Laminat na ścianie we wnętrzu, jak układać i mocować, opcje wykończenia i projektowania pokoju, kuchni, sypialni lub korytarza, metody mocowania i wystrój - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Laminat na ścianie w wystroju domu: spojrzenie na nowy samolot (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Laminat na ścianie we wnętrzu to praktyczna i stylowa opcja wykończenia, która tworzy przytulność w pokoju. Istnieje kilka metod mocowania, ale najbardziej praktyczne są instalacje na skrzyni i kleju.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-2


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-3

Korzyści materialne

Układanie laminatu na ścianie odbywa się bez żadnych trudności, do tego potrzebujesz tylko specjalnego narzędzia i dodatkowych rąk. Estetyczny wygląd z wykorzystaniem takich powierzchni ma wysoki stopień, często są one używane do podkreślenia pewnych obszarów w pomieszczeniu, aby nadać mu szczególny nastrój.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-4


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-5

Laminat jest uważany za kosztowny i wysokiej jakości produkt, jego instalacja na ścianie to kosztowna przyjemność. Wykonane z płyty wiórowej wykończenie jest używane głównie z nadrukiem drewna, chociaż możliwe są kamienie i inne naturalne materiały.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-6


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-7

W każdym razie pomieszczenie ze strefą imitującą naturalny materiał i zawierające drewno jako główny składnik będzie miało nietypowy wygląd i atmosferę, którą elementy naturalne zwykle nadają wzornictwu dzięki ich obecności we wnętrzu. Plastikowe panele oczywiście różnią się pod tym względem od ich nienaturalnego blasku i wystarczającej taniości.

W obliczu ścian z laminatu jest dość kapryśny w użyciu i ma mniej praktyczną niż tapety lub malowanie ścian, więc powinieneś laminować pokoje, w których będzie najmniej nosić dla niego: w salonie, w sypialni, w przedszkolu, na korytarzu.

Nie zaleca się ozdabiania tego materiału łazienką, innymi wilgotnymi pomieszczeniami i kuchnią w miejscach, gdzie dostaje się para z gotowania.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-8


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-9

Jaką metodę mocowania wybrać?

Sposób mocowania laminatu do ściany może być pionowy lub poziomy. Aby wybrać odpowiedni, musisz znać zalety i wady obu metod.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-10


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-11

Pionowy sposób mocowania laminatu jest najprostszy i będzie odpowiedni dla początkujących. Nie wymaga użycia różnych sztuczek, takich jak umiejętność prawidłowego wstawienia listwy bocznej lub przycięcia resztek laminatu w rogach. Tutaj wszystko jest niezwykle proste, zwłaszcza, że ​​niektóre typy paneli laminowanych mają trzy metry - tyle, by schować ścianę od podłogi do sufitu.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-12


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-13

Możesz zrobić to sam lub kupić gotową, a także skróconą wersję - są to małe kawałki laminatu, lameli, które można instalować w różnych sekwencjach. Ta metoda niesie ze sobą wiele możliwych wzorów bijących z kilku odcieni laminatu. Tylko odrobina wyobraźni, a możesz wymyślić unikalny projekt.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-14


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-15

Na przykład wykończenie ścian laminatem na korytarzu może wyglądać jak połączenie jasnych i ciemnych kolorów - odważna decyzja, która jednak jest odpowiednia dla takiego pomieszczenia.

Lekki laminat można umieścić na górze i na dole, a środek można przyciemnić ciemnością, aby uzyskać specjalny kontrast. A jeśli zastosujesz technikę małych klocków laminowanych o różnych długościach (które można wykonać po zwykłym cięciu standardowego arkusza), uzyskasz efekt zakrzywionego ogrodzenia, które byłoby odpowiednie na korytarzu, wykonane w stylu wiejskim z dużą ilością mebli z rattanu i kwiatów w doniczkach .

Wykładanie ścian laminatem za pomocą poziomego układania jest bardziej praktyczne. Jeśli chcesz, aby wyglądał interesująco, użyj różnych opcji instalacji poszczególnych paneli: drabiny, szachy i inne. Takie podejście wymaga profesjonalizmu. Kiedy ukończona praca jest wykonywana profesjonalnie, wygląda jak przyzwoita stylowa opcja o ciekawej fakturze.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-16


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto.jpeg">

Przygotowanie do elementów złącznych

Aby umieścić laminat na ścianie, potrzebujesz płaskiej powierzchni. Na płaskich ścianach bez tynku materiał należy układać bezpośrednio na nim i mocować płynnymi gwoździami. Jest to najłatwiejsza opcja z maksymalną oszczędnością czasu i wysiłku. Metoda jest przydatna, jeśli mieszkasz w mieszkaniu (gdzie a priori płaskie ściany) i chciałeś wykonać ekspresową naprawę. Jak zamocować laminat na ścianie, aby odświeżyć, na przykład, najczęściej odwiedzany pokój - kuchnię, korytarz lub salon? W tym celu zdejmij pokrywę z powierzchni podstawy ściany. Następnie wyczyść i osusz, a następnie przejdź do mety.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto.png">


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-2.png">

Aby więc najkorzystniej pokonać projekt kuchni, należy zainstalować laminowane motywy drewniane - wizualnie uczyni to pokój bardziej gościnnym, ponieważ drzewo ma przytulną, ciepłą rozmowę. Jeśli oddzielasz również strefy, wypełniając obszar roboczy piecem w kafelku i jadalnią na drzewie, możesz wielofunkcyjnie korzystać z kuchni, w tym jako pełnowartościowej jadalni, a nawet salonu w komorze.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-17


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-18

Dzięki metodzie klejenia należy dobrze osuszyć ściany. Najlepszym materiałem podstawowym jest płyta gipsowo-kartonowa. Suche i gładkie płyty gipsowo-kartonowe wzmocnią strukturę i zapewnią bezpieczne użytkowanie ścian. Nie wolno nam zapominać o grawitacji taśm laminowanych - materiał nie może wytrzymać obciążenia i zapaść się pod jego ciężarem, jeśli podstawa nie była wystarczająco przygotowana i wyrównana.


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-19


laminat-na-stene-v-dekore-doma-vzglyad-v-novoj-ploskosti-27-foto-20

Ale najczęstszym i najbardziej niezawodnym sposobem jest zamontowanie listwy, na której zamontowany jest laminat na ścianie. W tym przypadku uzyskuje się najwyższą niezawodność gotowego projektu i możliwość dodania izolacji lub izolacji akustycznej w otworze między ścianą a arkuszami laminatu.

Mocowanie laminatu do ściany listwą rozpoczyna się od listew mocujących w odległości 60 cm od siebie. Jeśli projekt jest pomyślany jako laminat układany poziomo, skrzynka jest mocowana pionowo. I odwrotnie, przy pionowej powierzchni zewnętrznej listwy należy układać prostopadle do kierunku konstrukcji - poziomo. Taka instalacja zapewnia największą wytrzymałość, trwałość i eliminuje deformację materiału w przyszłości.

W przypadku ścian odpowiednie są pasy laminowane o zmniejszonej wytrzymałości - z reguły są one o rząd wielkości tańsze niż trwały i gęsty laminat, który jest instalowany na podłodze. W przypadku ścian grubość może być większa niż minus, ponieważ pod jej ciężarem materiał może zostać zdeformowany.

Pin
Send
Share
Send
Send