Szpachlowanie Podłogi Betonowe wylewanie na drzewie lub pod linoleum własnymi rękami, wyrównywanie jastrychu za pomocą wykończeniowej powłoki akrylowej pod laminatem, szczeliny uszczelniające z kompozycją polimerową - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Twardy kit podłogi: jak zrobić idealną podłogę drewnianą i betonową

Pin
Send
Share
Send
Send


Podłogi drewniane zawsze były pożądane i odpowiednie. Ponadto, nawet teraz, wraz z bardziej progresywnymi i nietypowymi rozwiązaniami dla domu, przycinanie drewna jest najpopularniejszą opcją.

Aby poprawić właściwości techniczne deski, konieczne jest od czasu do czasu dostosowanie arkusza drewna. Do tego najczęściej stosowana szpachlówka na drewno na podłogę. Ten materiał budowlany wyróżnia się wszechstronnością, ponieważ jest używany do wielu celów.


shpaklevka-pola-kak-sdelat-derevyannij-i-betonnij-pol-idealnimi


shpaklevka-pola-kak-sdelat-derevyannij-i-betonnij-pol-idealnimi-2

Jak działa kit drewna?

Szpachla do podłóg drewnianych własnymi rękami lub przy pomocy specjalistów jest wymagana nie tylko w przypadku całkowitej zmiany pokrycia podłogi. Dobra szpachlówka może znacząco zmienić starą podłogę. Wysokiej jakości naprawa kosmetyczna bez tego materiału jest niemożliwa.

Kit i stosunkowo nowa podłoga. Jest to konieczne, aby ukryć wszystkie wady i pęknięcia wykładziny. Bez względu na to, jak spektakularny może być kolor, bez względu na to, jak bardzo wyrafinowana byłaby tekstura, jeśli powierzchnia nie jest wystarczająco gładka, cały efekt estetyczny jest tracony.

Dlaczego betonowe podłogi?

Błędem byłoby zakładanie, że tynkowanie podłogi jest konieczne tylko wtedy, gdy konieczna jest praca z elementami drewnianymi. W rzeczywistości powszechnie stosowana jest szpachlówka do podłóg betonowych. Betonowe podłogi charakteryzują się wysoką wytrzymałością, ale jeśli są nawet najmniejsze defekty lub połączenia, które zostały źle pomalowane, płótno zacznie szybko zapadać się.

Jeśli do wykonania betonu lub technologii budowy użyto materiałów o niskiej jakości, po prostu konieczne jest przetwarzanie podłóg różnymi kitami.

Wybór szpachli nie jest taki łatwy. Najpierw musisz dobrze zbadać różnorodność gatunków i zakres produktów tego profilu.

Wszystkie wypełniacze są podzielone na dwie globalne kategorie: podstawowe i wykończeniowe. Ponadto, nowi producenci oferują potencjalnym nabywcom materiały uniwersalne (pośrednie). Są odpowiednie dla każdego rodzaju operacji, a także „zakorzeniają się” na każdej powierzchni. Z ich pomocą wykonuje się tynkowanie podłogi pod linoleum, polepsza się płótno na drewnianej podłodze, poprawia się charakterystyka pracy samopoziomującej podłogi.

Naprawdę umiejętnie dobrany i wysokiej jakości kit, możesz nawet dowolną powierzchnię zamaskować nawet największą szczelinę. Skład komponentów do tych celów pozwala wybrać wypełniacze następujących typów:

 • Cement;
 • Wapno;
 • Oleisty;
 • Klej;
 • Lakier;
 • Polimeryczny charakter lub akryl.

Często próbuje się poprawić standardową formułę przez dodatki poliestrowe i poliuretanowe, a także inne składniki, które w pewnym stopniu poprawiają jakość materiału wykończeniowego. Szpachlowanie można prowadzić zarówno w płynnych, jak i gęstych preparatach.

Pierwszy typ to mieszanki samopoziomujące, które leczą tylko powierzchnie betonowe. Takie mieszanki pod własnym ciężarem są rozłożone na podłodze, wypełniając ubytki pęknięć, tworząc idealnie gładkie płótno. Ta technika jest również nazywana „wypełnieniem stałym”.

Zarówno szpachlówka podstawowa, jak i wykańczająca do wyrównania podłogi mogą być przeznaczone wyłącznie do podłóg drewnianych. Jednak możliwe jest szpachlowanie podobnymi materiałami i innymi materiałami. Wszystko zależy od charakterystyki składu i indywidualnych cech podłogi.

