Lustra we wnętrzu salonu do rozbudowy przestrzeni, sofy lub szafki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Lustro w salonie: nowe pomysły (31 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jak wiesz, lustro jest najbardziej wyrazistym obiektem każdego wnętrza, ale bardzo często element ten jest ignorowany jako część wystroju. Większość ludzi woli umieścić ten piękny przedmiot w korytarzach i łazienkach, a czasami zajmuje tylko wewnętrzną ścianę szafki.

Błędem jest jednak niedocenianie możliwości takiego mebla jako lustra, ponieważ pod względem wystroju każda powierzchnia lustra ma po prostu ogromny potencjał. Zastosuj trochę wysiłku, aby wyciąć ten diament, i natychmiast stanie się dla ciebie jasne, jak bardzo Twój salon może się zmienić.


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-2


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-3

Z materiału dowiesz się, które lustro w salonie najlepiej zainstalować i dlaczego lustra we wnętrzu salonu mogą stać się ważną częścią wystroju.


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-4


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-5

Cechy przestrzeni i formy

Często lustra są używane we wnętrzu salonu, aby wizualnie rozszerzyć przestrzeń, zwłaszcza w pomieszczeniach o małej powierzchni. Dzięki swojemu współczynnikowi odbicia tworzą dodatkową przestrzeń, która przyczynia się do wypełnienia pomieszczenia głębią i światłem.


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-6


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-7


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-9


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-10


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-11

Aby stworzyć przestrzenny obraz malarski, który tchnie życie w wnętrze, zaleca się stosowanie dekoracyjnych luster.


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-12


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-13

Odbicia lustrzane

Jeśli inne lustro zwisa przed lustrem znajdującym się nad sofą, efekt pojawi się, gdy powierzchnie lustra zaczną się odbijać. Stworzy to kakofonię o charakterze zarówno estetycznym, jak i psychologicznym, dlatego lepiej unikać takiego umieszczania przedmiotów.


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-14


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-15


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-16


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-17


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-18

Efekt rozpraszania

Jeśli chcesz stworzyć rozproszone oświetlenie w salonie i przyciemnić światło, a atmosfera jest buduarowa i przytulna, możesz użyć luster i żarówek o małej mocy. Słabe oświetlenie odbija się w powierzchniach lustra i wypełnia każdy zakątek salonu. Aby uzyskać większy efekt, możesz użyć ozdobnych metalowych płyt i sztućców, błyszczących świeczników i szklanych wazonów. Wszystkie z nich doskonale radzą sobie z rolą reflektorów i uzupełniają efekt, który tworzysz za pomocą luster we wnętrzu.


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-19


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-20

Lustrzane powierzchnie na suficie

Wkładki lustrzane do sufitów są bardzo popularną opcją do dekoracji wnętrz. Pokój wyposażony w tak wspaniały sufit okazuje się lżejszy i bardziej przestronny.


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-23


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-24

Panel lustrzany

Panel luster wygląda bardzo interesująco - złożone kompozycje skomponowane w specjalny sposób z małych fragmentów. Zdjęcie panelu może być surowe geometryczne lub chaotyczne, kompozycję można łączyć w lustra tego samego lub innego rozmiaru, istnieją również kombinacje luster z wielobarwnym szkłem. Fragmenty można oddzielić specjalnymi wkładkami aluminiowymi lub przymocować do ściany za pomocą kleju.


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-26


zerkalo-v-interere-gostinoj-novie-idei-31-foto-27

Lustro mozaiki

Małe lusterko w postaci mozaiki może pięknie wyglądać w klasycznym wnętrzu lub w salonie w nowoczesnym stylu. W tym przypadku będzie to raczej element wystroju niż użyteczny dodatek, ale i tak nie utraci swoich właściwości odblaskowych. Pokój z lustrem nadal będzie lżejszy i bardziej przestronny.

Jeśli masz mały, kompaktowy salon, w którym znajduje się również szafa, nie będzie zbędne mocowanie lusterek na całej długości na okiennicach. Zmontowana lustrzana ściana sprawi, że Twój pokój będzie przestronny i wizualnie głęboki, co niewątpliwie wpłynie na ogólne postrzeganie. W pomieszczeniach, w których nie ma potrzeby martwić się o metry kwadratowe, lustra na szafie można ozdobić wzorami i rysunkami.

Wąska płytka lustrzana, mozaika lub pasek lustrzany mogą działać jako element łączący wystrój, który zajmuje przestrzeń między poszczególnymi złączami dwóch różnych typów powierzchni na bardzo płaskiej ścianie, na przykład w przypadku przejścia na tapetę wewnętrzną z samego tynku.

Pin
Send
Share
Send
Send