Miękka podłoga z korka lub luzem do pokoju dziecięcego, dywan do zabawy - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Miękka podłoga w przedszkolu - bezpieczeństwo pierwszych kroków (25 zdjęć)

Na rynku podłóg dostępna jest szeroka gama produktów, które pomogą stworzyć stylowy wystrój wnętrz, wypełnić przestrzeń harmonią, dodać komfortu, ale miękka podłoga to prawdziwa rewolucja - piękna i wygodna podłoga, która jest szczególnie ważna przy projektowaniu pokoi dziecięcych i placów zabaw.
Czym jest miękka podłoga?

Miękka podłoga - wysokiej jakości powłoka, która zapewnia bezpieczeństwo dziecka, izolację i izolację akustyczną. Nawet upadek na takiej podłodze byłby mniej traumatyczny dla dzieci niż podłoga dla szkółki z innych tradycyjnych materiałów.
Producenci oferują różne miękkie podłogi. Dzisiaj istnieją trzy główne opcje:

 • Podłogi EVA;
 • podłogi zbiorcze;
 • podłogi z korka.Miękka podłoga EVA i jej właściwości

Miękka podłoga EVA to etylen-octan winylu, który w swoich właściwościach technicznych przypomina gumę. Materiał jest elastyczny, wysokiej jakości i odporny na odkształcenia. Ponadto materiał podłogowy jest hipoalergiczny, co czyni go doskonałym rozwiązaniem dla pokoju zabaw dla dzieci.
Miękka podłoga do pokoju dziecięcego ma pewne różnice w stosunku do innych materiałów podłogowych. Jego główne cechy to:

 • podłoga w pokoju dziecięcym będzie ciepła ze względu na izolację termiczną materiału;
 • nawet skoki na podłogę nie będą przeszkadzać sąsiadom z dołu - dobra izolacja EVA pomoże;
 • elementy są łatwe do złożenia i, w razie potrzeby, można je szybko i łatwo zdemontować;
 • kolor podłogi jest łatwy do wyboru według własnego uznania ze względu na bogactwo rozwiązań kolorystycznych elementów;
 • powłoka jest bezwonna, jest całkowicie bezpieczna dla dzieci;
 • Dobrze się myje, nie jest narażony na działanie środków chemicznych, jest odporny na wilgoć i chemikalia.Nowoczesna miękka podłoga jest często używana do dekoracji pokojów w daczach, małych placów zabaw w domu, w sypialniach, w salach gimnastycznych, a nawet w pomieszczeniach biurowych, ale najczęściej ten materiał jest kupowany w przedszkolu.

Jasne kolory dzieciństwa we wnętrzu pokoju

Myśląc przez wnętrze pokoju dziecka, rodzice starają się stworzyć środowisko, które będzie zachwycać i podnosić nastrój. Ważnym punktem jest bezpieczeństwo. Wszystkie te kryteria odpowiadają dobremu seksowi EVA. Oczywiście przytulny, ciepły i kolorowy dywan dla dzieci może być dobrą alternatywą dla miękkiej podłogi. Ale nieporęczne pałace wcale nie są praktyczne w domu, w którym mieszka małe dziecko. Będą musieli ciągle się myć, a to jest dość trudne zadanie, które wymaga dużo czasu i wysiłku.

Małe miękkie dywaniki dziecięce na podłodze, które są połączone zgodnie z zasadą łamigłówek, pomogą dziecku pozbyć się kłopotów z praniem, aby dać dziecku jasne kolory.

Oddzielne elementy producentów mają różne rozmiary i kształty, ale bez względu na to, co wybierają klienci, zasada ich połączenia jest bardzo prosta, co pozwala szybko położyć wygodną podłogę na podłodze i równie szybko ją zdemontować i przenieść do innego pomieszczenia, a nawet na ulicę.

