Turkusowy kolor we wnętrzu sypialni, połączenie z odcieniami niebieskim, brązowym i szarym - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Turkusowa sypialnia: wystrój i kombinacja kolorów (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Turkusowa sypialnia związana z morskimi przestrzeniami wymaga starannego podejścia do wyboru wszystkich elementów dekoracyjnych i akcesoriów, a także do korzystania z kombinacji kolorów. Zastanówmy się nad przykładami i połączeniem turkusu.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-2


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-3

O kolorze

Piękna nazwa tego odcienia koloru pochodzi od turkusu - popularnego kamienia półszlachetnego, który jest uważany za symbol szczęścia.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-4


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-5

Wśród magicznych właściwości przypisywanych turkusowi można zauważyć, że właściciel nabył szczęście we wszystkich przedsięwzięciach. Spojrzenie na ten zielonkawo-niebieski blask po przebudzeniu zapewnia całodzienny dobry nastrój, wysoką wydajność.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-6


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-7

Turkusowy odcień powstaje z nakładania się dwóch podstawowych tonów widma zieleni (ciepłej) i niebieskiej (zimnej) i jest związany zarówno z pogodnością letnich liści przesiąkniętych światłem słonecznym, jak iz chłodem morskiej odległości, błękitem nieba, czułością niezapominajki.

Jeśli prawidłowo używasz turkusowego koloru we wnętrzu sypialni, możesz uzyskać relaksującą, kojącą atmosferę, która pomaga uzyskać dobry odpoczynek.

W krajach wschodnich wierzą, że turkusowy kolor daje czułość, rozwija intuicję, wpływa na wzrost poczucia własnej wartości i wiarę w ich umiejętności i mocne strony. Kontemplacja elementów o podobnych odcieniach kolorów uspokaja się, przyczynia się do lepszej koncentracji procesu myślenia.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-8


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-9

Jakie style są odpowiednie?

Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu akcentów turkusowy kolor będzie wyglądał ekologicznie, nie tylko we wnętrzu morza.

  • Bogate, jasne turkusowe detale podkreślają dynamikę i rewolucyjny styl high-tech. Jeśli w takiej sypialni znajduje się małe miejsce do pracy, wówczas podczas pracy twórczej lub wydajnościowej zostanie zapewniona energia, inspiracja i wydajność.
  • Połączenie turkusowych odcieni ze złotem wzmacnia percepcję egzotyczności i bogactwa pokoju, ozdobionego elementami stylu orientalnego.
  • Przypomnij sobie pałacowe, pastelowe, delikatne turkusowe odcienie, wybrane dla wyrafinowanej sypialni w stylu rokoko.
  • Niezapominajka we wnętrzu, stworzona w stylu romantyzmu, wygląda organicznie.
  • Spokojny turkusowy kolor sypialni Renaissance harmonijnie wtapia się w proporcjonalność form i miękkość palety kolorów.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-10


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-11

Stonowane odcienie zieleni z niebieskim połyskiem harmonijnie podkreślają szlachetność i powściągliwość klasycznego wnętrza. Prowansalski styl, nieco patriarchalny i bliski nastroju wielu ludziom, zawiera turkusowe niuanse w kwiatowym ornamentie, który może być obecny na detalach tkanin w wystroju sypialni.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-12


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-13

Dekoracja sypialni

Wybierając projekt sypialni w turkusowych kolorach, musisz wziąć pod uwagę jego lokalizację i rozmiar.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-14


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-15

Jeśli w pokoju jest mnóstwo światła słonecznego, to wraz ze śnieżnobiałym sufitem i czekoladową podłogą ściany są rysowane w jasnych turkusowych odcieniach, zbliżając się do chłodnego błękitu. Takie kolory będą również odpowiednie dla małego pokoju, ponieważ wizualnie rozszerzy przestrzeń.

W sypialni znajdującej się po zacienionej stronie kolor wybiera się z przewagą ciepłych odcieni zieleni w połączeniu z odcieniami żółto-pomarańczowego.

Konieczne jest odrzucenie dużej liczby soczystych, nasyconych, turkusowych kolorów we wnętrzu, aby nie stracić na tak aktywnym tle pozostałych elementów, które tworzą kompletny obraz pomieszczenia. Może być obecny jako akcent na zasłonach, zagłówku, na wzorze tapety. Dopuszcza się całkowicie jasne ściany, pod warunkiem, że reszta jest neutralna i jasna.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-16


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto.jpeg">

Nie musisz dążyć do spełnienia monochromatycznego wyglądu całej sypialni, jeśli preferowany jest kolor turkusowy. Pamiętaj, aby wybrać inne odcienie, które będą optymalnie połączone i stworzyć pożądany nastrój. Jednocześnie wśród dodatkowych akcentów nie powinny być zbyt jasne, krzyczące kolory, ponieważ turkus organicznie zachowuje spokojne delikatne odcienie.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-17


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-18

Wybór mebli, oświetlenia i akcesoriów

Aby sypialnia w turkusowych kolorach mogła być wypełniona świeżością, duże meble powinny być wyłączone z wystroju. Głównym tematem jest łóżko, którego nie można zrobić w mniejszym rozmiarze, ale można wizualnie nadać mu lekkość, tworząc masywne podłoże.


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-19


biryuzovaya-spalnya-dekor-i-sochetanie-cvetov-27-foto-20

Kolor dekoracji mebli - fotele, krzesła, wyściełane taborety - ma na celu zachowanie równowagi, dlatego przy pastelowych ścianach wybierane są wzory z jasnymi turkusowymi elementami. Jeśli w projektowaniu ścian zastosowano nasycone kolory, tapicerka jest wybierana ze spokojną kolorystyką.

Kolor mebli zależy również od dominującego tła ścian. Jeśli są całkowicie turkusowe, wybierz biały, jasnoszary, beżowy zestaw. Meble szlachetnej czekolady zostaną połączone z pastelowymi odcieniami.

Tworzenie sypialni z turkusowymi akcentami jest łatwe i bez szczegółowej przeróbki. Jeśli ściany w pokoju są rozwiązane w jasnych kolorach, wystarczy kupić turkusowe meble.

Aby sypialnia w kolorze turkusowym nie była pstrokata, musisz wiedzieć, które kombinacje kolorów w takim wnętrzu będą wyglądać dostojnie i harmonijnie. Na etapie przygotowania do transformacji wskazane jest rozważenie kilku dodatkowych odcieni i wybranie najbardziej odpowiedniego koloru dla danego pomieszczenia.

Pin
Send
Share
Send
Send