Sztuczny trawnik, urządzenie do układania i pielęgnacja, jak ułożyć trawnik na działce, naturalna trawa na siatce do chaty - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Walcowany trawnik: jak sprawić, by Twoja strona była idealna (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Walcowany trawnik jest specjalną powłoką, która powstaje przez układanie warstw gotowej darni z kiełkującymi już nasionami trawy. Wśród wszystkich rodzajów projektowania krajobrazu ten typ jest najbardziej popularny. Wiele osób jest zainteresowanych tym, jak zrobić zwinięty trawnik. Jednak znacznie łatwiej jest go kupić i dopiero wtedy zapewnić odpowiednią pielęgnację powłoki.

Jaki jest sekret popularności

Roll „sztuczny” trawnik pojawił się w 30. roku ubiegłego wieku w Ameryce. Wtedy tradycja układania gotowego płótna trawy była kontynuowana przez wiele krajów europejskich.

Zwinięty trawnik jest prawdziwym znaleziskiem dla wszystkich, którzy nie chcą długo czekać, aż trawa zostanie posadzona na działce z zieloną trawą. Tak zwane „maty z darni” powstają przez wysiew nasion trawy trawnika. Są one ustalane na podstawie netto trawnika.

Wszystko, co musi zrobić kupujący, to przygotować platformę i położyć matę „na żywo”. Już po 10-14 dniach działka w pobliżu domu, w którym położono trawę, zmieni się zauważalnie.


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-2

Różnorodność gatunków

Trawnik jako taki może być prezentowany w różnych formach i odmianach. Najpopularniejsze typy murawy:

 1. Elitarny widok. Jest to najbardziej spektakularna powłoka „na żywo”, która ma idealnie gładką powierzchnię. Trawnik wymaga odpowiedniej opieki, a także starannego doboru roślin, które mają być stosowane bezpośrednio w pobliżu powierzchni trawnika;
 2. Widok standardowy. Typ dekoracyjny można wykorzystać jako spektakularną platformę do zajęć na świeżym powietrzu. Trawa na trawnik tego typu nie boi się deptania. Mieszanka nasion jest uformowana w taki sposób, że wykończona „podkładka na trawę” jest odporna na zmiany temperatury, jest piękna i cieszy się swoim wyglądem przez ponad rok;
 3. Widok na miasto. Nazywa się to także sportem lub uniwersalnym. Składa się z ziół, które niosą znaczny wysiłek fizyczny.

Układanie murawy rolowanej przebiega dość szybko, oczekiwany efekt nie jest też długi. Jednak niezależnie od rodzaju krajobrazu, walcowany trawnik po ułożeniu wymaga starannej opieki.


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-4


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-5

Główne zalety i możliwe wady

Zalety „zielonej maty” nie można przecenić. W ciągu kilku dni można drastycznie zmodyfikować dość duży obszar. Ponadto warto zauważyć następujące zalety murawy:

 • Ze względu na fakt, że grubość darni jest większa niż 3 centymetry, możliwe jest ułożenie takiej powłoki nawet na tych rodzajach gleby, które uważa się za nieodpowiednie do uprawy jakichkolwiek upraw;
 • Układanie trawnika jest możliwe nie tylko na idealnie płaskim terenie, ale także na stokach i innych specyficznych miejscach;
 • Gęsta murawa z płótna nie pozwala kiełkować chwastom w okolicy;
 • Żywotność murawy w warunkach odpowiedniej pielęgnacji, nie mniejszej niż w przypadku innych rodzajów krajobrazu powierzchniowego;
 • Każdy może położyć zwinięty trawnik własnymi rękami;
 • Trawa to naturalny rodzaj pokrycia, uniwersalna wersja ogrodnictwa i krajobrazu każdej witryny.

W tym samym czasie nie ma minusów murawy. Jedyne zastrzeżenie: stosunkowo wysoka cena towarów wysokiej jakości o tym profilu.


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-6


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-7

Przed położeniem murawy powinieneś zadbać o powierzchnię, na której będzie rosnąć żywy dywan. Miejsce jest starannie czyszczone, usuwając odpady budowlane i domowe. Jeśli na działce wyrosła wcześniejsza trawa trawnikowa lub występuje wiele chwastów, wszystkie rośliny są usuwane. Starannie wykonuj wszystkie prace, których potrzebujesz.

Murawa nie może wyrzucić. Oszczędni właściciele często przechowują podobną biomasę, a następnie wykorzystują ją jako kompost. Przygotowanie terenu polega również na całkowitym zniszczeniu wszystkich rodzajów chwastów. Najbardziej złośliwe są uważane za takie rośliny:

 • Sneh;
 • Osote;
 • Podbiał;
 • Pokrzywa;
 • Pyrei;
 • Plantany.

Tam, gdzie występuje szczególnie silna akumulacja chwastów, konieczne jest stosowanie herbicydów. Następnie wykopać ziemię, pozbyć się dużych brył ziemi.