Aby poprawić drewnianą podłogę, najlepiej nadają się następujące rodzaje szpachlówek:

 • Kit akrylowy;
 • Na podstawie różnych rozpuszczalników;
 • Analogi oleju;
 • Kit polimerowy (stosowany również do laminowania).

Cement i znany kit nie są używane do obróbki powierzchni drewnianych. Również bardzo rzadko używane kleje.

Wymieszaj na kit DIY

Drzewo jest całkiem możliwe do obsadzenia i szpachlowania, stworzone przez niego samego. Jak zrobić i jakie komponenty są najlepsze do wyboru, można spojrzeć na dowolny portal budowlany. Jednak nie każdy przepis jest skuteczny, ale konieczne jest sprawdzenie jakości gotowego kit w trakcie praktycznych eksperymentów.

Aby wykonać szpachlę drzewną, możesz bezpiecznie użyć następujących składników w określonej ilości:

 • Olej suszący lub którykolwiek z jego analogów (około 600 g);
 • Klej pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego (150 gr.);
 • Terpentyna (120 gramów);
 • Płynny środek osuszający (około 25 gramów).

Potrzebna będzie również kreda (sucha i bardzo starannie przesiana) oraz mydło. Powoli ogrzewa się klej pochodzenia zwierzęcego, dodaje się mydło. Stopniowo wprowadzaj wszystkie stalowe elementy przyszłego kitu. Suplement kredowy powinien być zmieszany z kompozycją co najmniej. Mieszanka jest dokładnie wymieszana i czeka, aż domowy kit uzyska odpowiednią grubość.

Ważna zasada: mieszanka do podłogi drewnianej nie powinna być zimna. Z jego pomocą wypoziomuj podłogę lub natychmiast po produkcji lub podgrzej w kąpieli wodnej.

Aby szybko wybrać kit, większość kupujących nie zwraca wystarczającej uwagi na cechy kompozycji i preferuje najbardziej popularną opcję ze wszystkich. Mieszanka gipsowa - najpopularniejszy kit na podłogę.

Główne zalety:

 • Brak skurczu;
 • Wyjątkowo niska cena;
 • Możliwość wykonania idealnie płaskiego jastrychu pod podłogą z linoleum i innych powłok.

Tylko jedna warstwa wybranej mieszanki tynkarskiej jest w stanie rozwiązać wszystkie zadania wykończeniowe. Jedyną wadą jest to, że materiały nie mogą być używane w pomieszczeniach, w których zawsze jest bardzo wilgotno. Są to łazienki, toalety, kuchnia.

Mieszanki akrylowe

Jeśli potrzebujesz poprawić powierzchnię „świeżej” podłogi pod laminatem, najczęściej używany jest akryl. Mieszanka pozwala pozbyć się głębokich pęknięć, wyeliminować szwy i ślady usuwania elementów wzmacniających, a także inne specyficzne uszkodzenia.

Mieszanki szpachlowe są stosowane do wykańczania wszelkich powierzchni drewnianych. Sklejka jest również specyficzną formą drewna. Dlatego sklejkę na podłodze uzupełniają prace spackingowe. Jest to konieczne, aby położyć nową linoleum na sklejce.

Główne zalety materiału:

 • Optymalne wypełnianie ubytków, pęknięć, eliminacja innych wad;
 • Wzmocnienie trudnych obszarów przez zaciśnięcie uszkodzonych fragmentów;
 • Możliwość stworzenia idealnie płaskiego i trwałego płótna, gotowego do dalszej obróbki;
 • Odporność na wilgoć, chemikalia, mikroby, pleśń, grzyby.

Akryl jest praktyczny i trwały, nie boi się wysokich temperatur. Wszystkie jego właściwości techniczne wykazują manifestację po całkowitym zestaleniu.

Jakiego rodzaju kit wybrać, może doradzić zwykłemu konsultantowi w sklepie ze sprzętem. Na przykład sklejka szpachlowa jest często przeprowadzana przy użyciu szpachlówki na bazie specjalnych rozpuszczalników. Środki dobrze sprawdzają się na parkietach i różnych podłożach drewnianych. Producenci podkreślają, że ten rodzaj mieszanki nadaje się do ulepszania ciepłych i samopoziomujących podłóg.

Analogi hydroizolacyjne

To specjalna kategoria mieszanek podłogowych. Materiały wodoodporne są stosowane jako niezależna powłoka. Jeśli naprawa odbywa się przy dość skromnym budżecie, będzie to dobre rozwiązanie, aby zaoszczędzić pieniądze.

Obejrzyj film: Zobacz jak usunąć rysy z mebli dzięki zestawowi naprawczemu do lakierowanych powierzchni drewnianych (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send