Pergole z drewna i metalu w krajobrazowych domkach, piękne wzory z ławką w ogrodzie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pergola - niezwykła dekoracja ogrodu (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pergola to konstrukcja zaprojektowana do dekoracji witryny na podstawie dodania koloru i oryginalności do projektu. Pergole w projektowaniu krajobrazu to integralny element spektakularnej dekoracji ścieżek przydomowych.


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-2


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-3

Konstrukcja jest zamontowana po obu stronach toru, góra jest całkowicie lub częściowo pokryta materiałem. Taka struktura jest często zdobiona bramami wejściowymi. Przy słonecznej pogodzie projekt pomaga stworzyć cień na stronie.

Piękne pergole służą do organizacji wygodnych miejsc do siedzenia. Dzięki silnej pergoli słonecznej pomaga osłaniać ciepło, przyjmując rolę żaluzji z roślinności.

Deski pergole montowane prostopadle do podstawy. Są one zorientowane na długość w kierunku C-3.


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-4


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-5


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-6

Jeśli instalujesz konstrukcje z łukiem w kierunku z zachodu na wschód, możesz obserwować, jak rano i wieczorem słońce skutecznie świeci wzdłuż desek.


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-8


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-9

W ciągu dnia słońce świeci przez strukturę i nie przenika do wnętrza, tworząc cień. Tak więc pergole na daczy pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także praktyczną, pomagając osobie i roślinom ukryć się przed intensywnym upałem. Często używana pergola z ławką.


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-10


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-11


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-12

Główne zadania funkcjonalne pergoli na stronie

Tereny uprawne są dziś nie tylko miejscem uprawy roślin warzywnych, ale także terenem rekreacyjnym. Niezwykle ważne jest, aby pobyt na wsi był jak najbardziej komfortowy. Każda, nawet najbardziej niepozorna pergola dekoracyjna może zmienić się nie do poznania. Sklepiona konstrukcja, wykonana w formie łuku, służy jako podpora dla roślin, które energicznie rosną.

Możesz zrobić spektakularną i przytulną altanę z pergolami. Pergola może być używana do wielu różnych celów. To świetne miejsce na relaks, herbatę, organizowanie imprez.


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-13


pergola-neobichnoe-ukrashenie-sada-29-foto-14

Letnie pergole pomagają rozwiązać wiele problemów w projektowaniu krajobrazu:

  1. Pergola pomaga podzielić witrynę na pewne strefy.
  2. To świetne miejsce na relaks w upalne dni.
  3. Projekt pomaga wykonać spektakularny ubiór w okolicy.
  4. Łuk pomaga stworzyć elegancki korytarz roślin.
  5. Z pomocą pergoli można z powodzeniem udekorować budynki, które powstały z ogólnego pomysłu przy kształtowaniu krajobrazu.

Właściciele obszarów podmiejskich często zastanawiają się, gdzie umieścić łuki w domku letniskowym tak wygodnie, jak to możliwe. Może być ustawiony na chodniku, za domem, tworząc wspaniały teren rekreacyjny.

Do kształtowania krajobrazu używane są różne rodzaje pergoli. W zależności od projektu, kształtu i rodzaju użytego materiału wyróżnia się następujące typy:

Pergola w formie ekranu

Głównym celem tego projektu jest zamknięcie ogrodu przed wzrokiem ciekawskich. Ten projekt jest często montowany w pobliżu ogrodzenia lub ogrodzenia. Ten wariant pergoli nadaje się do dekoracji i zagospodarowania terytorium.

Jeśli przestudiowałeś pergole projektów, zdecydowałeś się na ich konfigurację, możesz bezpiecznie przejść do konstrukcji. Pergole budowane są własnymi rękami, jeśli znasz cechy szczególne tego procesu.

Sama pergola może być wykonana z drewna. W rzadkich przypadkach podpora pergoli może być wykonana z kamienia. Przede wszystkim należy zapewnić bezpieczeństwo drewnianej podstawy, która styka się z podłożem. Problem ten rozwiązuje się za pomocą metalowych kubków lub konstrukcji wyposażonej w specjalne szpilki. Możesz wybrać jedną z dwóch opcji.

Stojak w podporze jest mocowany za pomocą śrub. Aby to zrobić w metalowym kubku, musisz zrobić dwa otwory. Tak więc drewniana konstrukcja jest zawieszona.

Drewniana konstrukcja pokryta jest lakierem lub środkiem antyseptycznym. Następna jest produkcja dachu.

Nie zapominaj o regularnej ochronie drewna lub metalu przed negatywnym wpływem środowiska. Przy zachowaniu wszystkich wymagań konstrukcyjnych pergola ogrodowa będzie służyć przez długi okres czasu.

Konieczne jest racjonalne podejście do wyboru wspinaczy dla pergoli. Trudno wyobrazić sobie pełnoprawną pergolę bez odpowiednio dobranych roślin. Projektanci krajobrazu zalecają stosowanie niektórych rodzajów roślin. Idealnie pasują do pnączy. Są one mocowane do powierzchni nośnej za pomocą korzeni. Te rośliny to figowiec, bluszcz, wanilia.

Pin
Send
Share
Send
Send