Najważniejszą zaletą miękkich podłóg dla dzieci jest bogaty wybór kolorów:

 • Jasne monofoniczne kostki wszystkich kolorów tęczy. Są one wybierane nie tylko do rejestracji dzieci, ale także podczas układania miękkiej podłogi w innych pokojach. Możesz myśleć o jednokolorowym pokryciu podłogi i połączyć kilka kolorów.
 • Jasne elementy z zabawnymi postaciami, zwierzętami, postaciami z bajek, pociągami lub literami, numerami. Taka podłoga nie tylko ochroni przed urazami, ale stanie się również elementem rozwoju i nauki.
 • Puzzle na podłodze z mapą świata, przepisami ruchu drogowego, imitacją ulic bajecznego miasta. Taki dywan na podłodze dziecka będzie interesujący do rozłożenia.
 • Podłogowe podłogi z pianki EVA to kolejne świetne rozwiązanie do dekorowania pokoi dla uczniów. Kolorystyka podłogi jest również dość szeroka, dzięki czemu można wybrać optymalny kolor dla każdego projektu pomieszczenia.
 • Podłoga EVA z kolorystyką klasycznych podłóg: imitacja parkietu, dywan do hal sportowych, a także do pokojów dziecięcych nastolatków.

Masywna podłoga dla przedszkola

Inna opcja dla miękkich podłóg - podłoga samopoziomująca w pokoju dziecięcym. Wykonane są z mieszanek samopoziomujących, dzięki czemu uzyskują gładką, gładką powierzchnię, która zapewnia przyjemne wrażenia dotykowe.

Podłoga samopoziomująca jest łatwa do czyszczenia, ma długą żywotność (co jest bardzo ważne dla pokoi dziecięcych) oraz szeroki wybór kolorów i rozwiązań projektowych.
Za pomocą mieszanek samopoziomujących projektanci tworzą prawdziwe dzieła sztuki, które zachwycają swoim pięknem i oryginalnością.

Mieszanina musi być wybierana bardzo ostrożnie, ponieważ nie wszystkie materiały mogą pochwalić się hipoalergicznością.

Wśród wad samopoziomujących podłóg - ich wysoka cena. Tak, wynik jest doskonały, ale nie zawsze uzasadnia inwestycję, ponieważ można znaleźć doskonałą alternatywę w bardziej przystępnej cenie. Tak, a trwałość powłoki dla pokoju dziecięcego nie jest całkowicie istotna - potrwa kilka lat i prawdopodobnie dorosłe dziecko będzie chciało zmienić znudzone wnętrze, w tym projekt podłogi. W tym przypadku obiecana żywotność co najmniej 50 lat nie wydaje się być tak znaczącą zaletą.

Podłogi z korka

Rodzice, którzy wybierają podłogę korkową w przedszkolu, mogą być całkowicie spokojni. Wykładzina zapewni komfort, ciepło i ochroni nawet aktywne, aktywne dzieci przed urazami.

Kora dębu korkowego lub korkowego jest uważana za najlżejszą spośród drewnianych powłok. Materiał można nazwać unikalnym, ponieważ ma kilka zalet w porównaniu z innymi powłokami drewnianymi:

 • wysoka przewodność cieplna;
 • ładna tekstura;
 • doskonała izolacja akustyczna;
 • odporność na rozkład;
 • korek nie boi się wody, gryzoni, chrząszczy i pleśni;
 • mała sprężyna pod stopami, która pozwala nam odnieść tę powłokę do miękkości;
 • trwałość;
 • łatwość opieki.

Kolor podłogi korkowej jest w większości neutralny, charakterystyczny dla tego rodzaju materiału. Mogą istnieć wariacje na temat odcieni, ale jasne kolory, ozdoby i wzory nie dotyczą podłóg korkowych. Chociaż współcześni projektanci są w stanie tworzyć oryginalne rozwiązania dzięki grze odcieni.

Oprócz dużej liczby zalet, podłoga korkowa ma wady, z których jednym jest wysoki koszt. W zależności od producenta i rodzaju podłogi z korka, koszt jest różny, ale w każdym razie trudno go nazwać demokratycznym.

Kolejna wada - ślady mebli, które powstają podczas ruchu. Cork nie jest w stanie wytrzymać dużych obciążeń, a ślady takich ruchów pozostają na zawsze. Małe wgniecenia nie są zbyt zauważalne, ale mogą zrujnować nastrój. Jeśli wyobrażacie sobie, ile wgłębień powstaje w przedszkolu na skutek ruchów krzeseł, zabawek i innych akcesoriów dziecięcych, możecie zobaczyć w umyśle podłogę, całkowicie pokrytą małymi śladami aktywności dzieci.