Płytki ceramiczne Patchwork w kuchni i łazience - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytka mozaikowa - jasny dotyk w nowoczesnym wnętrzu (35 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Płytka Patchwork to różnorodność palet, nietypowe rysunki, najszersza gama płytek ściennych i podłogowych o różnych rozmiarach i kształtach. Pierwsze wzmianki o technice tworzenia całych kompozycji wielobarwnych wzorów należą do 980 rpne er Piękna płytka z fantazyjnym ornamentem odświeża wystrój, dodając do niego oryginalne nuty.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-2


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-3

Prawdopodobnie profesjonalni krawcy lub domowe igły zajmowały się krawiectwem, dzięki czemu artykuły gospodarstwa domowego z przyciętych strzępów stały się przodkami stylu patchworkowego. W Rosji technika ta była wykorzystywana głównie do tworzenia kołder lub mat patchworkowych w trudnych czasach powojennych.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-4


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-5

Od początku XX wieku niezwykły styl przyciągał uwagę kreatywnych ludzi. W rezultacie technologia została przekształcona w specjalny gatunek sztuki dekoracyjnej i użytkowej, umożliwiając tworzenie unikalnych arcydzieł.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-6


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-7

Unikalna technologia tworzenia ekskluzywnych ubrań i artykułów gospodarstwa domowego była kontynuowana przez producentów płytek. Dostawcy zachwycają klientów różnorodnymi kolekcjami z fantazyjnymi ornamentami. Zastosowanie mozaiki pozwala tworzyć niezwykłe wnętrza z pięknymi wzorami. Płytka świetnie prezentuje się w pokojach urządzonych w klasycznym i ultranowoczesnym stylu, odpowiednich do tworzenia wnętrz z elementami eklektyzmu.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-9


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-10


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-11

Szczególnie dobra fantazyjna płytka w harmonii z sytuacją w duchu minimalizmu.

Eksperci zalecają, aby wybierając projekt pomieszczeń do wykończenia wzorzystym ornamentem, preferować spokojne meble, fasady zestawów o surowych uchwytach, aby nie przeciążać wnętrza jasnymi detalami.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-12


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-13


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-14

Płytki w magazynie: rodzaje i właściwości

Wzory na płytce są nakładane za pomocą druku cyfrowego, podczas gdy ozdoby mogą być dwukolorowe lub wielokolorowe. Wśród rysunków dominuje ornament kwiatowy, mniej pospolity geometryczny i abstrakcyjny. Do produkcji wzorzystych płytek ceramicznych i porcelanowych.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-17


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-18

Producenci mozaiki

Patchwork znaleziony w kolekcjach znacznej liczby producentów ceramiki. Ekskluzywne płytki produkowane są przez Ape Ceramica, Dual Gres, Geotiles, Mainzu, La Platera (Hiszpania), Cir Ceramiche, Del Conca (Włochy), Ceramica Classic, Lasselsberger Ceramics, Coliseum Gres, Italon, Uralcramics, Kerama Marazzi (Rosja), Polcolorit (Polska) i wiele innych.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-20


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-21

Powyższe opcje są odpowiednie dla klasycznych wnętrz, ścisłej sytuacji z nutami szacunku. Ci, którzy nie lubią spokojnego stylu, mogą wybrać inną opcję dekoracji lokalu.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-22


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-23

Rysunek płytki

Zakres różnorodności geometrycznej płytek jest ograniczony jedynie wyobraźnią twórcy. Dopuszczalne jest łączenie kilku ozdób w jedną kompletną kompozycję: paski z groszkiem i zygzakami, koronki z klatką i etniczne wzory.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-24


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-25

Symbioza pozornie niekompatybilnych wzorów pozwala tworzyć autentyczne wnętrza. Tekstura płytki może być gładka, szorstka, matowa, błyszcząca, porowata, szkliwiona.


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-26


plitka-pechvork-yarkij-shtrih-v-sovremennom-interere-35-foto-27

W małych pomieszczeniach eksperci radzą używać małych płytek o wymiarach 10 x 10 cm lub 20 x 20 cm. Wtedy pokój będzie wyglądał przestronnie. W pomieszczeniach o dużej powierzchni można używać dużych wzorów.

Podczas tworzenia płytek kafelki są wybierane z tymi samymi parametrami grubości, typu krawędzi i metody obróbki powierzchni. Figurki powinny być w harmonii ze sobą pod względem koloru i geometrii.

Biała i niebieska mozaika wygląda łatwo i elegancko. Nadaje się do wnętrz w stylu Provence, Country, Classic.

Kwiatowe wzory są w harmonii ze stylem retro. Monochromatyczne kombinacje ze słabym, wyblakłym lub niewyraźnym wzorem idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami w nowoczesnym lub minimalistycznym stylu.

Patchwork służy do tworzenia malowniczych obrazów na ścianach łazienek, pomieszczeń do przyjmowania gości i gotowania. Dość popularną lokalizacją mozaiki jest fartuch kuchenny i obszar nad zlewem pod prysznicem. Fantazyjne wzory mogą całkowicie pokryć powierzchnię lub zajmować tylko część ściany i podłogi.

W metodzie układania płytek nie ma limitu fantazji. Najczęściej mozaika jest wykorzystywana jako wkładka: panel nad piecem, przy stole lub barze, jako fartuch kuchenny w postaci poziomego paska między dolnymi szufladami a półkami na zawiasach. Rozmiar kompozycji w stylu patchworku zależy w dużej mierze od parametrów zestawu słuchawkowego. Aby płytki w harmonii z tradycyjnymi meblami do kuchni, były umieszczone w odległości 85 cm od podłogi do wysokości 60-70 cm.

W korytarzu, salonie i innych pokojach mozaikowe płytki mogą zajmować całą powierzchnię podłogi lub być ułożone w wąski długi pasek. Popularny w kompozycji ornamentu w postaci małych fragmentów wkładek. W łazience, loggiach, werandach łazienki często odbierają zdjęcia w postaci dywanów, znajdujących się w pobliżu sofy, ławek lub w centralnej strefie pokoi.

Aby poprawnie zaakcentować obszary robocze pokoju mozaiką przy użyciu technologii patchworkowej, lepiej skontaktować się z doświadczonym projektantem.

Pin
Send
Share
Send
Send