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto.jpeg">


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-2.jpeg">


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-9

Praca z glebą

Przed położeniem trawnika na oczyszczonej powierzchni gliny konieczne jest ułożenie na piasku warstwy piasku i żwiru (od 4 do 8 centymetrów). Nawet jeśli nie ma potrzeby sadzenia nasion w samej glebie, nadal warto ulepszyć warstwę wierzchnią gleby. Musi dać większą płodność, zmniejszyć kwasowość gleby, a także poprawić samą strukturę.

Istnieje kilka sposobów na lepsze zagospodarowanie gleby pod trawnikiem. Jednym z najłatwiejszych i najbardziej skutecznych jest stosowanie złożonych nawozów mineralnych w ilości 50-60 g / m2. Wszystkie prace wykonywane są przy suchej, słonecznej pogodzie.


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-10


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-11


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-12

Zakup i przechowywanie trawnika

Urządzenie walcowanego trawnika jest ukształtowane w taki sposób, że natychmiast po zakupie „maty darniowej” konieczne jest użycie go zgodnie z jego przeznaczeniem. Długi sklep ten produkt nie może być. Dlatego zimą lub wczesną wiosną trawnik nie kupuje.

Gdy tylko płótno z darni zostało pocięte i przetransportowane na terytorium, konieczne jest położenie trawnika pierwszego dnia. Maksymalny okres trwałości wynosi 2 dni. Dlatego przygotowanie gruntu do kształtowania krajobrazu na miejscu należy przeprowadzić tuż przed zakupem.

Środki nadzwyczajne

Jeśli nie można było położyć maty pierwszego dnia, musisz znaleźć odpowiednie miejsce na trawnik. Musi to być obszar umiarkowanie chłodny, w którym nie pada bezpośrednie światło słoneczne. Jeśli pogoda jest gorąca i sucha, talerze są podlewane od czasu do czasu.

Dbałość o zwinięty trawnik w tak ekstremalnych warunkach jest raczej trudna, wymaga dużo czasu i wysiłku. Talerze trochę po prostu wlać wodę. Każdą rolkę należy ostrożnie otworzyć i delikatnie zwilżyć porośniętą glebę. Inny ważny niuans: jeśli powłoka jest „nadmiernie eksponowana” i nie zostanie umieszczona na miejscu w odpowiednim czasie, znacznie trudniej będzie dbać o trawę rolkową.

Nowoczesna produkcja pozwala na tworzenie i dostarczanie murawy do miejsca w integralności i bezpieczeństwa. Jednak żadna sztuczka nie pomoże w złożeniu złożonej „maty” przez długi czas.


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-13


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-14

Niuanse układania murawy

Już ustalono, że główną zaletą walcowanego trawnika jest możliwość szybkiego układania obrazów. Możesz pracować niezależnie, bez przyciągania specjalistów.

Gleba dla darni musi być przygotowana 10–13 dni przed faktycznym sadzeniem. Najlepiej rozłożyć płótno wiosną (najlepszy czas - kwiecień), latem i wczesną jesienią. W zimie procedura ta nie jest wykonywana.

Idealna pogoda do pracy jest sucha, umiarkowanie gorąca. Im wcześniej murawa została zainstalowana, tym dokładniej należy opracować schemat regularnego podlewania zielonej pokrywy.

Technologia pracy z dywanami jest dość prosta. Po przygotowaniu wszystkich powierzchni na miejscu, rolki są delikatnie rozwijane i umieszczane w miejscach, w których będą cały czas.

Najpierw połóż jedną warstwę i ostrożnie ubij. Następnie trawnik jest zwijany przez lekki wałek, który pozwoli na bliższy kontakt z glebą.


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-15


rulonnij-gazon-kak-sdelat-svoj-uchastok-idealnim-20-foto-16

Problemy, które możesz napotkać

Najczęstszy problem: trawnik schnie i żółknie. Bardzo często wynika to z faktu, że podczas transportu popełniono błędy lub nie zastosowano technologii przechowywania. Ponadto wielu nabywców nie wie, jak właściwie dbać o taką powłokę. Wielu uważa, że ​​praca na miejscu ogranicza się tylko do jednego lądowania, a trawnik będzie rósł sam, bez potrzeby dodatkowej opieki.

Daleko od tego. Tylko chwasty mogą kiełkować na własną rękę. Wszystkie inne uprawy i płótna do krajobrazu wymagają starannej konserwacji. Tak więc, jeśli trawnik zamienił się w żółte lub czerwone (brązowe) plamy pojawiły się na trawie, może to być spowodowane następującymi błędami w technologii pracy i układania:

 • Płótno było nierówno podlewane;
 • Podczas układania „maty z darni” nie była dostatecznie przetoczona na ziemię, a zatem nie zadokowała się z głównym gruntem;
 • Słaby drenaż;
 • Przed sadzeniem trawnika nie przygotowano właściwego gruntu.

Z czasem mogą pojawić się inne problemy. Dbanie o ścierkę do trawy często narzeka, że ​​trawa staje się rzadka. Również na tle pożółkłego płótna mogą pojawić się chwasty.

Obejrzyj film: The Great Gildersleeve: Christmas Eve Program New Year's Eve Gildy Is Sued (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send