i izolację akustyczną. Nawet upadek na takiej podłodze byłby mniej traumatyczny dla dzieci niż podłoga dla szkółki z innych tradycyjnych materiałów.


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-4


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-5


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-6

Producenci oferują różne miękkie podłogi. Dzisiaj istnieją trzy główne opcje:

  • Podłogi EVA;
  • podłogi zbiorcze;
  • podłogi z korka.


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-8


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-9

Miękka podłoga EVA i jej właściwości

Miękka podłoga EVA to etylen-octan winylu, który w swoich właściwościach technicznych przypomina gumę. Materiał jest elastyczny, wysokiej jakości i odporny na odkształcenia. Ponadto materiał podłogowy jest hipoalergiczny, co czyni go doskonałym rozwiązaniem dla pokoju zabaw dla dzieci.


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto.jpeg">


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-10


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-11

Miękka podłoga do pokoju dziecięcego ma pewne różnice w stosunku do innych materiałów podłogowych. Jego główne cechy to:

  • podłoga w pokoju dziecięcym będzie ciepła ze względu na izolację termiczną materiału;
  • nawet skoki na podłogę nie będą przeszkadzać sąsiadom z dołu - dobra izolacja EVA pomoże;
  • elementy są łatwe do złożenia i, w razie potrzeby, można je szybko i łatwo zdemontować;
  • kolor podłogi jest łatwy do wyboru według własnego uznania ze względu na bogactwo rozwiązań kolorystycznych elementów;
  • powłoka jest bezwonna, jest całkowicie bezpieczna dla dzieci;
  • Dobrze się myje, nie jest narażony na działanie środków chemicznych, jest odporny na wilgoć i chemikalia.


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-12


myagkij-pol-v-detskoj-komnate-bezopasnost-pervih-shagov-25-foto-13

Nowoczesna miękka podłoga jest często używana do dekoracji pokojów w daczach, małych placów zabaw w domu, w sypialniach, w salach gimnastycznych, a nawet w pomieszczeniach biurowych, ale najczęściej ten materiał jest kupowany w przedszkolu.

Myśląc przez wnętrze pokoju dziecka, rodzice starają się stworzyć środowisko, które będzie zachwycać i podnosić nastrój. Ważnym punktem jest bezpieczeństwo. Wszystkie te kryteria odpowiadają dobremu seksowi EVA. Oczywiście przytulny, ciepły i kolorowy dywan dla dzieci może być dobrą alternatywą dla miękkiej podłogi. Ale nieporęczne pałace wcale nie są praktyczne w domu, w którym mieszka małe dziecko. Będą musieli ciągle się myć, a to jest dość trudne zadanie, które wymaga dużo czasu i wysiłku.

Małe miękkie dywaniki dziecięce na podłodze, które są połączone zgodnie z zasadą łamigłówek, pomogą dziecku pozbyć się kłopotów z praniem, aby dać dziecku jasne kolory.

Oddzielne elementy producentów mają różne rozmiary i kształty, ale bez względu na to, co wybierają klienci, zasada ich połączenia jest bardzo prosta, co pozwala szybko położyć wygodną podłogę na podłodze i równie szybko ją zdemontować i przenieść do innego pomieszczenia, a nawet na ulicę.

Masywna podłoga dla przedszkola

Inna opcja dla miękkich podłóg - podłoga samopoziomująca w pokoju dziecięcym. Wykonane są z mieszanek samopoziomujących, dzięki czemu uzyskują gładką, gładką powierzchnię, która zapewnia przyjemne wrażenia dotykowe.

Rodzice, którzy wybierają podłogę korkową w przedszkolu, mogą być całkowicie spokojni. Wykładzina zapewni komfort, ciepło i ochroni nawet aktywne, aktywne dzieci przed urazami.

Kolor podłogi korkowej jest w większości neutralny, charakterystyczny dla tego rodzaju materiału. Mogą istnieć wariacje na temat odcieni, ale jasne kolory, ozdoby i wzory nie dotyczą podłóg korkowych. Chociaż współcześni projektanci są w stanie tworzyć oryginalne rozwiązania dzięki grze odcieni.

Pin
Send
Share
Send
Send